Karol Dejlidko pokonał blisko 8 tys. uczestników z całej Polski, przeżył 6 miesięcy zmagań olimpijskich, trzy etapy i kilkadziesiąt zadań logistycznych o różnym poziomie trudności. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie zajął 18 miejsce w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gratulujemy!

Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie może się poszczycić teraz czterema finalistami, zajęli oni następujące miejsca w finale: 18, 28, 43, 48. Lokata Karola jest najlepszą w historii szkoły. Długo czekaliśmy na tegoroczne rozstrzygnięcia. 31 marca nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści IX Olimpiady – w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród. W obecności sponsorów – przedstawicieli wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, Fundacji GS1 Polska oraz mediów branżowych i edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące finalistom były ogromne, tym bardziej, że dwudziestu z nich do ostatniej chwili nie wiedziało, które miejsca zajęli. W zależności od zajętego miejsca finaliści otrzymali atrakcyjne upominki, których część przygotowali fundatorzy nagród.

Karol Dejlidko interesuje się siatkówką, branżą motoryzacyjną, lubi dobrą muzykę, jak każdy normalny nastolatek. Szkołę i profil wybrał przypadkowo i nie żałuje. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, już po raz drugi jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Logistykę zaszczepiła w nim nauczycielka logistyki motywując go do działania i sięgania po niemożliwe. Po pierwszej klasie wziął udział w VIII edycji Olimpiady i wszedł do II etapu, w tym roku podszkolił swoje wiadomości i umiejętności z zakresu branży TSL i jest 18 w Polsce. Wzruszony i zaskoczony powiedział, że już sam awans do najlepszej dwudziestki był dla niego ogromnym osiągnięciem i przeżyciem.

- Chciałem udowodnić sobie, że jestem w stanie coś osiągnąć i zajść jak najdalej. Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu - mówi Karol.

- Dzięki takim uczniom widzę sens dzisiejszej pracy nauczyciela, jestem dumna z niego i liczę, że to nie ostatnie słowo Karola w Olimpiadzie. Już przygotowujemy się do X jubileuszowej edycji Olimpiady. Jestem profesjonalistką i swoją wiedzą chętnie dzielę się z tymi, którzy tylko tego chcą zgodnie z hasłem Logistyka moja pasją - mówi Katarzyna Krawczyk, opiekun ucznia.

IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod wieloma względami była wyjątkowa. W tegorocznym konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Eliminacje szkolne przeprowadzono w 316 placówkach edukacyjnych. Etap okręgowy to 712 uczestników rozwiązujących logistyczne testy wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 najwybitniejszych młodych logistyków z całego kraju. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który wielu finalistom może otworzyć drzwi do kariery zawodowej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Źródło: Wyższa Szkołą Logistyki, Zespół Szkół nr 2

Karol Dejlidko - 18 miejsce w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij