Dziś 18 maja w Instytucie Hortiterapii w trakcie międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin” zaprezentowany zostanie specjalny program - "Mazurskie unikaty z Sensburga"​. Przedsięwzięcie to związane jest ze 130 rocznicą urodzin Ersta Wiecherta.

​Z okazji tego wydarzenia wydano pierwszy okolicznościowy znaczek pocztowy, związany ze 130 rocznicą urodzin Ernsta Wiecherta. To pierwszy znaczek na ziemi Powiatu Mrągowskiego, którego wydawcą jest Poczta Polska, a inicjatorem wydawnictwa i dysponentem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta. Autorem projektów znaczka i plakatu jest Dominik Wojciechowski, Mrągowianin działający w ramach współpracy z MSMTEW, poznający od kilkunastu lat tradycję i historię regionu. Twórcą koncepcji karty okolicznościowej jest Sławomir Stefaniak, aktywny mieszkaniec Mrągowa i zarazem miłośnik ziemi mrągowskiej. Za graficzny projekt stempla odpowiada pan Maciej Głąbiński - współpracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Unikaty będą prezentowane na jubileuszowych spotkaniach poświęconych 130 - leciu urodzin Ernsta Wiecherta. Pierwsza prezentacja w dniu 18 maja w Instytucie Hortiterapii w trakcie międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”. Mrągowo ul. Krzywa 70 godzina 14.00-15.30. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: UM Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij