Policjanci z drogówki, na co dzień pracujący na terenie naszego powiatu, stykają się z kierowcami, którzy nagminnie w terenie zabudowanym przekraczają dopuszczalną prędkość. I tak było w przypadku 22-latka, który pędził przez teren zabudowany ponad 100 km/h.

Wczoraj (19.03.17 r) po godzinie 20.00 na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach, funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę osobowego BMW, który wyprzedzał w miejscu objętym zakazem i przekroczył linię podwójnie ciągłą. Dodatkowo, policjanci sprawdzili za pomocą laserowego miernika, prędkość z jaką ten kierowca się poruszał. Wtedy okazało się, że mężczyzna jechał 113 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość 50 km/h. 22-latek tego dnia stracił na trzy miesiące prawo jazdy.

Przypominamy, że w maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców.

W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej, w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu będzie skutkowało zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Także od 1 stycznia br. zmieniły się przepisy dotyczące zatrzymywania praw jazdy. Przypomnijmy, nawet w sytuacji gdy kierowca nie będzie posiadał fizycznie podczas kontroli dokumentu, nie oznacza to, że nie utraci on uprawnień. W takim przypadku, ze strony policji przekazywana jest informacja do starosty, który mimo braku dokumentu, wszczyna procedurę zatrzymania uprawnień na trzy miesiące.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

Źródło: KWP Olsztyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# kudłaty (IP: 37.47.*.112) 2017-03-23 22:49
Szkoda tylko że wszystkie te działania nie podnoszą bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu , obserwując codziennie rozmieszczenie patroli z radarowymi pomiarami prędkości nasuwa się tylko jeden wniosek to są ewidentne polowania a nie prewencja ale cóż się dziwić 500+ daje radę !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bb (IP: 83.9.*.243) 2017-03-20 18:19
To za nim wczoraj polecieli na bombach gdzieś w stronę torów kolejowych?:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Czesiek (IP: 89.229.*.176) 2017-03-21 09:46
Tory w Sorkitach....cz ytaj ze zrozumieniem. ul. Olsztyńska w Sorkwitach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kulturysta (IP: 89.231.*.45) 2017-03-20 17:29
pompa na bajceps
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 89.231.*.142) 2017-03-20 13:24
dzieciak 22 lata, BMW, no cóż ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij