Mleczarstwo jest branżą prężnie działającą i ciągle się rozwijającą w naszym regionie. Między innymi z tego powodu Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie w porozumieniu ze Spółdzielnią Mleczarską „Mlekpol”,  planują uruchomić nowy, odpowiadający zapotrzebowaniu rynku pracy kierunek - technik przetwórstwa mleczarskiego. Korzyści mają być obopólne - władzom powiatu zależy na kształceniu młodzieży w atrakcyjnych zawodach, a zakład jest zainteresowany zatrudnianiem wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Uczniowie będą mieli możliwość obserwacji postępu technicznego i technologicznego oraz zdobywania kwalifikacji w najnowocześniejszej i najlepszej firmie branży mleczarskiej w Polsce.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie przy współpracy z ZPM „Mlekpol” w Mrągowie zapewni uczniom: dobrą bazę kształcenia teoretycznego i praktycznego, ciekawe zajęcia przebiegające w formie ćwiczeń i projektów, wyjazdy do szkół wyższych, dobrze przygotowaną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i praktyczną, uczestnictwo w projektach współfinansowanych ze środków UE.

W ramach wprowadzania nowego zawodu, Powiat Mrągowski w partnerstwie z firmą Nu Media z Olsztyna, będzie realizował projekt dofinansowany ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury – „Technik przetwórstwa mleczarskiego – nowa szansa dla uczniów”. Budżet projektu to 607 650 zł. W ramach projektu powstanie nowoczesna pracownia technologiczna i językowa. Będzie ona wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne m.in. do zajęć laboratoryjnych, modele maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji wyrobów spożywczych, czy panele operatorskie. Na wyposażeniu znajdą się także, podobne jak w zakładzie, stanowiska do pneumatyki i elektropneumatyki oraz oprogramowanie związane z procesami sterowania liniami  produkcyjnymi. Ponadto w ramach projektu grupa nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych i kursach specjalistycznych oraz odbędzie staże w mrągowskim zakładzie.

Absolwenci Technikum Przetwórstwa Mleczarskiego będą przygotowani nie tylko do wytwarzania wyrobów mleczarskich, ale także do obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych do produkcji wyrobów mleczarskich i planowania procesu technologicznego produkcji wyrobów mleczarskich.  Zdobędą wiedzę o prawidłowym odżywianiu i będą mogli kontynuować naukę na studiach technicznych lub wydziałach nauki o żywności.

Zdobycie kwalifikacji w tym zawodzie na pewno zwiększy ich konkurencyjność i szanse rozwojowe.  Ponadto, co jest niezmiernie istotne, SM „Mlekpol” rozbudowuje obecnie swój zakład w Mrągowie. To sprawia, że po ukończeniu technikum w tym zawodzie, uczniowie  nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy.

SM „Mlekpol” zatrudnia obecnie ponad 2 tysiące osób w 11 wysoce wyspecjalizowanych, nowoczesnych zakładach, m.in. w Mrągowie. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Mazurski Smak. Przy ZPM „Mlekpol” w Mrągowie funkcjonuje Instytut Innowacji Przemysłu Mleczarskiego.

Źródło: Powiat Mrągowski

Wizyta gimnazjalistów w ZPM Mlekpol w Mrągowie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Lori 2019-02-03 02:27
What's up friends, its impressive piece of writing regarding teachingand entirely explained,
keep it up all the time. generic viagra
usa: http://182.92.185.200/home.php?mod=space&uid=49777&do=profile
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# arturek 2017-06-07 00:25
Możecie sobie gadać co chcecie, ale lepiej pracować w mleczarni, niż być bezrobotnym. Jak będzie brakowało pracowników, to podniosą płace a zmiany widać w innych regionach Polski. Deficyt rąk do pracy dojdzie i do Mrągowa a specjalistów w przemyśle spożywczym brakuje i będzie brakować, więc ukończenie takiej szkoły, to moim zdaniem dobra inwestycja w siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania 2017-05-11 13:55
Mój narzeczony pracuje w mlekpolu i ciągle narzeka, że go brygadzistki dręczą:( a on nie może nic powiedzieć, musi zamknąć buzię i pracować,bo jak się przeciwstawi to straci premię...a wypłata i tak marna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Arturek 2017-05-10 15:02
Moim skromnym zdaniem nazwa Technikum Przetwórstwa Mleczarskiego niepotrzebnie zaweza specjalnosc. O wiele prosciej byloby nazwac szkole Technikum Przemyslu Spozywczego i dopiero tworzyc klasy o specyficznym profilu, np. przetworstwo mleczarskie, czy przemysl browarniczy (Ketrzyn), piekarnie, cukiernie czy nawet cukrownie. Taki absolwent technikum i tak dopiero po rozpoczeciu pracy zaczal by sie specjalizowac na danym stanowisku, np. technolog, mechanik, obsluga (jakiejs konkretnej) maszyny, itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda 2017-05-10 14:54
Po co komu te komentarze o atmosferze w firmie.Mlodzi ludzie będą ją widzieć ...dopiero w III klasie na 4 tygodniowej praktyce! Reszta to teoria i nieprawda co jest napisane w artykule-nauczą sie w glownej mierze automatyki i przetwórstwa spożywczego( w TYM mleka),tak więc roboty po pachy w całej Polsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# l o l 2017-05-10 09:36
Z komentarzy wynika, że w tej firmie nadal praktykuje się "kupowanie" na siłę produktów w firmowym sklepie, za cenę oczywiście wyższą niż w innych sklepach :) Premia jest jak kupisz ten towar. Cyrk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nena 2017-05-10 08:46
Praca ciężka, zarobki marne, młodzi którzy przychodzą do pracy w mleczarni rezygnują bardzo szybko. Niech młodzież idzie na praktyki to zobaczą jak cię tam pracuje, po praktykach żaden z nich nie będzie chciał tam pracować. Młodzi idą tam bo wiele się mówi że mleczarnia daje zarobić, tylko że dobre czasy się skończyły. Jak masz plecy, albo jesteś lizi dupa to masz dobrze a jak nie to jesteś zwykłym pachołkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja 2017-05-10 10:15
lizi dupa to mało powiedziane, słyszałam, że lata wstecz aby mieć posadkę w biurowcu trzeba było nie tylko polizać tyłek.... Kilka Pań skorzystało z tego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja 2017-05-10 08:12
bardzo dobre poniższe komentarze. Strzały w dziesiątkę! i tak za mało opisane na jakich warunkach sa przyjmowani nowi pracownicy. wszystko po znajomości, po rodzinie etc. a księgowość? same wiejskie Kurpiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ooo 2017-05-09 22:58
Praca za najniższą krajową w dodatku dość ciężka i w niekorzystnej temperaturach. Obcinanie premii za wszystko a jak jest premia to tylko na kupowanie produktów z firmowego sklepu, rosnąca masa rodzinki i znajomych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# paff 2017-05-09 18:20
Z tego co pamiętam, p.Dyrektor ZSZ mówił w wywiadzie, że już w ubiegłym roku były plany stworzenia takowej klasy, ale wpłynęło jedno podanie....No nic dziwnego, całe warmińsko - mazurskie chyba wie, że tam do pracy to jedynie za karę... Skąd praktykanci wezmą 200 zł., co miesiąc by kupować produkty ze sklepu...???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Klaudia 2017-05-09 17:05
Nie ma tam tak pięknie i kolorowo.. Nie ludzcie się.... A jeżeli chodzi o odsłonięte brodki?? Noorma. Wiec to jest sekta nie zakład pracy.. Państwo w państwie. Masz nazwisko jesteś gość!! Kiedyś to było.. Umiesz?? Więc masz prace!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# TzW 2017-05-09 15:53
Niech się młodzieży nie łudzi atrakcyjną pracą. Wszystkie lepsze stanowiska są zaklepane tylko dla grajewskich pociotków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola 2017-05-09 14:03
Przez tę nieosłoniętą brodę z zarostem zawalony jest HACCAP - gdzie higiena???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teo 2017-05-09 13:47
Dziwne ... to w Mlekpolu można poruszać się po halach produkcyjnych bez osłoniętego zarostu ( brody ) ???
Bardzo dziwne jak na spożywkę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij