Do mrągowskich lasów zawitała wiosna, a wraz z nią także śmieciarze.  W ostatni weekend strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Mrągowo udało się odnaleźć i ustalić sprawców zaśmieconego parkingu leśnego przy trasie Mrągowo - Piecki oraz terenu nad Jeziorem Piłakno. Za zaśmiecanie otrzymali mandaty karne.

- Otrzymane mandaty karne, boleśnie uświadomiły te osoby, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na zaśmiecanie polskich lasów – mówi Tadeusz Nosek,  Komendant Posterunku Straży Leśnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania lasu i prosimy korzystać z uroków przyrody zgodnie z przepisami. 

Za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za więcej niż jedno przewinienie (art. 96 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, to może być wymierzona grzywna w wysokości od 20 do 5000 zł (art. 24 Kodeksu wykroczeń).

Zaśmiecony las


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ja (IP: 89.229.*.254) 2017-04-25 20:34
MOZE ZAINTERESOJCIE SIE CO NA LASOWCU SIE DZIEJE DZIWNE NIKT NIEWIDZI GDZIE STRAZ MIEJSKA LUDZIE CZY ROZUMU NIEMACIE MIESZKANCY LASOWCA I DZIAKOWICZE I WYKSZTALCENIE JAKIES MACIE KONIECZNE KARANIE JESLI NIC I NIKT Z TEGO NIC NIEROBI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# odgłupiony z życia (IP: 143.176.*.251) 2017-04-12 12:27
Sam kiedyś zostawiłem worek ze smieciami w lesie, bo wszystkie smietniki w okolicy pozamykane były, często o tym myślę, o swojej głupocie, leży mi to gdzieś na sercu... pierwszy i ost raz... przepraszam, byłem młody i glupi :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ble (IP: 89.231.*.142) 2017-04-12 10:33
Co trzeba mieć we łbie, żeby śmieci zostawiać w lesie ? Taki sam śmietnik...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia (IP: 93.186.*.27) 2017-04-11 19:30
Brawo panowie za odnalezienie i ukaranie smieciarzy!
Czy ludzie naprawde nie zdaja sobie sprawy z tego ze wyrzucajac odpady czy smieci sami niszcza nasza wspaniala przyrode?!Dbajm y o nasze lasy i jeziora,nie zanieczyszczajm y ich!Kiedy jade z rodzina na piknik zawsze mam ze soba worek i wszystkie smieci wieziemy z powrotem,czy to naprawde takie trudne?
O ile mielej jest spacerowac w czystym lesie i podziwiac nasza mazurska przyrode ale aby tak bylo to kazdy z nas pownien dbac o to.Mam nadzieje ze wysokie kary odstrasza smieciarzy i takich przypadkow bedzie coraz mniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gsx-r nmr (IP: 80.110.*.134) 2017-04-19 04:35
Brawo,jestem za z małym wyjątkiem.Nie tylko mandat dla śmieciarzy(a bo to powie że bezrobotny np.Nie ma z czego itd.)Do sprzątania ze śmietnika całego lasu przez miesiąc chociaż.Przyjeż dżam do kraju w sezonie i jeżdżę do Gant na grzyby od lat,grzybów co prawda tam coraz mniej za to porozrzucanych śmieci całe sterty...wstyd, niech wyrzuci w Austri...do pudła a kara 10-cio krotnie wyższa niż marne 500 zyli.Oduczyliby by się na bank.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol (IP: 93.186.*.27) 2017-04-11 18:38
brawo panowie!kara rowniez powinno byc posprzatanie swoich smieci+mandat!o raz zawstydzenie w postaci upublicznienia imienia i nazwiska tych smieciarzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 46.112.*.145) 2017-04-11 18:23
Skoro tak szybko zadziałali to rozumiem ,że to chyba jacyś miejscowi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 83.19.*.45) 2017-04-11 15:30
Wrzućcie im te śmieci do salonu i niech mieszkają w tym syfie tak z miesiąc... To byłaby kara
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij