Szestno to jedna z najstarszych mazurskich miejscowości z bogatą i ciekawą historią. Stąd też inicjatywa LOT "Ziemia Mrągowska" i MCIT. Już 22 kwietnia został zaplanowany Rodzinny Rajd do tej właśnie miejscowości. Zachęcamy do udziału!

Uczestnicy rajdu pokonają Zielony szlak rowerowy "Wokół Jeziora Juno" (21 km) w kierunku Polskiej Wsi i Kiersztanowa i następnie do Szestna, Popowa Saleckiego i Mrągowa. W Szestnie uczestnicy zwiedzą kościół gotycki oraz ruiny zamku krzyżackiego. Przerwę na poczęstunek przewidziano w restauracji w Szestnie, która słynie m. in. z Ślimaków po Burgundzku (cena 15 zł.). Uczestnicy, którzy będą chcieli skosztować tego specjału przed wyjazdem z Mrągowa będą mogli złożyć zamówienie.

Termin: 22.04.2017 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz.10:30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 15.00 w Mrągowie
Łączna dł. trasy: 20 km.

Aby wziąć udział wystarczy pojawić się w dniu rajdu przed CKiT w Mrągowie, w sobotę 22 kwietnia o godzinie 10:30. Ważne, aby przed startem zainstalować aplikację Masuria - do pobrania tutaj, ponieważ organizatorzy chcą przetestować jej działanie. Nie zapomnijcie także o własnym prowiancie. Osoby nieletnie tylko wyłącznie z opiekunem. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w rajdzie.

Źródło: MCiT

Słowa kluczowe:
rajd rowerowy Szestno zielony szlak rower MCiT 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij