Sfinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie to od wielu lat główny cel akcji „Być dla Innych”, której kolejna edycja odbyła się w niedzielę 2 kwietnia w Mrągowie. Drugim i jakże ważnym efektem akcji jest co roku wspaniała atmosfera i integracja uczestników.

„Być dla Innych” to niezwykła akcja charytatywna, która została zapoczątkowana i jest prowadzona obecnie przez Ewę Gnozę i Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. Cel od początku był ten sam czyli zbiórka pieniędzy na letni wypoczynek dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Formuła rozrastała się z roku na rok i obecnie to wielkie święto niepełnosprawnych, z którymi wspaniale integrują się uczestnicy akcji.

Na scenie Centrum Kultury i Turystyki w niedzielę 2 kwietnia zaprezentowały się grupy taneczne, wokaliści, różnego rodzaju artyści, którzy swoimi występami uświetnili ten dzień. Prócz wielu mrągowskich wykonawców, na scenie pojawili się także goście specjalni czyli Maciek „Sheva” Mołdoch i Nijole Neli Jagielo.

Spore emocje przyniosły także licytacje z wieloma gadżetami i voucherami ufundowanymi przez sponsorów. Ciekawą niespodziankę przygotowali także szermierze-paraolimpijczycy, którzy od lat uczestniczą w „Być dla Innych”. Dla osoby, która wylicytowała najwięcej, przekazali specjalną szpadę.

W holu CKiT sprzedawano wiele gadżetów, słodkich wypieków, rękodzieła, była także możliwość skorzystania z fotobudki oraz wybicia specjalnej monety. Zajęcia z szermierki na wózkach prowadzili ponadto paraolimpijczycy.

Akcja zakończyła się sukcesem organizacyjnym i integracyjnym. Już teraz wiemy, że zebrano co najmniej 12,5 tysiąca złotych, które w całości zostaną przekazane na organizację letniego wypoczynku dla wychowanków DPS.

Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów, uczestników i wszystkich, którzy pojawili się w niedzielę, by wesprzeć „Być dla Innych”!

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

"Być dla Innych" 2017


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Majk (IP: 46.76.*.7) 2017-04-04 22:21
Dziary są bardzo poważne. Lepiej mieć dziary i być dobrym człowiekiem niż mieć otłuszczone serce i brudna dusze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 83.9.*.210) 2017-04-04 21:08
dziary- ale czy to powazne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij