Ponad 1500 złotych trafiło już na konto akcji "Być dla Innych". Minionej niedzieli w mrągowskich kościołach odbyła się pierwsza zbiórka funduszy w ramach corocznej akcji, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury. Na finał przedsięwzięcia zapraszamy 2 kwietnia do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Cel - zorganizowanie wypoczynku letniego podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Po raz 17-ty zapraszamy na integracyjną akcję charytatywną "Być dla Innych" organizowaną pod Patronatem Burmistrz Miasta Mrągowo przez Młodzieżowy Dom Kultury. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki. Początek o godzinie 10.30. Wstęp - 2 złote.

W programie artystycznym wystąpią: artyści z Domu Pomocy Społecznej, grupa integracyjna "Zawsze Razem", uczniowie ZSS, uczniowie ZS nr1, uczniowie OHP, Przedszkola w tym "Stokrotka", Kubuś", "Bajka", Hania i Ewa Szałachowskie, Klaudia Wirtt, uczestnicy WTZ, z CKiT: Teatr Światła, Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, grupa breaking razem z tancerzami z Kętrzyna, z MDK: grupy taneczne Smyki, NTP Kids, NTP Crew, Azong oraz zespoł "Kawałek Mrągowa".

Gośćmi specjalnymi akcji będą:

  • Maciek Sheva Mołdoch  - jeden z najlepszych Popperów na świecie. Znany dla szerszej publiczności dzięki udziałowi w programach telewizyjnych: finale Mam Talent i Got to Dance, gdzie otrzymał nagrodę jury dla najlepszego wykonawcy tej edycji. 
  • Nijole Neli Jagelo Pochodzi z Wilna (Litwa). Znana z charakterystycznego stylu, w którym łączy technikę i kobiecy feeling. Bierze udział w wielu wydarzeniach międzynarodowych. Uczyła się u pionierów poppingu z całego świata
  • Szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, Paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy, którzy wraz z innymi pracownikami AMS realizują idee Fundacji na zasadach wolontariatu. Przyjadą do nas z Warszawy z Fundacji Akademia Integracji.

Poza programem artystycznym przygotowano wiele dodatkowych atrakcji w tym licytacje, Selfie Fotobudka, kiermasze stroików i wypieków świątecznych z gorącą herbatą, stoisko decupage, stoisko ze zdrową żywnością, warsztaty robienia palmy wielkanocnej, eko-florystyczne warsztaty hortiterapii, "żetonik na szczęście" oraz warsztaty szermierki na wózkach poprowadzone przez gości. Na dzieci będą czekały wielkanocne pajace z koszem słodkości.

Celem akcji jest integracja i zbiórka funduszy na wypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. Nad zbiórką czuwa zarejestrowany Komitet Społeczny "Być dla innych".

Wśród licytowanych rzeczy znajdą się: tort z logo akcji od mrągowskiej Jagodzianki; vouchery na weekend nad morzem w czteroosobowym apartamencie Willa Horn we Władysławowie; zestawy Radiowej Trójki; karta podarunkowa na wypożyczenie rowerów elektrycznych; voucher na przejazd motorówką, ciaganie na kole i bananie oraz diagnostyka samochodu od Car4parts, koszulki z napisem "Tańczyć każdy może" oraz "Być dla innych" z Białegostoku, voucher na obiad dla dwojga w Hotelu Huszcza i rejs stateczkiem, najnowsza płyta Magdy Umer; obrazy namalowane przez: niemiecką artystkę plastyka Elisabeth Krogull, mrągowiankę Magdalenę Lewkowicz oraz Magdalenę Markiewicz, plastyka z MDK Hannę Mrzygłód oraz laureatkę konkursu "Wiosna ach to ty"; vouchery 2 godz nauki pływania na windsurfingu z instruktorem oraz wypożyczeniem sprzętu sportowego od p.Tomasza Dziewiałtowskiego - Gintowt; piłka z podpisem Grzegorza Krychowiaka; voucher na masaż gorącymi kamieniami oraz masaż twarzy w Revital Studio Emili Krysiak; torba, kubek i długopis z logo akcji; damskie profesjonalne koszulki  do biegania marki X-Bionic od firmy SAT z Poznania; voucher na 500 zł do zrealizowania w Restauracji Japońskiej Mito Sushi w Gdańsku; weekend w Apartamencie Masuria Mrągowo; zabieg nawilżający z kwasem hialuronowym w salonie Katarzyny Małż; kolacja dla dwojga w Restauracji Ceglanej; voucher na urodziny w sali zabaw w Manufakturze Smaku; manicure hybrydowy w Klubie Urody Ewy Kargetta Sowul; kolacja dla dwojga w Barze Fama i jeszcze innych kilka niespodzianek.

Sponsorzy akcji: Urząd miasta Mrągowo; Centrum Usługowe SZAPIEL; Selfie Fotobudka Mrągowo; Bar Fama; Termik; Piekarnia cukiernia Szabelski; Przychodnia Weterynaryjna ProAnimali; Restauracja Ceglana; E-Bike Rowery Elektryczne; Car4parts, Hotel Solar Palace; Hotel Eva; Sklep Traper; Netoptik; Zakład cukierniczy Jagodzianka; Manufaktura Smaku; Fundacja Akademia Integracji z Warszawy ;"Tańczyć każdy moze" Białystok; Hurtownia Budowlana Węglewski; Finanse Zalęski; Klub Urody Ewy Kargetta Sowul; Revital Studio Emili Krysiak; Gabinet Kosmetyczny Katarzyny Małż; Instytut Hortiterapii; Hotel Huszcza; Mito Sushi; Radiowa Trójka; Sport Zmienia Mrągowo;


 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij