Gimnazjaliści mają przed sobą nie łatwy wybór. A mianowicie jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać z terenu naszego powiatu. Zatem jeśli jeszcze nie zdecydowaliście przedstawiamy Wam plan Dni Otwartych, które w najbliższym czasie odbędą się w placówkach oświatowych z terenu naszego powiatu.

Od najbliższej soboty 22 kwietnia szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego powiatu będą kusić swoją ofertą kształcenia gimnazjalistów.  Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców młodzieży gimnazjalnej na Dni Otwarte, podczas których będzie można, obejrzeć szkoły, wziąć udział w warsztatach, prezentacjach oraz dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do szkół. 

Harmonogram Dni Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu:

22 kwietnia

  • Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie w tym roku tradycyjnie w ramach dni otwartych organizuje Piknik Rodzinny, godz. 10:30 - 14:30. Placówka w pełni przygotowana jest do kształcenia i opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. W programie: prezentacja szkoły, mobilne planetarium, kącik animatorów czy pokaz straży pożarnej. W ramach dnia otwartego w godzinach 10:00 – 14:00 w budynku szkoły stanie instalacja sensoryczna „CUBE”, która zabierze uczestników w multimedialną wyprawę w świat osób z autyzmem. Instalacja została udostępniona placówce przez Fundację „Synapsis” z Warszawy.(kliknij tutaj!)

  • Społeczne Liceum Kształcące im. Marion Dönhoff, ul. Leśna 2A w Mikołajkach zaprasza w godz. 12:00 - 16:00. W programie: warsztaty matematyczne, memory językowe, kącik czytelniczy, występy młodzieży czy wspólne ognisko.

24 kwiecień

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, pod hasłem: Szkoła bez limitu wyobraźni, godz. 10:00 - 14:00. W programie: sekcja serca, podróż za jeden uśmiech, gimnastyka językowa, math dance czy szanty po walijsku.

  • Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie, od 9:00 zapraszamy uczniów w grupach zorganizowanych wraz z nauczycielami, od 12:00 do 16:00 możliwość odwiedzenia szkoły indywidualnie lub z rodzicami. W programie: przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 – prezentacja zawodów, spotkanie z pracodawcami, zwiedzanie szkoły, pracowni zawodowych, degustacja wyrobów kulinarnych, prezentacja samochodów oraz pokaz ratownictwa technicznego i medycznego.

25 kwiecień

  • Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie pod hasłem: Uczenie się w zawodzie jest w modzie, godz. 9:00 - 14:00. W programie: prezentacja szkoły i kierunków kształcenia, zawodowe gry i zabawy dydaktyczne, zwiedzanie szkoły, live cooking show, pokazy artystyczne i wiele innych niespodzianek.

1 czerwca

  • Zespół Oświatowo-Sportowy Baza w Mrągowie w tym roku postanowił zorganizować dzień otwarty w Dzień Dziecka. Początek o godzinie 9:00. Placówka szkoli swoich podopiecznych w żeglarstwie, kajakarstwie, koszykówce i piłce nożnej.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij