Blisko 200 prac plastycznych wpłynęło na konkurs pod tytułem „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie. Dziś w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się podsumowanie tego przedsięwzięcia. Ale wymiar tego projektu był znacznie większy.

Dziś, 30 marca przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci z mrągowskich przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych ubrani na niebiesko - na znak solidarności z osobami z autyzmem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kilku działań, które Zespół Szkół Specjalnych zaplanował w ramach projektu „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz -  włączając się w ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na początku marca ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów z placówek oświatowych „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”, na który wpłynęło blisko 200 prac konkursowych – mówi Anna Gromańska, dyrektor ZSS. – Dzisiaj spotkaliśmy się, by uczestniczyć w happeningu i przemaszerować dookoła CKiT na znak solidarności z osobami z autyzmem.

W ramach projektu oraz konkursu w sali widowiskowej CKiT najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z mrągowskich przedszkoli oraz szkół obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Autyzm” Poznaj, zanim ocenisz o autystycznym chłopcu” przygotowany przez grupę integracyjną „Zawsze razem” w skład której wchodzą uczniowie ZSS o młodziez MDK. Po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego oraz wręczenie zwycięzcom nagród.

Wyniki konkursu „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”.

Kategoria I (Przedszkola)

I miejsce - Lena Leszczyńska - Niepubliczne Przedszkole i Żłobek KUBUŚ w Mrągowie
II miejsce - Maximlian Fedor - Przedszkole Specjalnie w ZSS
III miejscie - Maja Kozielska - Zespół Szkół nr 1

Wyróżnienie - Aleksander Kaczmarczyk -  Przedszkole "Stokrotka"

Kategoria II (Szkoła Podstawowa klasy I-III)

I miejsce - Nikola Wawrzynowicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 1a
II miejsce - Marika Paszkowska - Zespół szkół nr 1, klasa 2i
III miejscie - Tomasz Płocharczyk - Zespół Szkół nr 4, klasa 2b

Wyróżnienie - Weronika Świder - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 3b

Kategoria III ( Szkoła Podstawowa klasy IV - VI)

I miejsce - Magdalena Matusiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 4a
II miejsce - Weronika Kusiek - Zespół Szkół nr 4, klasa 5c
III miejscie - Kacper Tchórzewski - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 5e

Wyróżnienie - Angelika Półkoszek, Zespół Szkół Specjalnych

Prace można obejrzeć w holu CKiT. Dodatkowo Zespół Szkół Specjalnych w ramach dzisiejszego dnia przygotował przed budynkiem domu kultury stolik gdzie znajdowały się informacje dla mieszkańców miasta, z których mogli dowiedzieć się czegoś więcej o autyzmie.

Ale to jeszcze nie koniec działań na rzecz autyzmu. W sobotę 22 kwietnia podczas Pikniku Rodzinnego w ZSS, za sprawą instalacji Cube sprowadzonej przez szkołę z Fundacji Synapsis z Warszawy będzie można odbyć wyprawę w świat osób z autyzmem. Zobaczyć i poczuć świat takim jak go widzą i czują. Zapraszamy!

Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz

Słowa kluczowe:
galeria autyzm ZSS konkurs plastyczny 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Sandra (IP: 83.24.*.204) 2017-03-30 19:13
w kategorii przedszkole błąd w imieniu II MIEJSCE Maximilian Fedor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-30 17:53
Piękna inicjatywa !Wielkie podziękowania dla TYCH, którzy rzeczywiście podjęli się tej inicjatywy! Brawo Wy, jednak mam małe Ale! CO DO Q... nędzy robi tam Lewkowicz ! Czy nie ma nic do roboty w powiecie? Mam wrażenie że niedługo w kiblu deskę otworzę a tu wicestarosta! Kiedy oni pracuję i czy w ogóle pracują! Za robotę darmozjady się wezmą, a nie LANSIK !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Uczestnik (IP: 89.229.*.167) 2017-03-30 22:53
Oby takich ludzi, jak Pani Magda było coraz więcej. Na szczęście wiele osób docenia Jej pracę. Pani Madziu, proszę robić swoje !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-31 14:41
Cytuję Uczestnik:
Oby takich ludzi, jak Pani Magda było coraz więcej. Na szczęście wiele osób docenia Jej pracę. Pani Madziu, proszę robić swoje !

być dla innych to im służyć! Jak jej wszędzie pełno to kiedy pracuje? Być dla ludzi to robić coś pożytecznego na stanowisku jakim się jest, a nie LANSIK ALL TIME! Do roboty ! Szpital, drogi, i wiele innych problemów czeka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczestnik (IP: 89.229.*.231) 2017-03-30 19:51
Jaki lansik????? Pani Magda jest wicestarostą ,a ZSS podlega pod Starostwo to raz więc była tam jako Gość honorowy na specjalne zaproszenie, którego nie wyrzuciła w kąt tylko przyszła i całym sercem czuła to co się dzis wydarzyło. Wicestarosta nie jest zobligowany tylko do stołka ale do bycia wśród ludzi i wielki ukłon w stronę p. Magdy. Po drugie to osoba, która bardzo dużo pracuje społecznie i robi dla miasta dla ludzi to co najlepsze. Wszędzie jej pełno- to nie lansik tylko dowód jej aktywnosci i zaangażowania. Kobieta o wielkim sercu, oby takie komentarze nie zniechęciły jej do dalszych działań- bo to wielkie szczęście , że jest z nami. Dzięki niej wierzy się w lepsze jutro i w ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-31 14:43
Można brylować w wielu miejscach i być na każdym zdjęciu , ale to nie jest równoznaczne że coś robi ! Ja widzę Lans! Czy może sprawa szpitala rozwiązana!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczestnik (IP: 89.229.*.231) 2017-03-31 23:09
Każdy widzi to co chce, ja widzę oddanie i pracę na rzecz innych- a to najlepsze co moze robić wicestarosta- być wśród nas i poznawać problemy od środka a nie na papierku za biórkiem. A zdjęcia to tylko utrwalenie czasem cennej dla kogoś chwili- ludzie lubią dzielić się radością - nie wiem czemu zaraz widzi się w tym podtekst....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Asia (IP: 176.221.*.65) 2017-03-30 13:20
Kategoria przedszkole błąd w nazwisku III miejsce Maja Kozielska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij