Sfinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie to od wielu lat główny cel akcji „Być dla Innych”, której kolejna edycja odbyła się w niedzielę 2 kwietnia w Mrągowie. Drugim i jakże ważnym efektem akcji jest co roku wspaniała atmosfera i integracja uczestników.

„Być dla Innych” to niezwykła akcja charytatywna, która została zapoczątkowana i jest prowadzona obecnie przez Ewę Gnozę i Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. Cel od początku był ten sam czyli zbiórka pieniędzy na letni wypoczynek dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Formuła rozrastała się z roku na rok i obecnie to wielkie święto niepełnosprawnych, z którymi wspaniale integrują się uczestnicy akcji.

Na scenie Centrum Kultury i Turystyki w niedzielę 2 kwietnia zaprezentowały się grupy taneczne, wokaliści, różnego rodzaju artyści, którzy swoimi występami uświetnili ten dzień. Prócz wielu mrągowskich wykonawców, na scenie pojawili się także goście specjalni czyli Maciek „Sheva” Mołdoch i Nijole Neli Jagielo.

Spore emocje przyniosły także licytacje z wieloma gadżetami i voucherami ufundowanymi przez sponsorów. Ciekawą niespodziankę przygotowali także szermierze-paraolimpijczycy, którzy od lat uczestniczą w „Być dla Innych”. Dla osoby, która wylicytowała najwięcej, przekazali specjalną szpadę.

W holu CKiT sprzedawano wiele gadżetów, słodkich wypieków, rękodzieła, była także możliwość skorzystania z fotobudki oraz wybicia specjalnej monety. Zajęcia z szermierki na wózkach prowadzili ponadto paraolimpijczycy.

Akcja zakończyła się sukcesem organizacyjnym i integracyjnym. Już teraz wiemy, że zebrano co najmniej 12,5 tysiąca złotych, które w całości zostaną przekazane na organizację letniego wypoczynku dla wychowanków DPS.

Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów, uczestników i wszystkich, którzy pojawili się w niedzielę, by wesprzeć „Być dla Innych”!

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

"Być dla Innych" 2017

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Majk (IP: 46.76.*.7) 2017-04-04 22:21
Dziary są bardzo poważne. Lepiej mieć dziary i być dobrym człowiekiem niż mieć otłuszczone serce i brudna dusze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 83.9.*.210) 2017-04-04 21:08
dziary- ale czy to powazne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij