Z początkiem maja został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Podobny „casting” odbędzie się w Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” Mrągowo. Oferty można składać do 2 czerwca.

Odpowiednie wykształcenie, co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe oraz koncepcja funkcjonowania i rozwoju placówki oświatowej - m.in. tym muszą się wykazać kandydaci na dyrektorów dwóch mrągowskich szkół ponadgimnazjalnych – I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” Mrągowo. 8 maja Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na te stanowiska. Powodem ich ogłoszenia są kończące się kadencje dotychczasowych dyrektorów.

Z początkiem 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym doszło już do sporej zmiany. Mianowicie z dniem 1 lutego, Sławomir Rudnicki, wieloletni nauczyciel, który w 2007 roku objął funkcję dyrektora liceum, zrezygnował z pełnionej funkcji. Tymczasowe zastępstwo do tej pory pełni Małgorzata Borys, nauczyciel matematyki. Z kolei w Zespole Oświatowo-Sportowym „Baza” Mrągowo stanowisko dyrektora od 2012 roku pełni Reginia Tołkowicz. 

Nowi dyrektorzy zostaną wybrani w czerwcu. Kandydat wyłoniony na to stanowisko rozpocznie swoją 5-letnią kadencję od początku nowego roku szkolnego (2017/2018).

Ogłoszenie o konkursie - I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Ogłoszenie o konkursie - ZOS "Baza" w Mrągowie.

red


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# arturek (IP: 86.134.*.59) 2017-06-07 00:40
Koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki oświatowej powinny opracowywać urzędnicy powiatu a wybrany w uczciwym konkursie dyrektor ma tę koncepcje realizować. Tu wygląda to tak, że szanowni urzędnicy robią konkurs po to, żeby za darmo takie pomysły pozyskać od kandydatów. Ciekawi mnie, kto jest w takiej komisji rekrutacyjnej i jakie mają ci ludzie kwalifikacje z zakresu human resources. Czy są w takiej komisji przedstawiciele komitetu rodzicielskiego albo rady szkoły?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosia (IP: 83.9.*.156) 2017-05-13 23:38
Gosiu j na Jasia i a nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 188.146.*.242) 2017-05-12 17:21
Do uczeń
Żeby została dyrektorem,musi stanąć do konkursu,a potem wygrać.Oby!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# absolwent (IP: 83.12.*.49) 2017-05-12 14:50
Konkurs to pic na wodę i tyle. Rudnicki razem Zielińską i Pardą doprowadzili do upadku LO. Rudnicki człowiek bez zasad, stosujący pomówienia i mobbing ale w niedzielę do komunii zawsze biegnie. Poczuł że trzeba będzie popracować w LO bo idą zmiany to podał się do dymisji. I tak najważniejsze są znajomości!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Absolwentka (IP: 89.229.*.87) 2017-05-16 10:21
Cytuję absolwent:
Konkurs to pic na wodę i tyle. Rudnicki razem Zielińską i Pardą doprowadzili do upadku LO. Rudnicki człowiek bez zasad, stosujący pomówienia i mobbing ale w niedzielę do komunii zawsze biegnie. Poczuł że trzeba będzie popracować w LO bo idą zmiany to podał się do dymisji. I tak najważniejsze są znajomości!!!!

Jaki mobbing!!! Skąd ty masz w ogóle o nim takie wiadomości? Uczył Cię? Bo mnie akurat tak i to 4 lata (rok w gimnazjum i 3 lata w liceum) i mam o nim zupełnie inne zdanie. Pan Sławomir Rudnicki to akurat najwspanialszy człowiek, jakiego dane mi było poznać, wzór i autorytet wśród nauczycieli- ciepły, sympatyczny, uczciwy, pomocny- jest jak ojciec dla swych uczniów. Ja znam Pana Rudnickiego jako człowieka prawego i pełnego konserwatywnych zasad, więc znowu tu się ze sobą mijamy w ocenie :) Przypominam, że to za jego czasów został wyremontowany dach i sala gimnastyczna szkoły oraz na terenie LO został posadzony dąb pamięci- to tylko niektóre z jego zasług, ale myślę, że najważniejsze. A tak przy okazji to nie Tobie chłopie oceniać, kto ma przyjmować Komunię Św w niedzielę, tylko pozostaw to Panu Bogu. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# hhk (IP: 89.229.*.2) 2017-05-21 19:18
Jaki pean na cześć Rudnickiego. Niestety, nie jest to prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Absolwentka (IP: 89.229.*.156) 2017-05-22 09:02
No cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. :) Wiesz, ja Pana Rudnickiego zawsze będę chwaliła, bo dzięki jego życzliwości dziś jestem tym kim jestem. I ludzie z którymi przebywam i rozmawiam na co dzień też mają o nim dobre zdanie. Wiem, że wiele osób myśli podobnie do mnie, gdyż to właśnie dzięki jego uczniom, którzy napisali do burmistrz petycję, w 2012 Pan Rudnicki otrzymał statuetkę Mrongowiusza za zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz mieszkańców Mrągowa. Pozdrawiam raz jeszcze :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olka (IP: 89.231.*.208) 2017-05-11 08:32
Przecież Oni już wiedzą kto zostanie dyrektorem.Te konkursy to pic na wodę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-05-10 14:56
Przybędzie janusz na złotym rumaku!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kuba (IP: 5.172.*.36) 2017-05-10 14:16
Może w końcu do Sportówki wróci dobra, zdrowa atmosfera, bo za Tołkowiczowej sama tragedia, niespełnione menegerskie obietnice, niesnanski i mobing. Yupiiii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# luki (IP: 83.12.*.49) 2017-05-12 14:38
Cytuję Kuba:
Może w końcu do Sportówki wróci dobra, zdrowa atmosfera, bo za Tołkowiczowej sama tragedia, niespełnione menegerskie obietnice, niesnanski i mobing. Yupiiii

Może nie przepadam za Tołkowicz ale ona wiele spraw poukładała i ukróciła samowole nauczycieli (szczególnie instruktorów).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczen (IP: 91.35.*.21) 2017-05-10 13:36
Malgorzata Borys -super nauczycielka i mysle ze bedzie super dyrektorem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij