Uczniowie z trzech mrągowskich szkół ponadgimnazjalnym uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez WOSzK Mrągowo. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów Święta Dowództwa Garnizonu Warszawa. 

Młodzież z trzech mrągowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych przebywała 20 kwietnia w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo. Około 100 młodych ludzi przypłynęło promem przez jezioro Czos na Półwysep Czterech Wiatrów. Po powitaniu młodzieży przez Komendanta Ośrodka i krótkim przedstawieniu historii instytucji wojskowej  na półwyspie, podzielono zwiedzających na trzy grupy, które rotacyjnie uczestniczyły w licznych atrakcjach przygotowanych przez żołnierzy Ośrodka, wspomaganych przez żołnierzy i sprzęt 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Program pobytu młodzieży, oprócz zwiedzania bazy szkoleniowej i logistycznej Ośrodka oraz prezentacji sprzętu bojowego 15 GBZ , obejmował konkurencje sportowe; gra w paintball i łucznictwo. Kulminacyjnym punktem pobytu był Turniej piłki siatkowej o puchar Komendanta Ośrodka. W trójmeczu rozgrywanym w hali sportowej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Nr 2  Po intensywnym programie sportowym zaprosiliśmy młodzież na wojskową  grochówkę.  Występ zespołu Blues4Cash z Mrągowa zwieńczył pełen wrażeń dzień pobytu w WOSzK Mrągowo przyszłych, być może, kandydatów do służby wojskowej. 

Źródło: WOSzK Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij