Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego – laureaci XV edycji konkursu Wiedzy o Senacie RP – 8 maja odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył im marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W tym zacnym gronie znalazła się uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie.

W dniach 8 – 9 maja uczennica  Zespołu Szkół nr4 w Mrągowie z klasy 6b szkoły podstawowej - Katarzyna Jaskólska wraz z p.Aliną Romaniuk-Chrostowską-nauczycielem historii, uczestniczyły w podsumowaniu XV edycji Konkursu Wiedzy o Senacie RP w Warszawie. Podczas uroczystości w Senacie RP zostały wręczone  przez Marszałka Senatu dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu.

W tym roku – jak poinformowała Małgorzata Szydłowska z Centrum Informacyjnego Senatu – w konkursie wzięli udział uczniowie z 35 szkół podstawowych z województwa warmińsko- mazurskiego.Wsród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica naszego miasta - Katarzyna Jaskólska

Główną nagrodą dla laureatów konkursu był dwudniowy pobyt w Warszawie. Poza spotkaniem w Senacie uczniowie pierwszego dnia zwiedzili gmach parlamentu oraz Zamek Królewski. We wtorek  9 maja wszyscy uczestnicy wycieczki  wzięli  udział w symulacji obrad Senatu staropolskiego w gmachu parlamentu. Uczniowie, przebrani w historyczne stroje królewskie i senatorskie mieli niepowtarzalną okazję odegrać role poskich senatorów, kanclerzy i króla. Następnie zwiedzili pałac w Wilanowie, gdzie jedną z atrakcji dla uczniów był udział w warsztatach tematycznych w siedzibie króla Jana III Sobieskiego.

Jednym z głównych celów konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego parlamentu, a w szczególności Senatu RP  wśród uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Dwudniowa  wycieczka do Warszawy była bardzo cennym jednocześnie doświadczeniem i nagrodą, a także wspaniałą przygodą.

Alina Romaniuk-Chrostowska

Laureaci konkursu podczas wizyty w Warszawie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij