Z początkiem maja został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Podobny „casting” odbędzie się w Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” Mrągowo. Oferty można składać do 2 czerwca.

Odpowiednie wykształcenie, co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe oraz koncepcja funkcjonowania i rozwoju placówki oświatowej - m.in. tym muszą się wykazać kandydaci na dyrektorów dwóch mrągowskich szkół ponadgimnazjalnych – I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” Mrągowo. 8 maja Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na te stanowiska. Powodem ich ogłoszenia są kończące się kadencje dotychczasowych dyrektorów.

Z początkiem 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym doszło już do sporej zmiany. Mianowicie z dniem 1 lutego, Sławomir Rudnicki, wieloletni nauczyciel, który w 2007 roku objął funkcję dyrektora liceum, zrezygnował z pełnionej funkcji. Tymczasowe zastępstwo do tej pory pełni Małgorzata Borys, nauczyciel matematyki. Z kolei w Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” Mrągowo stanowisko dyrektora od 2012 roku pełni Reginia Tołkowicz. 

Nowi dyrektorzy zostaną wybrani w czerwcu. Kandydat wyłoniony na to stanowisko rozpocznie swoją 5-letnią kadencję od początku nowego roku szkolnego (2017/2018).

Ogłoszenie o konkursie - I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Ogłoszenie o konkursie - ZOS "Baza" w Mrągowie.

red

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# arturek (IP: 86.134.*.59) 2017-06-07 00:40
Koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki oświatowej powinny opracowywać urzędnicy powiatu a wybrany w uczciwym konkursie dyrektor ma tę koncepcje realizować. Tu wygląda to tak, że szanowni urzędnicy robią konkurs po to, żeby za darmo takie pomysły pozyskać od kandydatów. Ciekawi mnie, kto jest w takiej komisji rekrutacyjnej i jakie mają ci ludzie kwalifikacje z zakresu human resources. Czy są w takiej komisji przedstawiciele komitetu rodzicielskiego albo rady szkoły?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosia (IP: 83.9.*.156) 2017-05-13 23:38
Gosiu j na Jasia i a nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 188.146.*.242) 2017-05-12 17:21
Do uczeń
Żeby została dyrektorem,musi stanąć do konkursu,a potem wygrać.Oby!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# absolwent (IP: 83.12.*.49) 2017-05-12 14:50
Konkurs to pic na wodę i tyle. Rudnicki razem Zielińską i Pardą doprowadzili do upadku LO. Rudnicki człowiek bez zasad, stosujący pomówienia i mobbing ale w niedzielę do komunii zawsze biegnie. Poczuł że trzeba będzie popracować w LO bo idą zmiany to podał się do dymisji. I tak najważniejsze są znajomości!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Absolwentka (IP: 89.229.*.87) 2017-05-16 10:21
Cytuję absolwent:
Konkurs to pic na wodę i tyle. Rudnicki razem Zielińską i Pardą doprowadzili do upadku LO. Rudnicki człowiek bez zasad, stosujący pomówienia i mobbing ale w niedzielę do komunii zawsze biegnie. Poczuł że trzeba będzie popracować w LO bo idą zmiany to podał się do dymisji. I tak najważniejsze są znajomości!!!!

Jaki mobbing!!! Skąd ty masz w ogóle o nim takie wiadomości? Uczył Cię? Bo mnie akurat tak i to 4 lata (rok w gimnazjum i 3 lata w liceum) i mam o nim zupełnie inne zdanie. Pan Sławomir Rudnicki to akurat najwspanialszy człowiek, jakiego dane mi było poznać, wzór i autorytet wśród nauczycieli- ciepły, sympatyczny, uczciwy, pomocny- jest jak ojciec dla swych uczniów. Ja znam Pana Rudnickiego jako człowieka prawego i pełnego konserwatywnych zasad, więc znowu tu się ze sobą mijamy w ocenie :) Przypominam, że to za jego czasów został wyremontowany dach i sala gimnastyczna szkoły oraz na terenie LO został posadzony dąb pamięci- to tylko niektóre z jego zasług, ale myślę, że najważniejsze. A tak przy okazji to nie Tobie chłopie oceniać, kto ma przyjmować Komunię Św w niedzielę, tylko pozostaw to Panu Bogu. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# hhk (IP: 89.229.*.2) 2017-05-21 19:18
Jaki pean na cześć Rudnickiego. Niestety, nie jest to prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Absolwentka (IP: 89.229.*.156) 2017-05-22 09:02
No cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. :) Wiesz, ja Pana Rudnickiego zawsze będę chwaliła, bo dzięki jego życzliwości dziś jestem tym kim jestem. I ludzie z którymi przebywam i rozmawiam na co dzień też mają o nim dobre zdanie. Wiem, że wiele osób myśli podobnie do mnie, gdyż to właśnie dzięki jego uczniom, którzy napisali do burmistrz petycję, w 2012 Pan Rudnicki otrzymał statuetkę Mrongowiusza za zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz mieszkańców Mrągowa. Pozdrawiam raz jeszcze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olka (IP: 89.231.*.208) 2017-05-11 08:32
Przecież Oni już wiedzą kto zostanie dyrektorem.Te konkursy to pic na wodę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-05-10 14:56
Przybędzie janusz na złotym rumaku!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kuba (IP: 5.172.*.36) 2017-05-10 14:16
Może w końcu do Sportówki wróci dobra, zdrowa atmosfera, bo za Tołkowiczowej sama tragedia, niespełnione menegerskie obietnice, niesnanski i mobing. Yupiiii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# luki (IP: 83.12.*.49) 2017-05-12 14:38
Cytuję Kuba:
Może w końcu do Sportówki wróci dobra, zdrowa atmosfera, bo za Tołkowiczowej sama tragedia, niespełnione menegerskie obietnice, niesnanski i mobing. Yupiiii

Może nie przepadam za Tołkowicz ale ona wiele spraw poukładała i ukróciła samowole nauczycieli (szczególnie instruktorów).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczen (IP: 91.35.*.21) 2017-05-10 13:36
Malgorzata Borys -super nauczycielka i mysle ze bedzie super dyrektorem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Praca - prawa

Pogoda

Dziś
19°C
deszcz
1014 hPa
Noc
temp. 15°C
deszcz
1011 hPa
Jutro
temp. 22°C
deszcz
1009 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij