W muzyczną opowieść na bazie ludowych motywów ubranych we współczesne brzmienie, którego serce stanowi kontrabas zabierze mieszkańców Mrągowa zespół Chłopcy kontra Basia. Muzyczne przedsięwzięcie odbędzie się 23 czerwca na molo przy skwerze Jana Pawła II. Zapraszamy!

W piątek 23 czerwca o godzinie 19:00 na mrągowskim molo mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję posłuchać utworów nawiązujących do dawnych bajań, legend czy przyśpiewek. Zespół Chłopcy kontra Basia mają na swoim koncie dwie płyty: “Oj tak!” i „O”, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytykę oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”. W Mrągowie zagrają w składzie: Basia Derlak (śpiew, harfa), Marcin Nenko (kontrabas, ukulele), Sebastian Wielądek (duduk, kaval, nej, lira korbowa, gazofon) i Mateusz Modrzejewski (perkusja). Tego wieczoru wystąpi także Teatr Światła oraz Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, które za pomocą tańca, w otoczeniu wody i ognia wprowadzą nas w klimat Nocy Świętojańskiej, która włąśnie przypada na piatek 23 czerwca. Zapraszamy także do wspólnego wyplatania wianków. Koncert odbywa się w ramach cyklu Letnich koncertów na deptaku.

Kolejne koncerty w ramach cyklu:

  • 16 lipca koncert przyjaciół Łukasz Gorczyca, Jacek Moore'a oraz Arek Kłusowski.
  • 13 sierpnia koncert zespołu L'epicerie De Jazz

Koncertom towarzyszyć będzie zaaranżowana pracownia plastyczna, gdzie dzieci poprzez świat kolorów tworzą prace mówiące o własnych zainteresowaniach i propozycjach spędzania czasu wolnego. Zapraszamy również do klockologii - zabawy klockami, z których powstają niesamowite budowle.

Źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij