W minioną sobotę w Szestnie odbył się coroczny festyn „Powitanie Lata”. To cykliczna impreza, która ma na celu integrację mieszkańców Szestna i okolicznych miejscowości.

Organizatorzy tegorocznego festynu „Powitanie Lata” w Szestnie mają szczęście do pogody. Mimo, że prognozy nie były zbyt optymistyczne, sobota okazała się wyjątkowo ciepłym i bezdeszczowym dniem. Liczne atrakcje i pogoda wpłynęły na świetną frekwencję mieszkańców Szestna i innych, okolicznych miejscowości.

Specjalnie dla wszystkich gości przygotowano liczne atrakcje skierowane do osób w różnym wieku. Były konkurencje sportowe, rodzinne, licytacja, liczne stoiska z potrawami przygotowanymi przez szkolną kuchnię i potrawami z grilla, a także wypieki przygotowane przez rodziców. Uczniowie Zespołu Szkół w Szestnie przygotowali także program artystyczny, a dodatkowo można było zasiąść na stanowisku fryzjerskim u Pani Anny Szczepaniak z salonu Szok & Lok. Odbył się także pokazowy mecz piłki nożnej, w którym reprezentacja miejscowego gimnazjum (obecni mistrzowie powiatu) pokonała 5:4 zespół złożony z rodziców i absolwentów szkoły.

Festyn zakończył się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

To już drugie w ostatnim czasie wydarzenie w Szestnie skierowane do mieszkańców. Tydzień wcześniej mieszkańcy przygotowali festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym bawiło się prawie 100 najmłodszych mieszkańców miejscowości.

Fot. Magdalena Piercewicz, Piotr Piercewicz

Festyn "Powitanie Lata" w Szestnie

Słowa kluczowe:
Szestno festyn powitanie lata galeria 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij