Mając na uwadze liczne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się uczniowie w codziennym życiu, policjanci po raz kolejny zorganizowali konkurs plastyczny, który miał zachęcić dzieci do refleksji nad obowiązującymi zasadami, otoczeniem oraz zachowaniem swoim, jak i rówieśników.

Konkurs adresowany był do dzieci uczęszczających do I, II i III klas szkół podstawowych. Miał na celu m.in. rozwijanie postawy odpowiedzialności dzieci za bezpieczeństwo swoje i innych, podkreślenie znaczenia przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie doboru miejsca zabaw. Rozwijanie wyobraźni dzieci i umiejętności przewidywania zagrożeń w domu podczas nieobecności rodziców oraz bezpiecznego korzystania z internetu. A także utrwalenie właściwych postaw wobec osób nieznanych.

Konkurs podzielony był na trzy etapy: szkolny, powiatowy, wojewódzki. Zgodnie z założeniami konkursu, również i w tym roku Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie zaprosił do wzięcia udziału dzieci uczęszczające do wszystkich szkół podstawowych powiatu mrągowskiego. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych naszego powiatu.

Szkoły przesłały do Komendy Powiatowej w Mrągowie najciekawsze prace plastyczne wyłonione na etapie szkolnym. 14 kwietnia odbył się etap powiatowy konkursu, gdzie jury wyłoniło laureatów konkursu powiatowego.

W miniony wtorek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mrągowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom etapu powiatowego. Mł. insp. Andrzej Skol Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie wraz z pania Magdaleną Lewkowicz Wicestarostą Mrągowskim uroczyście wręczyli zwycięzcom pamiątkowe statuetki, listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Laureatom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i inwencję twórczą.

Poniżej lista laureatów w kolejności alfabetycznej:

W kategorii wiekowej klasy I:

  • Angelika Jabkowska, Szkoła Podstawowa w Dłużcu (opiekun Karolina Chmielewska),
  • Norbert Przybyłek, Szkoła Podstawowa w Choszczewie (opiekun Beata Rębiszewska),
  • Maria Szczepkowska, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie (opiekun Ewa Zając)

W kategorii wiekowej klasy II:

  • Szytmon Lisek, Szkoła Podstawowa w Choszczewie (opiekun Marzena Kościelniak),
  • Kinga Seklecka, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie (opiekun Marzanna Nowocień),
  • Emilia Wierzbicka, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie ul. Bohaterów Warszawy (opiekun Krystyna Parzych).

W kategorii wiekowej klasy III:

  • Kornelia Jasiecka, Szkoła Podstawowa w Choszczewie (opiekun Marzena Koscielniak),
  • Pola Najmoła, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie ul. Bohaterów Warszawy (opiekun Halina Taudul),
  • Zuzanna Szczepkowska, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie ul. Bohaterów Warszawy (opiekun Iwona Hinz).

Ich prace przesłano do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, gdzie brały udział w etapie wojewódzkim konkursu. Już wiemy, że Angelika Jabkowska i Zuzanna Szczepkowska zwyciężyły w eliminacjach wojewódzkich.

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij