Bocian biały jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ptaków krajobrazu rolniczego Polski. Ten symbol polskiej wsi i jednocześnie zwiastun nadchodzącej wiosny doczekał się także swojego święta, które przypada na 31. maja i w Polsce obchodzone jest już od 2003 roku. Święto Bociana Białego stało się także Świętem Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, które w tym roku odbędzie się w piątek 26 maja.

Mazurski Park Krajobrazowy zaprasza na festyn edukacyjny z okazji Dnia Bociana Białego, który odbędzie się 26 maja 2017 (piątek) w godzinach 10:00 - 13:00 przy siedzibie Parku w Krutyni. W programie festynu m.in. warsztaty przyrodnicze i gry edukacyjne oraz quizy, konkursy i zabawy o tematyce przyrodniczej, warsztaty plastyczne Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie oraz wystawa sprzętów z Mazurskiej Izby Regionalnej, ekspozycję prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krutyni poświęconych symbolowi Parku – bocianowi białemu oraz występy zespołów muzycznych Pieckowianie i Pegaz. Tego dnia możliwe będzie również zwiedzanie Izby Przyrodniczej z pracownikiem Parku.

Dzień Bociana Białego jest okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków.

Serdecznie zapraszamy!

 


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij