Po raz 21 w naszym mieście odbędzie się Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Wydarzenie zaplanowano na 27 maja na Placu Unii Europejskiej. Początek o godz. 10.30 kiedy to na maszt zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski.

Serdecznie zapraszamy na 21. Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, która odbędzie się 27 maja na Placu Unii Europejskiej w ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Zapisy dzieci chętnych do wzięcia udziału w Spartakiadzie przyjmowane są do 22 maja 2017 r. przez Panią Annę Kasprzak z Domu Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 89 741 26 06.

Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10.30 kiedy to na masz zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski. Następnie o godz. 11.10 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników, za udział w których każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal oraz drobny upominek, który zmobilizuje dzieci do dalszych działań i wysiłku. Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: plener malarki, pokazy sprawności Straży Pożarnej, występy artystyczne oraz z okazji XI Światowych Dni Bajki ok. godz.13.15 odbędzie się – parada postaci bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkoli oraz rodzinne czytanie bajek.

Impreza ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności. Wszyscy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wolontariusze, nauczyciele, uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli możliwość spotkania się na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy, integracji ze środowiskiem. Mamy nadzieję, iż impreza dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom oraz że będą oni wzmocnieni fizycznie i psychicznie. Cała impreza zakończy się ok. godz. 15.00.

Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Mrągowo oraz Starosta Powiatu Mrągowskiego. Spartakiada odbywać się będzie dzięki zaangażowaniu Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij