Blisko 200 prac plastycznych wpłynęło na konkurs pod tytułem „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie. Dziś w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się podsumowanie tego przedsięwzięcia. Ale wymiar tego projektu był znacznie większy.

Dziś, 30 marca przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci z mrągowskich przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych ubrani na niebiesko - na znak solidarności z osobami z autyzmem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z kilku działań, które Zespół Szkół Specjalnych zaplanował w ramach projektu „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz -  włączając się w ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na początku marca ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów z placówek oświatowych „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”, na który wpłynęło blisko 200 prac konkursowych – mówi Anna Gromańska, dyrektor ZSS. – Dzisiaj spotkaliśmy się, by uczestniczyć w happeningu i przemaszerować dookoła CKiT na znak solidarności z osobami z autyzmem.

W ramach projektu oraz konkursu w sali widowiskowej CKiT najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z mrągowskich przedszkoli oraz szkół obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Autyzm” Poznaj, zanim ocenisz o autystycznym chłopcu” przygotowany przez grupę integracyjną „Zawsze razem” w skład której wchodzą uczniowie ZSS o młodziez MDK. Po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego oraz wręczenie zwycięzcom nagród.

Wyniki konkursu „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”.

Kategoria I (Przedszkola)

I miejsce - Lena Leszczyńska - Niepubliczne Przedszkole i Żłobek KUBUŚ w Mrągowie
II miejsce - Maximlian Fedor - Przedszkole Specjalnie w ZSS
III miejscie - Maja Kozielska - Zespół Szkół nr 1

Wyróżnienie - Aleksander Kaczmarczyk -  Przedszkole "Stokrotka"

Kategoria II (Szkoła Podstawowa klasy I-III)

I miejsce - Nikola Wawrzynowicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 1a
II miejsce - Marika Paszkowska - Zespół szkół nr 1, klasa 2i
III miejscie - Tomasz Płocharczyk - Zespół Szkół nr 4, klasa 2b

Wyróżnienie - Weronika Świder - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 3b

Kategoria III ( Szkoła Podstawowa klasy IV - VI)

I miejsce - Magdalena Matusiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 4a
II miejsce - Weronika Kusiek - Zespół Szkół nr 4, klasa 5c
III miejscie - Kacper Tchórzewski - Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 5e

Wyróżnienie - Angelika Półkoszek, Zespół Szkół Specjalnych

Prace można obejrzeć w holu CKiT. Dodatkowo Zespół Szkół Specjalnych w ramach dzisiejszego dnia przygotował przed budynkiem domu kultury stolik gdzie znajdowały się informacje dla mieszkańców miasta, z których mogli dowiedzieć się czegoś więcej o autyzmie.

Ale to jeszcze nie koniec działań na rzecz autyzmu. W sobotę 22 kwietnia podczas Pikniku Rodzinnego w ZSS, za sprawą instalacji Cube sprowadzonej przez szkołę z Fundacji Synapsis z Warszawy będzie można odbyć wyprawę w świat osób z autyzmem. Zobaczyć i poczuć świat takim jak go widzą i czują. Zapraszamy!

Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz

Słowa kluczowe:
galeria autyzm ZSS konkurs plastyczny 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Sandra (IP: 83.24.*.204) 2017-03-30 19:13
w kategorii przedszkole błąd w imieniu II MIEJSCE Maximilian Fedor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-30 17:53
Piękna inicjatywa !Wielkie podziękowania dla TYCH, którzy rzeczywiście podjęli się tej inicjatywy! Brawo Wy, jednak mam małe Ale! CO DO Q... nędzy robi tam Lewkowicz ! Czy nie ma nic do roboty w powiecie? Mam wrażenie że niedługo w kiblu deskę otworzę a tu wicestarosta! Kiedy oni pracuję i czy w ogóle pracują! Za robotę darmozjady się wezmą, a nie LANSIK !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Uczestnik (IP: 89.229.*.167) 2017-03-30 22:53
Oby takich ludzi, jak Pani Magda było coraz więcej. Na szczęście wiele osób docenia Jej pracę. Pani Madziu, proszę robić swoje !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-31 14:41
Cytuję Uczestnik:
Oby takich ludzi, jak Pani Magda było coraz więcej. Na szczęście wiele osób docenia Jej pracę. Pani Madziu, proszę robić swoje !

być dla innych to im służyć! Jak jej wszędzie pełno to kiedy pracuje? Być dla ludzi to robić coś pożytecznego na stanowisku jakim się jest, a nie LANSIK ALL TIME! Do roboty ! Szpital, drogi, i wiele innych problemów czeka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczestnik (IP: 89.229.*.231) 2017-03-30 19:51
Jaki lansik????? Pani Magda jest wicestarostą ,a ZSS podlega pod Starostwo to raz więc była tam jako Gość honorowy na specjalne zaproszenie, którego nie wyrzuciła w kąt tylko przyszła i całym sercem czuła to co się dzis wydarzyło. Wicestarosta nie jest zobligowany tylko do stołka ale do bycia wśród ludzi i wielki ukłon w stronę p. Magdy. Po drugie to osoba, która bardzo dużo pracuje społecznie i robi dla miasta dla ludzi to co najlepsze. Wszędzie jej pełno- to nie lansik tylko dowód jej aktywnosci i zaangażowania. Kobieta o wielkim sercu, oby takie komentarze nie zniechęciły jej do dalszych działań- bo to wielkie szczęście , że jest z nami. Dzięki niej wierzy się w lepsze jutro i w ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# obserwator (IP: 89.229.*.84) 2017-03-31 14:43
Można brylować w wielu miejscach i być na każdym zdjęciu , ale to nie jest równoznaczne że coś robi ! Ja widzę Lans! Czy może sprawa szpitala rozwiązana!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# uczestnik (IP: 89.229.*.231) 2017-03-31 23:09
Każdy widzi to co chce, ja widzę oddanie i pracę na rzecz innych- a to najlepsze co moze robić wicestarosta- być wśród nas i poznawać problemy od środka a nie na papierku za biórkiem. A zdjęcia to tylko utrwalenie czasem cennej dla kogoś chwili- ludzie lubią dzielić się radością - nie wiem czemu zaraz widzi się w tym podtekst....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Asia (IP: 176.221.*.65) 2017-03-30 13:20
Kategoria przedszkole błąd w nazwisku III miejsce Maja Kozielska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij