Piętnastu uczniów z terenu gminy Sorkwity wzięło udział w II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Na uczniów szkół podstawowych z Warpun, Sorkwit oraz Choszczewa czekał test składający się z części gramatycznej i leksykalnej w trzech kategoriach wiekowych.

W ubiegłym tygodniu 22 marca 2017 r. odbył się w Warpunach II Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze szkoły podstawowej w Warpunach, Sorkwitach oraz Choszczewie. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z pytań gramatycznych i leksykalnych w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 oraz 6.

Po zakończeniu pisania testu komisja przystąpiła do sprawdzania prac poszczególnych uczniów. Następnie wyłoniono zwycięskie trójki uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz ucznia, który osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich piszących. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Oxford, któremu podobnie jak nauczycielom języka angielskiego, którzy przygotowali uczniów do konkursu, należą się słowa podziękowania. Koordynatorem odpowiedzialnym za organizację i przebieg zawodów była nauczycielka języka angielskiego Kornelia Lemecha. Wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu należą się słowa podziękowania, a w szczególności Beacie Trzcińskiej za przygotowanie świetlicy wiejskiej do konkursu, Agnieszce Łosińskiej za przygotowanie dekoracji konkursowych oraz opiekunom grup szkolnych, tj. Krystianowi Bielakowi i Piotrowi Osmańskiemu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasa 4
1 miejsce – Aniela Leśniak ( SP Warpuny)
2 miejsce – Aleksandra Zyśk (SP Sorkwity)
3 miejsce – Juliusz Olender ( SP Sorkwity)

Klasa 5
1 miejsce – Nadia Wywigacz (SP Warpuny)
2 miejsce – Maja Woźniel (SP Warpuny)
3 miejsce – Feliks Kondraciuk (SP Sorkwity)

Klasa 6
1 miejsce – Maria Kaczmarek  (SP Sorkwity)
2 miejsce – Julia Kaczmarczyk ( SP Warpuny)
3 miejsce – Alicja Bednarczyk  (SP Warpuny)

Tytuł najlepszego ucznia – Maria Kaczmarek (SP Sorkwity)

Źródło: Gmina Sorkwity

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij