Kętrzyński policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał w Mrągowie nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę nieudolnymi manewrami na parkingu w pobliżu sklepu monopolowego. W chwili kierowania pojazdem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Brzozowej w Mrągowie. Jadący tą ulicą policjant zwrócił uwagę na kierowcę audi, który wjeżdżał na parking w pobliżu sklepu monopolowego. W trakcie tego manewru uderzył on w krawężnik odbijając się od niego. Te niezgrabne manewry wzbudziły podejrzenia funkcjonariusza, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Dlatego postanowił dokładnie przyjrzeć się tej sytuacji. Zauważył, jak mężczyzna wysiadł z auta i poszedł do pobliskiego sklepu, skąd wrócił z czterema puszkami piwa w ręku. Jak gdyby nigdy nic wsiadł do audi i próbował odjechać. Wtedy zainterweniował policjant. W trakcie rozmowy wyczuł od kierowcy woń alkoholu. Przedstawiając się i pokazując kierowcy legitymację służbową odebrał mu kluczyki. Jednocześnie zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego mrągowskiej komendy.

Mrągowscy policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres sprawdzili stan trzeźwości ujętego kierowcy. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas interwencji okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyźnie za popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości grozi 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Źródło: KWP Olsztyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# arturek (IP: 86.134.*.59) 2017-06-07 00:19
O co Wam chodzi? Bardzo dobrze, że zatrzymał pijanego kierowcę. Być może komuś uratował życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# GRZEŚ (IP: 79.187.*.58) 2017-05-22 08:03
Po wydarzeniach we wrocławiu długo nie będę mógł patrzeć w ich stronę. Sorry - ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo obywatela mamy tutaj Afrykę a nie centrum europy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Driver (IP: 83.6.*.192) 2017-05-18 23:20
Może wreszcie otrzeźwieje .. Brawo dla policaja !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-05-21 06:40
JAK OTRZEŹWIEJE PAN POLICAJA , WTEDY MU BIJ BRAWO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# i znów się wykazali (IP: 94.219.*.2) 2017-05-19 00:35
Cytuję Driver:
Może wreszcie otrzeźwieje .. Brawo dla policaja !!

Pewno że otrzeźwieje!Bo nie będzie miał za co pić,ani jeść jak zabuli 5 tyś.kolegium! A brawa to bym pieskowi nie bił,bo sam spragniony, zajechał pochłeptać pod monopolowy...i przy okazji się napatoczył..ot i wielki bohater. A tak na marginesie..to zastanawiał się ktoś z was kiedykolwiek,ja k można sprawdzić stróży prawa,czy przypadkiem sami nie piją?No jak?Nikt ich nie kontroluje,bo niby kto ma,straż pożarna? W niektórych zakładach,przed rozpoczęciem pracy trzeba dmuchać,albo np. kierowcy zawodowi,niekie dy szef karze im dmuchnąć przed wyjazdem z bazy...Jestem ciekaw ile by piesków odpadło,jak by przyszło im dmuchać w poniedziałek rano na mrągowskiej komendzie?!! Ale po co sprawdzać,jak to?przecież to stróże prawa!- A choćby po to,że noszą broń z ostrą amunicją!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# michal (IP: 31.0.*.108) 2017-05-20 11:29
Cytuję i znów się wykazali:
Pewno że otrzeźwieje!Bo nie będzie miał za co pić,ani jeść jak zabuli 5 tyś.kolegium! A brawa to bym pieskowi nie bił,bo sam spragniony, zajechał pochłeptać pod monopolowy...i przy okazji się napatoczył..ot i wielki bohater. A tak na marginesie..to zastanawiał się ktoś z was kiedykolwiek,jak można sprawdzić stróży prawa,czy przypadkiem sami nie piją?No jak?Nikt ich nie kontroluje,bo niby kto ma,straż pożarna? W niektórych zakładach,przed rozpoczęciem pracy trzeba dmuchać,albo np. kierowcy zawodowi,niekiedy szef karze im dmuchnąć przed wyjazdem z bazy...Jestem ciekaw ile by piesków odpadło,jak by przyszło im dmuchać w poniedziałek rano na mrągowskiej komendzie?!! Ale po co sprawdzać,jak to?przecież to stróże prawa!- A choćby po to,że noszą broń z ostrą amunicją!!

gościu co ty pieprzysz, nie był na służbie i w tym momencie mógł pić i robić co chce. Policjant też człowiek. Bohater czy nie wypełnił swoje obowiązki obywatelskie jak należy. Jakby taki pijany potrącił i zabił kogoś z twojej rodziny to byś inaczej gadał. No ale policjant to jest ten zły bo takich degeneratów łapie za kratki..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# i znów się wykazali (IP: 94.219.*.49) 2017-05-27 07:27
#do michał:

Ja Padam jak ciebie czytam chłopie:

cyt:"...wypełni ł swoje obowiązki obywatelskie jak należy."??-Co ty kur.. twardogłowy partyjniaku,bąb ko stalinowska z bolszewickiej chionki się zerwałeś i w towarzysza Gomułkę się bawisz??!!

To znaczy że reszta LUDZI znajdujących się w owym sklepie,pod sklepem i w obrębie parkingów olała "wypełnienie obywatelskieg obowiązku" i dopiero wzorowy policjant z kętrzyna nie będący na służbie,ale posługujący się legitymacją służbową zainterweniował tak?Tak! - No więc jak możesz pisać,że Policjant też człowiek tak jak ci inni??!!Pindoli sz chłopie,ale niech ci będzie że to"Obywatel".
Przyjmij do wiadomości lewicowcu i ty i reszta podobnych reżimowców,labu rzystów i aparatczyków:
- Policjant przestaje być "normalnym człowiekiem" jeszcze przed podjęciem służby w momencie ślubowania
Art. 27.Ustawa o Policja - Rota ślubowania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-05-20 15:43
MICHł
michał.

TY NIE ROZUMIESZ O CO CHODZI.
NIE ROZUMIESZ
ZATEM NIE ZABIERAJ CZASU I GŁOSU.
RYBO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# i znów się wykazali (IP: 94.219.*.2) 2017-05-18 21:03
cyt:"...zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15..." WoW!! no to strasznie go zaboli,skoro prawka i tak nie miał...do tej pory jeździł bez,to i nie miał zamiaru wyrabiać..a skoro nie ma prawka to teoretycznie nie ma prawa się znać na zasadach ruchu drogowego..Czyl i-oprócz kolegium więcej mu nie zrobią!A więc krótko ujmując -;Napiłeś się za swoje,kierujesz pijany swoim samochodem i w kieszeni masz swoje prawko?-Odpowie sz za to gorzej,niż ten co-;Napił się kradzionym alkocholem,kier uje kradzioną bryką i w kieszeni ma wytrych zamiast prawka-Takie mamy prawo w polsce! I do tego cyt;"Policjante m jest się całą dobę" - to wszyscy chyba wiedzą,że kto Psem się urodził to kanarkiem,albo księdzem nie zdechnie..Polic jant-to już taka mentalność człowieka,od małego obwą[cenzura],s prawdza,dochodz i i kontroluje innyh...wiem że muszą i tacy być,ale ja takim współczuję,bo co to za życie-robotę ze sobą do domu ciągać,a i w domu zero przyjaciół po za kolegami z pracy,a jak już jakiś tam ma,to wszystko i tak fałszywe.No taki nie odpocznie nawet na urlopie..bo co gdzieś spojrzy,to już przestępstwo widzi i sierść na psim grzbiecie się jerzy i już warcząc i szczekając mandaty wciska...Taak -Psem się nie zostaje,Psem się trzeba urodzić!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-05-18 21:57
I

ZNÓW SIĘ WYKAZALI.
Jak miło czyta się Pański komentarz.
Jak pięknie opisane są tu psy.
Chciałoby się coś dodać.
Ale tak ślicznie po nich pojechałeś, że nic gorszego nie wymyślę.
Pozdrawiam serdecznie. Popieram. Wspieram. Itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# i znów się wykazali (IP: 94.219.*.2) 2017-05-18 23:50
A dziękuję.Cieszę się,że się podoba.Ja również zawsze miło Pana czytam.Niestety jesteśmy nielicznymi,któ rzy mają odwagę napisać prawdę o naszym chorym systemie bezpieczeństwa publicznego..Al e tchórzom,lizuso m i sprzedawczykom- Pies mordę lizał!! ;) Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-05-19 13:48
I
ZNÓW
SIĘ
WYKAZALI.

O PRZEPRASZAM BARDZO. MUSZĘ ZAPROTESTOWAĆ.
MAM PSA. NIE DOPUSZCZĘ, ŻEBY IM MORDĘ LIZAŁ.
POZA TYM Z MOICH OBSERWACJI WYNIKA, ŻE MÓJ PIES WYPOSAŻONY JEST W WYŻSZE IQ.
NA DODATEK NIE KOLABORUJE, NIE PIJE I PO SPACERZE ODPOCZYWA. SZKODA KLAWIATURY NA TEN MARGINES.
POZDRAWIAM ,, I ZNÓW " I PODOBNIE MYŚLĄCYCH. POZOSTALI WNET SIĘ PRZEKONAJĄ, ŻE RACJA JEST PO STRONIE NASZEJ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jac (IP: 89.229.*.39) 2017-05-22 10:56
Włazicie sobie w du.. aż przykro...wazel iniarze!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-05-22 12:16
JAC
JAC
JAC
A TY POCAŁIJ NAS W DU--PE
I TEGO POLICAJA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Praca - prawa

Pogoda

Dziś
19°C
deszcz
1014 hPa
Noc
temp. 15°C
deszcz
1011 hPa
Jutro
temp. 22°C
deszcz
1009 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij