Powiat mrągowski życzenia świąteczne 2019

Ponad milion złotych zainwestowała w tym roku spółka Locaris w infrastrukturę Ośrodka Wypoczynkowego Polonez w Mrągowie. Pozytywne zmiany są widoczne gołym okiem i z pewnością odczują je goście tego pięknie położonego nad jeziorem Czarnym ośrodka. Słynny „Polonez” odważnie wkroczył w nowy sezon turystyczny na Mazurach i już przyjmuje licznych gości.

Niewątpliwym atutem mrągowskiego Ośrodka „Polonez” jest jego wyjątkowe położenie. Otoczony mazurskimi lasami, nad brzegiem jeziora Czarne, z dala od kurortowego zgiełku, a przy tym w mieście rozpoznawalnym w całej Polsce z licznych letnich festiwali – Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Pikniku Country czy Disco pod Żaglami. Na wyciągnięcie ręki goście ośrodka mają zatem wypoczynek w wyjątkowym regionie oraz możliwość uczestnictwa w letnich imprezach.

„Polonez” przeszedł solidny lifting
Spółka Locaris, zarządca ośrodka, postawiła sobie za cel przywrócenie świetności temu miejscu. Dlatego z początkiem 2017 roku rozpoczęto szereg inwestycji, które zdecydowanie podniosły jakość i komfort wypoczynku. Zaczęto od zmian wewnątrz. Odrestaurowano 12 pokoi, klatki schodowe i korytarze, na których pojawiły się nowe wykładziny. Jednocześnie trwały prace w budynku „Cyranka”, w którym mieści się kilkadziesiąt pokoi. Nierozwiązanym od lat problemem wilgoci w budynku zajęła się firma Aquapol, która zastosowała innowacyjny system osuszania murów. Proces zakończył się sukcesem, dzięki czemu „Cyranka” w dużo bardziej komfortowych warunkach może przyjmować gości.

Po tym jak ukończono planowane inwestycje wewnątrz budynku, wiosną rozpoczęto modernizację infrastruktury zewnętrznej. Wybudowano całkowicie nowe schody prowadzące z budynku na plażę, w nowym stylu zaprojektowano i wykonano plac przed budynkiem. Stare, wysłużone chodniki, zastąpiono nową kostką brukową, efektownymi trawnikami i nasadzeniami zieleni. Każdy kto pamięta poprzedni wygląd terenów okalających budynek, będzie miło zaskoczony.

Nie zapomniano także o modernizacji plaży, na której powstały nowe, absolutnie bezpieczne pomosty, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Wszystko w jednym miejscu
Ośrodek Polonez jest miejscem doskonale przystosowanym do obsługi grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Funkcjonuje tu doskonała restauracja, która jest w stanie zaspokoić kulinarne wymagania wielu gości. Grupy zorganizowane mają ponadto ogromne możliwości organizacji eventów i atrakcji na terenie ośrodka. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o wieczorach przy grillu i ognisku, możliwościach aktywnego wypoczynku nad jeziorem czy skorzystania z licznych szlaków pieszych i rowerowych otaczających ośrodek.

Lato pełne imprez w Mrągowie
Położenie ośrodka „Polonez” w Mrągowie pozwala wykorzystać możliwości, jakie szczególnie latem pojawiają się w tym pięknym mazurskim mieście. Szereg imprez sprawia, że Mrągowo już od lat postrzegane jest jako festiwalowe miasto. To tutaj, w mrągowskim amfiteatrze odbywają się m.in. Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej czy Disco pod Żaglami. Na te wydarzenia rokrocznie przyjeżdżają do Mrągowa tysiące turystów z Polski i z zagranicy.

Ambitne plany na przyszłość
Jeszcze kilka lat temu mrągowski „Polonez” (wtedy funkcjonujący pod inną nazwą) podupadał. Wszystko zmieniło się, gdy w 2014 roku ośrodek powrócił do rąk wcześniejszych właścicieli, którzy oddali ośrodek w zarządzanie spółce Locaris. Szybko wdrożono nowe rozwiązania, które miały przywrócić unikatowy charakter i dobrą renomę tego miejsca. Przeprowadzono pierwsze remonty, rozpoczęto współpracę z władzami miasta, wszystko po to, by ośrodek znowu stał się rozpoznawalny na Mazurach. Rok 2017 ma być przełomowy. Władze Locarisu nie spoczywają na laurach i po przeprowadzeniu remontów w pierwszej połowie bieżącego roku, planują kolejne. Ale o tym, już w kolejnym artykule...{jcomments off}

* Artykuł sponsorowany

Święta piekarnia szabelski - content

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij