Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie podsumowała kolejne staże zagraniczne w ramach powiatowego projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start” z programu Erasmus+. Uczniowie w lutym i marcu przebywali w Hiszpanii i Portugalii.

Tradycją zagranicznych wyjazdów w ramach projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start” są spotkania podsumowujące staże uczniów. I takie podsumowania odbyły się pod koniec kwietnia.

W lutym do Portugalii wybrali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2. Łącznie 18 osób zdobywało kolejne doświadczenie w kierunkach swojego kształcenia: żywienia i usług gastronomicznych, organizacji reklamy oraz pojazdów samochodowych. Mrągowscy uczniowie prócz zasadniczego celu stażu, jakim jest zebranie doświadczenia, mieli także okazję poznać kulturę danego kraju. W wolnym czasie zwiedzili m.in. Guimaraes, Bragę, Porto czy Fatimę. W godzinach swojej pracy wykonywali natomiast obowiązki w zakładach mechanicznych, biurze campusu, obiektach gastronomicznych i restauracjach. Ważnym wydarzeniem było także spotkanie z Ambasadorem RP w Portugalii Jackiem Junoszem Kisielewskim.

– Zostaliśmy ciepło przyjęci w miejscu naszego zakwaterowania i w miejscach staży. W niektórych przypadkach do dzisiaj mamy kontakt z osobami, z którymi współpracowaliśmy. To doskonałe doświadczenie, bo możemy poznać nie tylko zawód, ale i kulturę innych krajów – mówili uczniowie podczas spotkania podsumowującego wyjazd.

W podobnym okresie czyli w lutym i marcu, do Hiszpanii udała się grupa uczennic Z Zespołu Szkół nr 2, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Grupa mrągowskich uczennic odbywała swoje staże w centrum hiszpańskiej Granady w Hotelu Palcios de Los Patos. Poznały organizację i funkcjonowanie ekskluzywnego hotelu. Ich praca została wysoko oceniona przez hiszpańskich pracodawców i partnerów projektu. Zdobyły nowe doświadczenia i kompetencje oraz poznały niezmiernie interesującą kulturę hiszpańska. W wolnym czasie zwiedziły Sewillę, Gibraltar, Malagę, Rondę i przede wszystkim Granadę.

Jak wielokrotnie podkreślały, bardzo chętnie jeszcze raz udałyby się na taki staż.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od portugalskich i hiszpańskich partnerów oraz Starosty Mrągowskiego certyfikaty poświadczające ukończenie zagranicznych staży.

red
Fot. Piotr Piercewicz

Podsumowanie staży zagranicznych - grupa z Portugalii

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij