W bieżącym roku szkolnym Bursa Międzyszkolna w Mrągowie wzięła udział w akcji Wielkiej Zbiórki dla Małych i Dużych Pacjentów zorganizowanej przez Fundację Zaczytani.org. Akcja spotkała się z doskonałym odzewem mieszkańców, dzięki którym udało się zebrać 675 książek.

Do współpracy zaproszono Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Mrągowie, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś” w Mrągowie, Zespół Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie, Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie.

– Dzięki wspólnemu wysiłkowi uzbieraliśmy 675 książek. Trafiły one do jednego z miejsc, w którym zbierane są wszystkie pozyskane w czasie trwania akcji pozycje książkowe, w naszym przypadku do Gdyni. Część zebranych w Mrągowie książek (4 kartony) została przekazana dla pacjentów przebywających w Szpitalu Mrągowskim im. Michała Kajki Spółka – mówi Joanna Bohdziewicz, koordynatorka akcji w Mrągowie.

Dodatkowo organizatorzy przekazali kolorowanki przygotowane przez młodzież i wychowawczynię z Bursy Międzyszkolnej Mrągowie. Dyrektor, koordynator akcji, wychowawcy oraz wychowankowie Bursy Międzyszkolnej w Mrągowie składają serdeczne podziękowanie  Staroście i Wicestaroście Powiatu Mrągowskiego, dyrektorom szkół i przedszkoli, nauczycielom, bibliotekarzom, pracownikom administracyjnym, uczniom oraz mieszkańcom Mrągowa za ogromną pomoc, wsparcie oraz szczere zaangażowanie w zbiórkę książek dla małych i dużych pacjentów ze szpitali na terenie całego kraju.

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najważniejszy, za serce. Serdecznie dziękujemy”.

Wyniki zbiórki książek:

  • Starostwo Powiatowe w Mrągowie – 14 sztuk
  • Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś” w Mrągowie – 274 sztuk
  • Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Mrągowie – 27 sztuk
  • Zespół Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie – 39 sztuk
  • Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie – 250 sztuk( w tym 148 szt. SP Bohaterów Warszawy)
  • Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie – 31 sztuk
  • Bursa Międzyszkolna w Mrągowie – 40 sztuk

Dyrektor Bursy Międzyszkolnej w Mrągowie mgr Marzena Romanowska i koordynator akcji mgr Joanna Bohdziewicz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij