Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie podsumowała kolejne staże zagraniczne w ramach powiatowego projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start” z programu Erasmus+. Uczniowie w lutym i marcu przebywali w Hiszpanii i Portugalii.

Tradycją zagranicznych wyjazdów w ramach projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start” są spotkania podsumowujące staże uczniów. I takie podsumowania odbyły się pod koniec kwietnia.

W lutym do Portugalii wybrali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2. Łącznie 18 osób zdobywało kolejne doświadczenie w kierunkach swojego kształcenia: żywienia i usług gastronomicznych, organizacji reklamy oraz pojazdów samochodowych. Mrągowscy uczniowie prócz zasadniczego celu stażu, jakim jest zebranie doświadczenia, mieli także okazję poznać kulturę danego kraju. W wolnym czasie zwiedzili m.in. Guimaraes, Bragę, Porto czy Fatimę. W godzinach swojej pracy wykonywali natomiast obowiązki w zakładach mechanicznych, biurze campusu, obiektach gastronomicznych i restauracjach. Ważnym wydarzeniem było także spotkanie z Ambasadorem RP w Portugalii Jackiem Junoszem Kisielewskim.

– Zostaliśmy ciepło przyjęci w miejscu naszego zakwaterowania i w miejscach staży. W niektórych przypadkach do dzisiaj mamy kontakt z osobami, z którymi współpracowaliśmy. To doskonałe doświadczenie, bo możemy poznać nie tylko zawód, ale i kulturę innych krajów – mówili uczniowie podczas spotkania podsumowującego wyjazd.

W podobnym okresie czyli w lutym i marcu, do Hiszpanii udała się grupa uczennic Z Zespołu Szkół nr 2, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Grupa mrągowskich uczennic odbywała swoje staże w centrum hiszpańskiej Granady w Hotelu Palcios de Los Patos. Poznały organizację i funkcjonowanie ekskluzywnego hotelu. Ich praca została wysoko oceniona przez hiszpańskich pracodawców i partnerów projektu. Zdobyły nowe doświadczenia i kompetencje oraz poznały niezmiernie interesującą kulturę hiszpańska. W wolnym czasie zwiedziły Sewillę, Gibraltar, Malagę, Rondę i przede wszystkim Granadę.

Jak wielokrotnie podkreślały, bardzo chętnie jeszcze raz udałyby się na taki staż.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od portugalskich i hiszpańskich partnerów oraz Starosty Mrągowskiego certyfikaty poświadczające ukończenie zagranicznych staży.

red
Fot. Piotr Piercewicz

Podsumowanie staży zagranicznych - grupa z Portugalii


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij