Święta piekarnia szabelski

W pierwszym tygodniu maja mrągowscy strażacy zanotowali 12 zdarzeń w tym 3 pożary i 9 miejscowych zagrożeń. W działaniach brało łącznie udział 26 zastępów straży pożarnej w obsadzie 113 strażaków.

1 maja

 • Zyndaki - w nocy doszło do pożar drewnianego stropu w domku letniskowym. Mieszkańcy ewakuowali się z budynku przed przyjazdem straży. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia przy pomocy 1 prądu gaśniczego wody przystąpili do gaszenia pożaru, jednocześnie przy pomocy pilarek do drewna wykonano dostęp do ukrytych zarzewi ognia. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono cały obiekt wykluczając możliwość rozprzestrzenienia się pożaru. Działania prowadziły 3 zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity i Warpuny.
 • Mrągowo - otwarcie mieszkania na prośbę policji
 • Mikołajki - zabezpieczenie rajdu charytatywnego na torze rajdowym w Mikołajkach.
 • Boże Małe - pożar w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy sprawdzili i oddymili pomieszczenie oraz sprawdzili przy pomocy urządzeń pomiarowych przed powrotem osób do obiektu.
 • Kosewo - wypadek 2 samochodów osobowych i skutera. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem wahadłowym, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne oraz zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR, który przetransportował jedną poszkodowana osobę do szpitala. Działania prowadziły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Użranki i Mikołajki
 • Budziska - w mieszkaniu doszło do zapalenia się oleju w garnku, w wyniku gaszenia pożaru poparzona została jedna osoba. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu i przekazali go przybyłemu ZRM, który przewiózł go do szpitala. Strażacy przewietrzyli obiekt i sprawdzili przed powrotem mieszkańców przy pomocy urządzeń  pomiarowych. Działania prowadziły zastępy JRG Mrągowo, OSP Szestno i Wyszembork.

3 maja

 • Kiersztanowo - strażacy wydobyli z jeziora Juno pływające zwłoki i przekazali je do czynności dochodzeniowych policji.

4 maja

 • Mrągowo - sprawdzenie 2 obiektów po zadziałaniu czujek monitoringu pożarowego obiektów
 • Mrągowo - zabezpieczenie i uprzątniecie z pozostałości konstrukcyjnych jezdni  po kolizji 2 samochodów osobowych
 • Kiersztanowo - samochód osobowy, którym jechały 2 osoby wpadł do rowu. Osoby podróżujące pojazdem nie odniosły poważniejszych obrażeń i po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.

5 maja

 • Mrągowo - sprawdzenie mieszkania, w którym zasłabła osoba. Przy pomocy miernika wielogazowego potwierdzono w mieszkaniu niewielka obecność tlenku węgla, mieszkanie wyposażone w gazowy podgrzewacz wody umiejscowiony w łazience. Przewietrzono mieszkanie i wydano zalecenie sprawdzenia urządzenia oraz wentylacji w mieszkaniu przez osoby uprawnione.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij