Dwoje małoletnich dzieci trafiło pod opiekę trzeźwego członka rodziny, bo ich rodzice nie mogli właściwie sprawować nad nimi opieki. Uniemożliwiał im to stan nietrzeźwości w jakim się znajdowali. Ojciec miał ponad 2 promile, a matka blisko 1. Niestety to nie pierwszy raz, gdy dzieci były świadkami spożywania przez nich nadmiernej ilości alkoholu.

W poniedziałkowy wieczór oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację, o matce, która pozostawiła dzieci ze śpiącym nietrzeźwym ojcem. Według osoby zgłaszającej do podobnej sytuacji doszło niestety nie po raz pierwszy.

Pod wskazany adres niezwłocznie pojechał patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę wraz z dwójką dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że ojciec miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji do domu powróciła matka. Wtedy funkcjonariusze sprawdzili i jej stan trzeźwości. Jak wykazało urządzenie kobieta miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę innego, trzeźwego członka rodziny. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KPP Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# swój chłop (IP: 94.219.*.104) 2017-03-30 13:00
Odpowiedż do # Pijak :"Nowelizacja ustawy o przeciwdziałani u przemocy w rodzinie z 2005 roku pozwala na odebranie dziecka rodzicowi nietrzeźwemu albo odurzonemu i umieszczenie tego dziecka w rodzinie zastępczej albo placówce opiekuńczej"-
No i tu jeszcze część -"Decyzję o pozbawieniu władzy rodzicielskiej sąd podejmuje gdy:-rodzice w sposób rażący zaniedbują swoje obowiązki względem dziecka (np. zaniedbują dzieci, celowo nie wywiązują się z obowiązku alimentacyjnego , prowadzą tryb życia nie gwarantujący prawidłowego rozwoju dziecka przez alkohol, narkotyki itp.)." -# Pijak - No i co teraz,jak już wiesz?Kupisz sobie alkomat i będziesz se dmuchał i się sprawdzał co rano czy "dziś" się nadajesz do dziecka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pijak (IP: 109.243.*.160) 2017-04-05 07:55
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Obecnie często się słyszy o odbieraniu dzieci nietrzeźwym rodzicom. Za moich czasów, a jestem wiekowy, takie rzeczy zdarzały się wyjątkowo rzadko. Dlatego też wydawało mi się, że teraz dzieci odbierane są bez podstawy prawnej, wyłącznie na zasadzie propagandy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Katarzyna (IP: 176.221.*.156) 2017-03-30 11:24
Ludzie,czy wy w ogóle myślicie o tym co piszecie? Sorry ale jak dla mnie niektóre komentarze są z D..Y wzięte !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pijak (IP: 164.127.*.81) 2017-03-30 10:37
Czy może ktoś wie, gdzie znaleźć przepis zabraniający opieki nad dziećmi nietrzeźwym rodzicom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 95.40.*.18) 2017-03-29 10:41
A mam na mysli rodzine z krolewieckiej bo nieraz widuje jedna pare z dziecmi I tez sobie leja ile wejdzie ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# swój chłop (IP: 188.107.*.114) 2017-03-29 09:41
Bądżmy szczerzy..Prawd a jest taka,że to wina MOPSu,tak jak tu wcześniej "mrągowianka" napisała.Dają im od dawna na picie..tzn.rzek omo" na dzieci ".Wiedzą od dawna,jaka jest sytuacja w rodzinie,bo robią wywiady środowiskowe..i jestem pewny,że mają tam już pokażną teczkę w tej sprawie i co?...i nic!Teraz tylko czekać aż dojdżie do jakiejś tragedii...Ja rozumiem,często bywa i w najlepszych domach się zdarza,że jeden rodzic pije,a drógi stara się wiązać koniec z końcem...ale OBOJE PIJANI ??!!!W dodatku przy dzieciach..To już nie są "rodzice"-to są tylko "dawcy genetyczni" i nic poza tym.W przyszłości nie powinni mieć do dzieci żadnego dostępu.I najlepiej wysterylizować oboje,a tak na wszelki ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# swój chłop (IP: 188.107.*.114) 2017-03-29 09:41
Bądżmy szczerzy..Prawd a jest taka,że to wina MOPSu,tak jak tu wcześniej "mrągowianka" napisała.Dają im od dawna na picie..tzn.rzek omo" na dzieci ".Wiedzą od dawna,jaka jest sytuacja w rodzinie,bo robią wywiady środowiskowe..i jestem pewny,że mają tam już pokażną teczkę w tej sprawie i co?...i nic!Teraz tylko czekać aż dojdżie do jakiejś tragedii...Ja rozumiem,często bywa i w najlepszych domach się zdarza,że jeden rodzic pije,a drógi stara się wiązać koniec z końcem...ale OBOJE PIJANI ??!!!W dodatku przy dzieciach..To już nie są "rodzice"-to są tylko "dawcy genetyczni" i nic poza tym.W przyszłości nie powinni mieć do dzieci żadnego dostępu.I najlepiej wysterylizować oboje,a tak na wszelki ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mrągowianka (IP: 89.229.*.7) 2017-03-29 07:56
Czyzyby znów Sylwia I ?
Boże co się dzieje na tym świecie.
Pozabierac dzieci, wtedy nie będzie za co chlać, a maluchy trafią pod dobrą opiekę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 178.36.*.0) 2017-04-24 08:03
ale po co pozabierać dzieci? niech zrobią kolejne i skutek oraz finał głupoty 500+ po raz kolejny potwierdza się jedna wielką gafą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 95.40.*.18) 2017-03-29 10:43
A ja bym z sylwia chcial przezyc jedna noc ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bede przy tobie (IP: 95.40.*.18) 2017-03-29 10:47
Sylwia odezwe sie niedlugo tylko podaj nr do siebie na spotted mragowo I lecimy dalej ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tobiasz (IP: 94.254.*.23) 2017-03-29 10:33
A może to ty ? Zajmij się euro swoim życiem ! A nie czyimś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ola (IP: 188.146.*.193) 2017-03-29 07:42
Pozabierac dzieci takim lumpom! Nie zasluzyli na rodzicielstwo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
18°C
deszcz
1014 hPa
Noc
temp. 13°C
zachmurzenie umiarkowane
1017 hPa
Jutro
temp. 24°C
prawie bezchmurnie
1017 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij