Wkrótce ruszy jedna z większych drogowych inwestycji przewidzianych do realizacji w 2017 roku w naszym mieście. Ulice Sienkiewicza i Plutonowa zyskają nowe nawierzchnie, chodniki, przebudowana zostanie infrastruktura techniczna, powstaną także nowe parkingi. Przebudowa rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja, a zakończy w połowie listopada. Ale drogowych inwestycji w tym roku będzie więcej. Co planuje miasto na najbliższe miesiące?

Przetarg na przebudowę ulic Sienkiewicza i Plutonowej wyłoni wykonawcę tych prac. Otwarcie ofert nastąpi 12 kwietnia. Po podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą, rozpoczną się prace budowlane. Ich zakres jest dość szeroki i obejmuje wymianę infrastruktury technicznej, w tym sieci kanalizacyjnej i wodociągowej z udziałem ZWiK, a także przebudowę oświetlenia ulicznego.  Ulice zyskają nowe nawierzchnie, chodniki oraz miejsca parkingowe.  Jest to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Poprawimy w ten sposób stan dróg i parkingów na tym osiedlu – tłumaczy Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza Miasta Mrągowo.

Przebudowa ulic Sienkiewicza i Plutonowej będzie jedną z większych inwestycji drogowych w tym roku. Ale miasto planuje także szereg innych, niezbędnych remontów drogowych.

– Czekamy na środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dzięki którym będziemy mogli przeprowadzić dużą i oczekiwaną inwestycję przebudowy „łącznika” pomiędzy ulicą Okulickiego, a Leśną Drogą. Wzdłuż drogi z jednej strony usytuowane są działki pod zabudowę jednorodzinną a z drugiej usługową. Inwestycja pozwoli na pełne uzbrojenie tych terenów i poprawi komunikację z tymi terenami – dodaje Tomasz Witkowicz.

Ponadto miasto chce wyremontować ulicę Widok wraz z infrastrukturą techniczną, dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland oraz ulicę Ogrodową (I etap). W ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego powstaną nowe miejsca postojowe na osiedlu Mazurskim oraz zagospodarowany zostanie teren za budynkiem wielorodzinnym przy ul. Moniuszki 5-9 oraz ul. Mazurskiej.

Miasto przymierza się również do wybudowania parkingu i zmian w układzie komunikacyjnym na działce sąsiadującej z „ośrodkiem zdrowia” przy ulicy Królewieckiej (okolice budynków Królewiecka 54A i 54B).

Dobre informacje mamy także w sprawie ulic Lubelskiej i Przemysłowej. – Jesteśmy na ostatnim etapie uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie remontu tych ulic wraz z infrastrukturą techniczną. Wszystko jest na dobrej drodze i liczymy na to, że jeszcze w tym lub maksymalnie w przyszłym roku inwestycja dojdzie do skutku – dodaje Tomasz Witkowicz.

Władze miasta zapowiadają także długo oczekiwane doświetlenie przejść dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego, które ma zostać wykonane jeszcze w tym roku. W ramach programu „Razem Bezpieczniej” miasto chce także wykonać prace związane z doświetleniem przejść w innych rejonach miasta, ale to uzależnione jest od środków finansowych jakie uda się uzyskać z rządowego programu.

Miasto zrealizuje jeszcze kilka  innych remontów między innymi w ulicy Warszawskiej, Kopernika wraz z chodnikami oraz chodników przy ulicy Piaskowej od strony ulicy Skłodowskiej-Curie.

Piotr Piercewicz

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Przedsiębiorca (IP: 37.248.*.63) 2017-04-11 22:21
"Ponadto miasto chce wyremontować... dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland..."

Jaki interes ma w tym miasto?? Czy wszystkim firmom tak idzie na rękę??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# werte (IP: 89.229.*.72) 2017-04-13 20:33
Cytuję Przedsiębiorca:
"Ponadto miasto chce wyremontować...dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland..."

Jaki interes ma w tym miasto?? Czy wszystkim firmom tak idzie na rękę??

Zastanów się co piszesz. Ten odcinek to nie tylko droga do sklepu.... i bardzo niebezpieczny. Wiedzą to te osoby, które połamały tam ręce i nogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XXX (IP: 89.229.*.126) 2017-04-11 19:31
Można sprawdzić zabytkowy chodnik na ulicy Żołnierskiej jak i jezdnię. Nadają się do wpisu w księdze Ginessa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 178.36.*.0) 2017-04-11 09:31
proponuję aby tym razem władze dokładnie przeanalizowały kolejne inwestycje typu chodniki, ścieżki rowerowe i ulice. Aby kolejnym razem nie popełniono tak fatalnej porażki jaką wykonano na Długiej, Lipowej etc. Chodniki szerokie na 5 metrów, rabaty szerokie na 5 metrów, "trawnik" o rozmiarze ok. 20 m z przeznaczeniem na toaletę dla psów to czysta paranoja. Wizualnie wszystko ładnie, pięknie. Nie pomyślano, nie skonsultowano z mieszkańcami o najważniejszych potrzebach jakie tam występują, mianowicie brak miejsc do parkowania aut, które stoją po obu stronach ulicy co często utrudnia przejazd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jaroslaw (IP: 89.229.*.113) 2017-04-11 07:05
Ku pamięci, są jeszcze w Mrągowie takie ulice jak ul: Krasińskiego i Plac Słowackiego, drodzy Radni i Włodarze tego Miasta !!!??? zapraszam na wycieczkę pieszo-rowerowo -autową czekają Was doznania jakich niedoświadczyci e siedząc i pierdząc w stołek......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.195) 2017-04-19 15:49
Co najgorsze głównymi odbiorcami tychże doznań są dzieci uczęszczające do ZS4 a próbujące ominąć kałuże i nie wpaść pod auto, próbujace dla odmiany nie stracić zawieszenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szwaczka (IP: 83.24.*.157) 2017-04-10 22:06
No u was coś się dzieje mniej czy więcej tylko szkoda że zapomniano o gminach bo tam też przydało by się kawałek chodnika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ARM (IP: 89.229.*.5) 2017-04-10 21:07
Ciekawe czy jakość tych remontów będzie taka jak łącznika Piaskowej z Wojska Polskiego, gdzie bruk to chyba więźniowie na przymusowych robotach kładli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stopamiporyju (IP: 31.135.*.104) 2017-04-10 20:27
A co dalej z ulicą Lipową a dokładnie z drogami miedzy Lipową a Lubelską czyli Klonowa, Bukowa - bo jak się nie mylę to ekipa która w trudach przebudowała ul.Lipową miała także wymienić ,,jumby'' na Klonowej i Bukowej ale się zwinęli i już chyba zakończyli inwestycję.
A na nowym chodniku między Towarową a Długą już zapada się nawierzchnia chodnika (minęło pół roku od oddania )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Viking (IP: 89.229.*.68) 2017-04-10 17:33
No nareszcie bo niedługo chodzilibyśmy po piasku z chodnika prawie nic nie zostało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 46.215.*.156) 2017-04-10 16:59
A kiedy Słoneczna i Krzywa? Dziura dziurę pogania. Łatanie nic nie daje. Od Wojska Polskiego w górę na Słoneczną ( od strony os. Nikutowo) brakuje chodnika. Taka ta dzielnica zaniedbana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marian (IP: 89.231.*.142) 2017-04-10 13:54
Projekt przebudowy ulicy Lubelskiej i Przemysłowej obejmuje również chodniki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# GRZEGORZ (IP: 87.205.*.98) 2017-04-10 11:56
Gdzie są chodniki na ul. Lubelskiej. Całym Zatorzu Tylko obiecanki chwalenie się drugą stroną. Nie ładnie Pani Burmistz i radni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij