Blisko 200 prac plastycznych wpłynęło na konkurs pod tytułem „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie. Dziś w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się podsumowanie tego przedsięwzięcia. Ale wymiar tego projektu był znacznie większy.

Dziś, 30 marca przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci z mrągowskich przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych ubrani na niebiesko - na znak solidarności z osobami z autyzmem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kilku działań, które Zespół Szkół Specjalnych zaplanował w ramach projektu „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz -  włączając się w ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na początku marca ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów z placówek oświatowych „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”, na który wpłynęło blisko 200 prac konkursowych – mówi Anna Gromańska, dyrektor ZSS. – Dzisiaj spotkaliśmy się, by uczestniczyć w happeningu i przemaszerować dookoła CKiT na znak solidarności z osobami z autyzmem.

W ramach projektu oraz konkursu w sali widowiskowej CKiT najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z mrągowskich przedszkoli oraz szkół obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Autyzm” Poznaj, zanim ocenisz o autystycznym chłopcu” przygotowany przez grupę integracyjną „Zawsze razem” w skład której wchodzą uczniowie ZSS o młodziez MDK. Po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego oraz wręczenie zwycięzcom nagród.

Wyniki konkursu „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”.

Kategoria I (Przedszkola)

I miejsce - Lena Leszczyńska - Niepubliczne Przedszkole i Żłobek KUBUŚ w Mrągowie
II miejsce - Maximlian Fedor - Przedszkole Specjalnie w ZSS
III miejscie - Maja Kozielska - Zespół Szkół nr 1

Wyróżnienie - Aleksander Kaczmarczyk -  Przedszkole "Stokrotka"

Kategoria II (Szkoła Podstawowa klasy I-III)

I miejsce - Nikola Wawrzynowicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 1a
II miejsce - Marika Paszkowska - Zespół szkół nr 1, klasa 2i
III miejscie - Tomasz Płocharczyk - Zespół Szkół nr 4, klasa 2b

Wyróżnienie - Weronika Świder - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 3b

Kategoria III ( Szkoła Podstawowa klasy IV - VI)

I miejsce - Magdalena Matusiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 4a
II miejsce - Weronika Kusiek - Zespół Szkół nr 4, klasa 5c
III miejscie - Kacper Tchórzewski - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 5e

Wyróżnienie - Angelika Półkoszek, Zespół Szkół Specjalnych

Prace można obejrzeć w holu CKiT. Dodatkowo Zespół Szkół Specjalnych w ramach dzisiejszego dnia przygotował przed budynkiem domu kultury stolik gdzie znajdowały się informacje dla mieszkańców miasta, z których mogli dowiedzieć się czegoś więcej o autyzmie.

Ale to jeszcze nie koniec działań na rzecz autyzmu. W sobotę 22 kwietnia podczas Pikniku Rodzinnego w ZSS, za sprawą instalacji Cube sprowadzonej przez szkołę z Fundacji Synapsis z Warszawy będzie można odbyć wyprawę w świat osób z autyzmem. Zobaczyć i poczuć świat takim jak go widzą i czują. Zapraszamy!

Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz

Słowa kluczowe:
galeria autyzm ZSS konkurs plastyczny 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij