Maturzyści zakończyli dzisiaj naukę. Towarzyszyliśmy uczniom Zespołu Szkół nr 2 podczas uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Nie brakowało podziękowań za wspólne cztery lata nauki zarówno dla uczniów, jak i wychowawców poszczególnych klas, książkowych pamiątek oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.

- Rytuał pożegnania maturzystów w naszej szkole to już tradycja. Od 25 lat żegnamy uczniów, którzy ukończyli naukę. Jako nauczyciele i wychowawcy staramy się celebrować ten moment, bo on jest ważny - powiedziała podczas uroczystości Agnieszka Pytel, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. - Jestem przekonana, że szkoła, którą właśnie ukończyliście, przygotowała was do dorosłego życia. Przez te cztery lata nauki, mam nadzieję jesteście świetnie przygotowani do matury oraz uzyskaliście tytuł technika. To dwa podstawowe obowiązki naszej szkoły względem ucznia. My jako społeczność, znana w środowisku lokalnym jako esen, na obowiązkach nie poprzestajemy i chcemy czegoś więcej. Nie raz, nie dwa, sami powtarzaliście, że nasza szkoła jest niepowtarzalna.

Tymi ciepłymi słowami, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie przywitała tegorocznych maturzystów, życząc im dalszych sukcesów i powodzenia na tegorocznej maturze. Podczas uroczystej gali, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00 wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie, a z rąk wychowawców do wszystkich absolwentów trafiły świadectwa ukończenia szkoły.

Uczniowie ze średnią z całego cyklu kształcenia 4,75 i więcej

Kamiil Kur - 5,48
Alicja Kondracka - 5,30
Klaudia Banach - 5,15
Adrianna Baranowska - 5,04
Sylwia Kwiatkowska - 4,93
Karolina Prościo - 4,93
Wiktoria Dudziec - 4,79
Beata Zyśk - 4,77

Dzisiejsze spotkanie dla tegorocznych absolwentów było szczególnie ważne. Była to ostatnia okazja do podsumowania pracy w ciągu czterech lat nauki, do refleksji i zadumy. Nie oznacza to ani rozłąki ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają, a mianowicie troskliwych nauczycieli i wychowawców, a także młodszych kolegów i koleżanek. Przecież to tutaj w murach szkoły rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia.

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 odebrali dziś świadectwa

Słowa kluczowe:
matura ZS nr 2 Mrągowo świadectwa galeria 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij