Karol Dejlidko pokonał blisko 8 tys. uczestników z całej Polski, przeżył 6 miesięcy zmagań olimpijskich, trzy etapy i kilkadziesiąt zadań logistycznych o różnym poziomie trudności. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie zajął 18 miejsce w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gratulujemy!

Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie może się poszczycić teraz czterema finalistami, zajęli oni następujące miejsca w finale: 18, 28, 43, 48. Lokata Karola jest najlepszą w historii szkoły. Długo czekaliśmy na tegoroczne rozstrzygnięcia. 31 marca nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści IX Olimpiady – w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród. W obecności sponsorów – przedstawicieli wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, Fundacji GS1 Polska oraz mediów branżowych i edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące finalistom były ogromne, tym bardziej, że dwudziestu z nich do ostatniej chwili nie wiedziało, które miejsca zajęli. W zależności od zajętego miejsca finaliści otrzymali atrakcyjne upominki, których część przygotowali fundatorzy nagród.

Karol Dejlidko interesuje się siatkówką, branżą motoryzacyjną, lubi dobrą muzykę, jak każdy normalny nastolatek. Szkołę i profil wybrał przypadkowo i nie żałuje. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, już po raz drugi jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Logistykę zaszczepiła w nim nauczycielka logistyki motywując go do działania i sięgania po niemożliwe. Po pierwszej klasie wziął udział w VIII edycji Olimpiady i wszedł do II etapu, w tym roku podszkolił swoje wiadomości i umiejętności z zakresu branży TSL i jest 18 w Polsce. Wzruszony i zaskoczony powiedział, że już sam awans do najlepszej dwudziestki był dla niego ogromnym osiągnięciem i przeżyciem.

- Chciałem udowodnić sobie, że jestem w stanie coś osiągnąć i zajść jak najdalej. Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu - mówi Karol.

- Dzięki takim uczniom widzę sens dzisiejszej pracy nauczyciela, jestem dumna z niego i liczę, że to nie ostatnie słowo Karola w Olimpiadzie. Już przygotowujemy się do X jubileuszowej edycji Olimpiady. Jestem profesjonalistką i swoją wiedzą chętnie dzielę się z tymi, którzy tylko tego chcą zgodnie z hasłem Logistyka moja pasją - mówi Katarzyna Krawczyk, opiekun ucznia.

IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod wieloma względami była wyjątkowa. W tegorocznym konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Eliminacje szkolne przeprowadzono w 316 placówkach edukacyjnych. Etap okręgowy to 712 uczestników rozwiązujących logistyczne testy wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 najwybitniejszych młodych logistyków z całego kraju. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który wielu finalistom może otworzyć drzwi do kariery zawodowej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Źródło: Wyższa Szkołą Logistyki, Zespół Szkół nr 2

Karol Dejlidko - 18 miejsce w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec