Swoje kulinarne talenty zaprezentowały dziś dzieci z grupy „Misie” wraz z rodzicami z mrągowskiego przedszkola „Kubuś”. A wszystko w ramach zorganizowanego Dnia Mamy i Taty. Najpierw przedszkolaki przygotowały występ artystyczny, następnie wspólnie z rodzicami wystartowali w kulinarnym konkursie. Zobaczcie sami!

Utworem „Kurki trzy” zagranym na bum bum rurkach, w wykonaniu przedszkolaków z grupy ”Misie” rozpoczęło się to artystyczne przedsięwzięcie. Dzięki zaangażowaniu dzieci jak i ich opiekunek Małgorzaty Cichowskiej i Kariny Mielczarek udało się zorganizować piękny występ, w którym nie zabrakło okolicznościowych piosenek oraz wierszy dla swoich ukochanych rodziców. Jednak na tym nie koniec. Na rodziców oraz przedszkolaków, dla których była to absolutna niespodzianka, czekał konkurs kulinarny – „Master Chef Junior”.

Takie przedsięwzięcie Przedszkole Kubuś zorganizowało po raz pierwszy. Placówka promuje w ten sposób zdrowy styl życia oraz prawidłowe odżywanie. - To jest nasz wspólny projekt, przygotowania trwały od około miesiąca. Dzieci są zachęcane do sięgania po zdrową żywność, warzywa i owoce, w ramach przedsięwzięcia powstał także ekoprzepiśnik, autorstwa rodziców i ich dzieci – powiedziała nam Małgorzata Cichowska, wychowawczyni grupy „Misie” z przedszkola „Kubuś”.

W pierwszej rundzie najmłodsi wraz z rodzicami musieli odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań dotyczących żywności i produktów. A następnie podjąć się wyzwania i przygotować potrawę. Liczyła się kreatywność, sposób prezentacji oraz wspólna praca. To był naprawdę udany dzień w przedszkolu!

Fot. Paulina Duszak-Jabłonowska

Dzień Mamy i Taty przygotowany przez gr. "Misie"


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij