Wkrótce ruszy jedna z większych drogowych inwestycji przewidzianych do realizacji w 2017 roku w naszym mieście. Ulice Sienkiewicza i Plutonowa zyskają nowe nawierzchnie, chodniki, przebudowana zostanie infrastruktura techniczna, powstaną także nowe parkingi. Przebudowa rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja, a zakończy w połowie listopada. Ale drogowych inwestycji w tym roku będzie więcej. Co planuje miasto na najbliższe miesiące?

Przetarg na przebudowę ulic Sienkiewicza i Plutonowej wyłoni wykonawcę tych prac. Otwarcie ofert nastąpi 12 kwietnia. Po podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą, rozpoczną się prace budowlane. Ich zakres jest dość szeroki i obejmuje wymianę infrastruktury technicznej, w tym sieci kanalizacyjnej i wodociągowej z udziałem ZWiK, a także przebudowę oświetlenia ulicznego.  Ulice zyskają nowe nawierzchnie, chodniki oraz miejsca parkingowe.  Jest to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Poprawimy w ten sposób stan dróg i parkingów na tym osiedlu – tłumaczy Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza Miasta Mrągowo.

Przebudowa ulic Sienkiewicza i Plutonowej będzie jedną z większych inwestycji drogowych w tym roku. Ale miasto planuje także szereg innych, niezbędnych remontów drogowych.

– Czekamy na środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dzięki którym będziemy mogli przeprowadzić dużą i oczekiwaną inwestycję przebudowy „łącznika” pomiędzy ulicą Okulickiego, a Leśną Drogą. Wzdłuż drogi z jednej strony usytuowane są działki pod zabudowę jednorodzinną a z drugiej usługową. Inwestycja pozwoli na pełne uzbrojenie tych terenów i poprawi komunikację z tymi terenami – dodaje Tomasz Witkowicz.

Ponadto miasto chce wyremontować ulicę Widok wraz z infrastrukturą techniczną, dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland oraz ulicę Ogrodową (I etap). W ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego powstaną nowe miejsca postojowe na osiedlu Mazurskim oraz zagospodarowany zostanie teren za budynkiem wielorodzinnym przy ul. Moniuszki 5-9 oraz ul. Mazurskiej.

Miasto przymierza się również do wybudowania parkingu i zmian w układzie komunikacyjnym na działce sąsiadującej z „ośrodkiem zdrowia” przy ulicy Królewieckiej (okolice budynków Królewiecka 54A i 54B).

Dobre informacje mamy także w sprawie ulic Lubelskiej i Przemysłowej. – Jesteśmy na ostatnim etapie uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie remontu tych ulic wraz z infrastrukturą techniczną. Wszystko jest na dobrej drodze i liczymy na to, że jeszcze w tym lub maksymalnie w przyszłym roku inwestycja dojdzie do skutku – dodaje Tomasz Witkowicz.

Władze miasta zapowiadają także długo oczekiwane doświetlenie przejść dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego, które ma zostać wykonane jeszcze w tym roku. W ramach programu „Razem Bezpieczniej” miasto chce także wykonać prace związane z doświetleniem przejść w innych rejonach miasta, ale to uzależnione jest od środków finansowych jakie uda się uzyskać z rządowego programu.

Miasto zrealizuje jeszcze kilka  innych remontów między innymi w ulicy Warszawskiej, Kopernika wraz z chodnikami oraz chodników przy ulicy Piaskowej od strony ulicy Skłodowskiej-Curie.

Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Przedsiębiorca (IP: 37.248.*.63) 2017-04-11 22:21
"Ponadto miasto chce wyremontować... dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland..."

Jaki interes ma w tym miasto?? Czy wszystkim firmom tak idzie na rękę??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# werte (IP: 89.229.*.72) 2017-04-13 20:33
Cytuję Przedsiębiorca:
"Ponadto miasto chce wyremontować...dojście od ulicy Młynowej do marketu Kaufland..."

Jaki interes ma w tym miasto?? Czy wszystkim firmom tak idzie na rękę??

Zastanów się co piszesz. Ten odcinek to nie tylko droga do sklepu.... i bardzo niebezpieczny. Wiedzą to te osoby, które połamały tam ręce i nogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XXX (IP: 89.229.*.126) 2017-04-11 19:31
Można sprawdzić zabytkowy chodnik na ulicy Żołnierskiej jak i jezdnię. Nadają się do wpisu w księdze Ginessa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 178.36.*.0) 2017-04-11 09:31
proponuję aby tym razem władze dokładnie przeanalizowały kolejne inwestycje typu chodniki, ścieżki rowerowe i ulice. Aby kolejnym razem nie popełniono tak fatalnej porażki jaką wykonano na Długiej, Lipowej etc. Chodniki szerokie na 5 metrów, rabaty szerokie na 5 metrów, "trawnik" o rozmiarze ok. 20 m z przeznaczeniem na toaletę dla psów to czysta paranoja. Wizualnie wszystko ładnie, pięknie. Nie pomyślano, nie skonsultowano z mieszkańcami o najważniejszych potrzebach jakie tam występują, mianowicie brak miejsc do parkowania aut, które stoją po obu stronach ulicy co często utrudnia przejazd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jaroslaw (IP: 89.229.*.113) 2017-04-11 07:05
Ku pamięci, są jeszcze w Mrągowie takie ulice jak ul: Krasińskiego i Plac Słowackiego, drodzy Radni i Włodarze tego Miasta !!!??? zapraszam na wycieczkę pieszo-rowerowo -autową czekają Was doznania jakich niedoświadczyci e siedząc i pierdząc w stołek......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.195) 2017-04-19 15:49
Co najgorsze głównymi odbiorcami tychże doznań są dzieci uczęszczające do ZS4 a próbujące ominąć kałuże i nie wpaść pod auto, próbujace dla odmiany nie stracić zawieszenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szwaczka (IP: 83.24.*.157) 2017-04-10 22:06
No u was coś się dzieje mniej czy więcej tylko szkoda że zapomniano o gminach bo tam też przydało by się kawałek chodnika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ARM (IP: 89.229.*.5) 2017-04-10 21:07
Ciekawe czy jakość tych remontów będzie taka jak łącznika Piaskowej z Wojska Polskiego, gdzie bruk to chyba więźniowie na przymusowych robotach kładli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stopamiporyju (IP: 31.135.*.104) 2017-04-10 20:27
A co dalej z ulicą Lipową a dokładnie z drogami miedzy Lipową a Lubelską czyli Klonowa, Bukowa - bo jak się nie mylę to ekipa która w trudach przebudowała ul.Lipową miała także wymienić ,,jumby'' na Klonowej i Bukowej ale się zwinęli i już chyba zakończyli inwestycję.
A na nowym chodniku między Towarową a Długą już zapada się nawierzchnia chodnika (minęło pół roku od oddania )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Viking (IP: 89.229.*.68) 2017-04-10 17:33
No nareszcie bo niedługo chodzilibyśmy po piasku z chodnika prawie nic nie zostało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 46.215.*.156) 2017-04-10 16:59
A kiedy Słoneczna i Krzywa? Dziura dziurę pogania. Łatanie nic nie daje. Od Wojska Polskiego w górę na Słoneczną ( od strony os. Nikutowo) brakuje chodnika. Taka ta dzielnica zaniedbana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marian (IP: 89.231.*.142) 2017-04-10 13:54
Projekt przebudowy ulicy Lubelskiej i Przemysłowej obejmuje również chodniki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# GRZEGORZ (IP: 87.205.*.98) 2017-04-10 11:56
Gdzie są chodniki na ul. Lubelskiej. Całym Zatorzu Tylko obiecanki chwalenie się drugą stroną. Nie ładnie Pani Burmistz i radni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec