500 złotych mandatu i posprzątanie śmieci, taka kara czekała na mężczyznę, który postanowił pozbyć się śmieci w jednym z podmrągowskich lasów.

Tym razem zaśmiecony został las państwowy przy publicznej drodze leśnej Sorkwity – Grabowo. Do lasu zostały wyrzucone części samochodowe i inne przedmioty. Strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Mrągowo bardzo szybko udało się ustalić sprawcę i ukarać 500 zł, maksymalnym za to wykroczenie mandatem karnym oraz zobowiązano go do natychmiastowego wysprzątania lasu.

Zaskoczeniem może być tłumaczenie, które usłyszeli strażnicy.

– Szef zlecił mi wywiezienie niepotrzebnych przedmiotów i papierów gdzieś na legalne wysypisko ale chciałem zaoszczędzić dla siebie 150 zł, dlatego śmieci wyrzuciłem do lasu – tak tłumaczył się sprawca zaśmiecenia.

Słowa kluczowe:
Mrągowo nadleśnictwo straż leśna 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# luki (IP: 164.127.*.68) 2017-05-08 19:42
Pocieszające że kolesia namierzyli. Szkoda że dostał tylko 500 zł bo prawie tego nie poczuje:( Jakby dostał z 3000 zł to by więcej już nie kombinował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 212.244.*.24) 2017-05-08 12:11
Niestety kara maksymalna to tylko 500 zł. Powinna być zdecydowanie większa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ma (IP: 89.231.*.36) 2017-05-07 08:42
Powinien posprzątać cały las
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 89.229.*.254) 2017-05-06 22:54
NA LASOWIEC PRZY DZIALKACH W LASKU I NA PRZECIW DZIALEK CO LUDZIE WYPRAWIAJA NIETYLKO DZIALKOWICZE ALE I MIESZKANCY LASOWCA DOKLADAJA A STRAZ PRZEJECHALA I POJECHALA POCO SIE TRUDZIC
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wiem (IP: 83.31.*.137) 2017-05-07 06:19
Na Lasowcu i w wielu innych miejscach stoją worki ze śmieciami zebrane przez młodzież szkolną lub pracowników interwencyjnych .Czekają na wywiezienie.Pro szę nie robić afery nie znając tematu.A właściwie każdy może pozbierać i posprzątać a nie narzekać i skomleć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Małgorzata (IP: 5.172.*.236) 2017-05-05 18:54
Na Śniadowo, Pełkowo i Użranki też by pojeździli i popatrzyli ile tam śmieci ląduje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fred (IP: 5.172.*.38) 2017-05-05 18:50
Powinno być 5000 zł kary, a nie 500 zł, może wtedy by dotarło do rozumu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# matematyk (IP: 89.229.*.147) 2017-05-05 18:33
Chciał zaoszczędzić 150zł to teraz jest w plecy 350zł :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec