Gimnazjaliści mają przed sobą nie łatwy wybór. A mianowicie jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać z terenu naszego powiatu. Zatem jeśli jeszcze nie zdecydowaliście przedstawiamy Wam plan Dni Otwartych, które w najbliższym czasie odbędą się w placówkach oświatowych z terenu naszego powiatu.

Od najbliższej soboty 22 kwietnia szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego powiatu będą kusić swoją ofertą kształcenia gimnazjalistów.  Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców młodzieży gimnazjalnej na Dni Otwarte, podczas których będzie można, obejrzeć szkoły, wziąć udział w warsztatach, prezentacjach oraz dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do szkół. 

Harmonogram Dni Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu:

22 kwietnia

  • Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie w tym roku tradycyjnie w ramach dni otwartych organizuje Piknik Rodzinny, godz. 10:30 - 14:30. Placówka w pełni przygotowana jest do kształcenia i opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. W programie: prezentacja szkoły, mobilne planetarium, kącik animatorów czy pokaz straży pożarnej. W ramach dnia otwartego w godzinach 10:00 – 14:00 w budynku szkoły stanie instalacja sensoryczna „CUBE”, która zabierze uczestników w multimedialną wyprawę w świat osób z autyzmem. Instalacja została udostępniona placówce przez Fundację „Synapsis” z Warszawy.(kliknij tutaj!)

  • Społeczne Liceum Kształcące im. Marion Dönhoff, ul. Leśna 2A w Mikołajkach zaprasza w godz. 12:00 - 16:00. W programie: warsztaty matematyczne, memory językowe, kącik czytelniczy, występy młodzieży czy wspólne ognisko.

24 kwiecień

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, pod hasłem: Szkoła bez limitu wyobraźni, godz. 10:00 - 14:00. W programie: sekcja serca, podróż za jeden uśmiech, gimnastyka językowa, math dance czy szanty po walijsku.

  • Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie, od 9:00 zapraszamy uczniów w grupach zorganizowanych wraz z nauczycielami, od 12:00 do 16:00 możliwość odwiedzenia szkoły indywidualnie lub z rodzicami. W programie: przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 – prezentacja zawodów, spotkanie z pracodawcami, zwiedzanie szkoły, pracowni zawodowych, degustacja wyrobów kulinarnych, prezentacja samochodów oraz pokaz ratownictwa technicznego i medycznego.

25 kwiecień

  • Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie pod hasłem: Uczenie się w zawodzie jest w modzie, godz. 9:00 - 14:00. W programie: prezentacja szkoły i kierunków kształcenia, zawodowe gry i zabawy dydaktyczne, zwiedzanie szkoły, live cooking show, pokazy artystyczne i wiele innych niespodzianek.

1 czerwca

  • Zespół Oświatowo-Sportowy Baza w Mrągowie w tym roku postanowił zorganizować dzień otwarty w Dzień Dziecka. Początek o godzinie 9:00. Placówka szkoli swoich podopiecznych w żeglarstwie, kajakarstwie, koszykówce i piłce nożnej.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij