Uczniowie z trzech mrągowskich szkół ponadgimnazjalnym uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez WOSzK Mrągowo. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów Święta Dowództwa Garnizonu Warszawa. 

Młodzież z trzech mrągowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych przebywała 20 kwietnia w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo. Około 100 młodych ludzi przypłynęło promem przez jezioro Czos na Półwysep Czterech Wiatrów. Po powitaniu młodzieży przez Komendanta Ośrodka i krótkim przedstawieniu historii instytucji wojskowej  na półwyspie, podzielono zwiedzających na trzy grupy, które rotacyjnie uczestniczyły w licznych atrakcjach przygotowanych przez żołnierzy Ośrodka, wspomaganych przez żołnierzy i sprzęt 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Program pobytu młodzieży, oprócz zwiedzania bazy szkoleniowej i logistycznej Ośrodka oraz prezentacji sprzętu bojowego 15 GBZ , obejmował konkurencje sportowe; gra w paintball i łucznictwo. Kulminacyjnym punktem pobytu był Turniej piłki siatkowej o puchar Komendanta Ośrodka. W trójmeczu rozgrywanym w hali sportowej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Nr 2  Po intensywnym programie sportowym zaprosiliśmy młodzież na wojskową  grochówkę.  Występ zespołu Blues4Cash z Mrągowa zwieńczył pełen wrażeń dzień pobytu w WOSzK Mrągowo przyszłych, być może, kandydatów do służby wojskowej. 

Źródło: WOSzK Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij