Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego – laureaci XV edycji konkursu Wiedzy o Senacie RP – 8 maja odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył im marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W tym zacnym gronie znalazła się uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie.

W dniach 8 – 9 maja uczennica  Zespołu Szkół nr4 w Mrągowie z klasy 6b szkoły podstawowej - Katarzyna Jaskólska wraz z p.Aliną Romaniuk-Chrostowską-nauczycielem historii, uczestniczyły w podsumowaniu XV edycji Konkursu Wiedzy o Senacie RP w Warszawie. Podczas uroczystości w Senacie RP zostały wręczone  przez Marszałka Senatu dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu.

W tym roku – jak poinformowała Małgorzata Szydłowska z Centrum Informacyjnego Senatu – w konkursie wzięli udział uczniowie z 35 szkół podstawowych z województwa warmińsko- mazurskiego.Wsród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica naszego miasta - Katarzyna Jaskólska

Główną nagrodą dla laureatów konkursu był dwudniowy pobyt w Warszawie. Poza spotkaniem w Senacie uczniowie pierwszego dnia zwiedzili gmach parlamentu oraz Zamek Królewski. We wtorek  9 maja wszyscy uczestnicy wycieczki  wzięli  udział w symulacji obrad Senatu staropolskiego w gmachu parlamentu. Uczniowie, przebrani w historyczne stroje królewskie i senatorskie mieli niepowtarzalną okazję odegrać role poskich senatorów, kanclerzy i króla. Następnie zwiedzili pałac w Wilanowie, gdzie jedną z atrakcji dla uczniów był udział w warsztatach tematycznych w siedzibie króla Jana III Sobieskiego.

Jednym z głównych celów konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego parlamentu, a w szczególności Senatu RP  wśród uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Dwudniowa  wycieczka do Warszawy była bardzo cennym jednocześnie doświadczeniem i nagrodą, a także wspaniałą przygodą.

Alina Romaniuk-Chrostowska

Laureaci konkursu podczas wizyty w Warszawie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij