Do mrągowskich lasów zawitała wiosna, a wraz z nią także śmieciarze.  W ostatni weekend strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Mrągowo udało się odnaleźć i ustalić sprawców zaśmieconego parkingu leśnego przy trasie Mrągowo - Piecki oraz terenu nad Jeziorem Piłakno. Za zaśmiecanie otrzymali mandaty karne.

- Otrzymane mandaty karne, boleśnie uświadomiły te osoby, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na zaśmiecanie polskich lasów – mówi Tadeusz Nosek,  Komendant Posterunku Straży Leśnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania lasu i prosimy korzystać z uroków przyrody zgodnie z przepisami. 

Za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za więcej niż jedno przewinienie (art. 96 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, to może być wymierzona grzywna w wysokości od 20 do 5000 zł (art. 24 Kodeksu wykroczeń).

Zaśmiecony las

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ja (IP: 89.229.*.254) 2017-04-25 20:34
MOZE ZAINTERESOJCIE SIE CO NA LASOWCU SIE DZIEJE DZIWNE NIKT NIEWIDZI GDZIE STRAZ MIEJSKA LUDZIE CZY ROZUMU NIEMACIE MIESZKANCY LASOWCA I DZIAKOWICZE I WYKSZTALCENIE JAKIES MACIE KONIECZNE KARANIE JESLI NIC I NIKT Z TEGO NIC NIEROBI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# odgłupiony z życia (IP: 143.176.*.251) 2017-04-12 12:27
Sam kiedyś zostawiłem worek ze smieciami w lesie, bo wszystkie smietniki w okolicy pozamykane były, często o tym myślę, o swojej głupocie, leży mi to gdzieś na sercu... pierwszy i ost raz... przepraszam, byłem młody i glupi :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ble (IP: 89.231.*.142) 2017-04-12 10:33
Co trzeba mieć we łbie, żeby śmieci zostawiać w lesie ? Taki sam śmietnik...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia (IP: 93.186.*.27) 2017-04-11 19:30
Brawo panowie za odnalezienie i ukaranie smieciarzy!
Czy ludzie naprawde nie zdaja sobie sprawy z tego ze wyrzucajac odpady czy smieci sami niszcza nasza wspaniala przyrode?!Dbajm y o nasze lasy i jeziora,nie zanieczyszczajm y ich!Kiedy jade z rodzina na piknik zawsze mam ze soba worek i wszystkie smieci wieziemy z powrotem,czy to naprawde takie trudne?
O ile mielej jest spacerowac w czystym lesie i podziwiac nasza mazurska przyrode ale aby tak bylo to kazdy z nas pownien dbac o to.Mam nadzieje ze wysokie kary odstrasza smieciarzy i takich przypadkow bedzie coraz mniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gsx-r nmr (IP: 80.110.*.134) 2017-04-19 04:35
Brawo,jestem za z małym wyjątkiem.Nie tylko mandat dla śmieciarzy(a bo to powie że bezrobotny np.Nie ma z czego itd.)Do sprzątania ze śmietnika całego lasu przez miesiąc chociaż.Przyjeż dżam do kraju w sezonie i jeżdżę do Gant na grzyby od lat,grzybów co prawda tam coraz mniej za to porozrzucanych śmieci całe sterty...wstyd, niech wyrzuci w Austri...do pudła a kara 10-cio krotnie wyższa niż marne 500 zyli.Oduczyliby by się na bank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol (IP: 93.186.*.27) 2017-04-11 18:38
brawo panowie!kara rowniez powinno byc posprzatanie swoich smieci+mandat!o raz zawstydzenie w postaci upublicznienia imienia i nazwiska tych smieciarzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 46.112.*.145) 2017-04-11 18:23
Skoro tak szybko zadziałali to rozumiem ,że to chyba jacyś miejscowi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 83.19.*.45) 2017-04-11 15:30
Wrzućcie im te śmieci do salonu i niech mieszkają w tym syfie tak z miesiąc... To byłaby kara
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
25°C
prawie bezchmurnie
1022 hPa
Noc
temp. 15°C
deszcz
1015 hPa
Jutro
temp. 24°C
deszcz
1012 hPa

Sonda

Czy chcesz wprowadzenia dwukandencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

Tak - 61.7%
Nie - 35%
Nie mam zdania - 2.4%

Głosów ogółem: 206
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: luty 15, 2017
X Zamknij