W ostatnim tygodniu od 10 do 16 kwietnia straż pożarna na terenie powiatu zanotowała 13 zdarzeń w tym 4 pożary, 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 27 zastępów straży pożarnej w obsadzie 118 strażaków.

10 kwietnia

 • Woźnice - pożar trawy i zakrzaczeń na nieużytkach na powierzchni około 1 ha.
 • Rybno - pożar drewnianej wiatrownicy dachu budynku mieszkalnego, ugaszony przed przybyciem straży pożarnej.

11 kwietnia

 • Woźnice - samochód terenowy wpadł do rowu, jedna z dwóch osób podróżujących pojazdem została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia

12 kwietnia

 • Mrągowo - Zachodnia Obwodnica Miasta, doszło  do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach oraz zakręcili zawór w zbiorniku gazu LPG. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły poważniejszych obrażeń.
 • Mikołajki - pożar wiaty handlowych o powierzchni około 120 m 2 na targowisku miejskim. Działania gaśnicze prowadziły zastępy z JRG Mrągowo , OSP Mikołajki i Woźnice.

13 kwietnia

 • Zyndaki - zabezpieczenie wyścigu kolarskiego,

14 kwietnia

 • Mojtyny - droga krajowa 59 samochód dostawczy wypadł z drogi i po zdarzeniu leżał na boku. Wewnątrz znajdował się kierowca, który nie był w stanie sam opuścić pojazdu. Na pomoc pośpieszyli mu mieszkańcy pobliskiej posesji, którzy pomogli mężczyźnie opuścić pojazd i przekazali go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczyli pojazd do czasu przyjazdu straży pożarnej.
 • Mojtyny - droga krajowa 59 - 3 godziny później kilometr dalej samochód osobowy , uderzył w drzewo. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który doznał niewielkich obrażeń. Pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora oraz zakręcenia zaworu zbiornika gazu LPG udzielili mieszkańcy pobliskiej posesji. W jednym i drugim przypadku osobą, która jako pierwsza pośpieszyła z pomocą ofiarom zdarzeń drogowych był sekc. Łukasz Trzciński pełniący na codzień służbę w KP PSP w Mrągowie na stanowisku młodszego ratownika wraz ze swoim ojcem i bratem. Działania podjęte przez mężczyzn przyczyniły się do szybkiego i skutecznego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym kierowcom oraz zabezpieczenia miejsca wypadku przed kolejnym zdarzeniem oraz możliwością powstania pożaru.

15 kwietnia

 • Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze,
 • Mrągowo - pożar śmieci w kontenerze
 • Olszewo - alarm fałszywy złośliwy,
 • Mrągowo - droga krajowa nr 59, dachowanie samochodu osobowego. Osoba kierująca opuściła pojazd przed przyjazdem służb ratunkowych. Po przebadaniu, została przewieziona przez ZRM na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia , odłączyli akumulator oraz oświetlili miejsce zdarzenia w czasie czynności dochodzeniowych policji.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Miejscowy (IP: 109.243.*.144) 2017-04-19 16:13
Woźnice - magiczna wioska ,gdzie hektary palą się na potęgę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij