Ponad milion złotych zainwestowała w tym roku spółka Locaris w infrastrukturę Ośrodka Wypoczynkowego Polonez w Mrągowie. Pozytywne zmiany są widoczne gołym okiem i z pewnością odczują je goście tego pięknie położonego nad jeziorem Czarnym ośrodka. Słynny „Polonez” odważnie wkroczył w nowy sezon turystyczny na Mazurach i już przyjmuje licznych gości.

Niewątpliwym atutem mrągowskiego Ośrodka „Polonez” jest jego wyjątkowe położenie. Otoczony mazurskimi lasami, nad brzegiem jeziora Czarne, z dala od kurortowego zgiełku, a przy tym w mieście rozpoznawalnym w całej Polsce z licznych letnich festiwali – Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Pikniku Country czy Disco pod Żaglami. Na wyciągnięcie ręki goście ośrodka mają zatem wypoczynek w wyjątkowym regionie oraz możliwość uczestnictwa w letnich imprezach.

„Polonez” przeszedł solidny lifting
Spółka Locaris, zarządca ośrodka, postawiła sobie za cel przywrócenie świetności temu miejscu. Dlatego z początkiem 2017 roku rozpoczęto szereg inwestycji, które zdecydowanie podniosły jakość i komfort wypoczynku. Zaczęto od zmian wewnątrz. Odrestaurowano 12 pokoi, klatki schodowe i korytarze, na których pojawiły się nowe wykładziny. Jednocześnie trwały prace w budynku „Cyranka”, w którym mieści się kilkadziesiąt pokoi. Nierozwiązanym od lat problemem wilgoci w budynku zajęła się firma Aquapol, która zastosowała innowacyjny system osuszania murów. Proces zakończył się sukcesem, dzięki czemu „Cyranka” w dużo bardziej komfortowych warunkach może przyjmować gości.

Po tym jak ukończono planowane inwestycje wewnątrz budynku, wiosną rozpoczęto modernizację infrastruktury zewnętrznej. Wybudowano całkowicie nowe schody prowadzące z budynku na plażę, w nowym stylu zaprojektowano i wykonano plac przed budynkiem. Stare, wysłużone chodniki, zastąpiono nową kostką brukową, efektownymi trawnikami i nasadzeniami zieleni. Każdy kto pamięta poprzedni wygląd terenów okalających budynek, będzie miło zaskoczony.

Nie zapomniano także o modernizacji plaży, na której powstały nowe, absolutnie bezpieczne pomosty, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Wszystko w jednym miejscu
Ośrodek Polonez jest miejscem doskonale przystosowanym do obsługi grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Funkcjonuje tu doskonała restauracja, która jest w stanie zaspokoić kulinarne wymagania wielu gości. Grupy zorganizowane mają ponadto ogromne możliwości organizacji eventów i atrakcji na terenie ośrodka. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o wieczorach przy grillu i ognisku, możliwościach aktywnego wypoczynku nad jeziorem czy skorzystania z licznych szlaków pieszych i rowerowych otaczających ośrodek.

Lato pełne imprez w Mrągowie
Położenie ośrodka „Polonez” w Mrągowie pozwala wykorzystać możliwości, jakie szczególnie latem pojawiają się w tym pięknym mazurskim mieście. Szereg imprez sprawia, że Mrągowo już od lat postrzegane jest jako festiwalowe miasto. To tutaj, w mrągowskim amfiteatrze odbywają się m.in. Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej czy Disco pod Żaglami. Na te wydarzenia rokrocznie przyjeżdżają do Mrągowa tysiące turystów z Polski i z zagranicy.

Ambitne plany na przyszłość
Jeszcze kilka lat temu mrągowski „Polonez” (wtedy funkcjonujący pod inną nazwą) podupadał. Wszystko zmieniło się, gdy w 2014 roku ośrodek powrócił do rąk wcześniejszych właścicieli, którzy oddali ośrodek w zarządzanie spółce Locaris. Szybko wdrożono nowe rozwiązania, które miały przywrócić unikatowy charakter i dobrą renomę tego miejsca. Przeprowadzono pierwsze remonty, rozpoczęto współpracę z władzami miasta, wszystko po to, by ośrodek znowu stał się rozpoznawalny na Mazurach. Rok 2017 ma być przełomowy. Władze Locarisu nie spoczywają na laurach i po przeprowadzeniu remontów w pierwszej połowie bieżącego roku, planują kolejne. Ale o tym, już w kolejnym artykule...

* Artykuł sponsorowany

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij