Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Mrągowie i Schola Młodzieżowa "Amen" zapraszają na Taniec Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Placu Jana Pawła II. Start o godzinie 13:00!

Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie. Pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest protestancki Ruch UpToFaith. Pierwszy Taniec Wielkanocny odbył się w 2010 na ulicach Budapesztu. Rok później dołączyły inne miasta na całym świecie, a także w Polsce. W tym roku Taniec Wielkanocny zadebiutuje w Mrągowie. Członkowie KSM Mrągowo i scholi "Amen" przygotowują się do tego wydarzenia już od dłuższego czasu i do zabawy zapraszają wszystkich chętnych.

– Nie musisz być dobrym tancerzem! Dla Boga liczą się intencje! Zapraszamy osoby w każdym wieku, zatańcz razem z nami! Do współpracy zachęcamy również wspólnoty i grupy. Pokażmy naszą wielkanocną radość 23 kwietnia – tymi słowami organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu.

Start w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o godzinie 13:00 na Placu Jana Pawła II.

Bieżące informacje można śledzić na facebook'owym profilu poświęconym temu wydarzeniu.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mragowianka (IP: 178.37.*.35) 2017-04-19 14:26
Czemu piszecie że to katolicki taniec, skoro inicjatorem jest ruch protestancki. Protestanci nie są katolikami są chrześcijanami. Słaby dziennikarz skoro popełnia takie błędy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fred (IP: 95.40.*.23) 2017-04-20 21:09
Wskaż w którym miejscu jest napisane, że to katolicki taniec. Buuu, nie udała się prowokacja, co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianka2 (IP: 83.9.*.34) 2017-04-19 16:46
Ruch protestancki jest pomysłodawcą, a w Polsce ideę podłapali z wiadomych przyczyn głównie katolicy. Zarówno protestanci, jak i katolicy tak samo radośnie mogą świętować Zmartwychwstani e. I z tego, co widzę to nigdzie nie ma informacji, że jest to taniec katolicki, jedynie to, że inicjatorem akcji w Mrągowie jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, co nie oznacza, że nie mogą się w to włączyć również inni chrześcijanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij