W piątek 7 kwietnia uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w Powiatowym Przeglądzie Szkół. To nowa formuła Powiatowego Turnieju Szkół. Tym razem występy uczniów nie będą oceniane przez jury, a organizatorzy postawili przede wszystkim na wspólną zabawę i integrację uczniów.

Zasadniczą zmianą w tegorocznej edycji Turnieju Szkół jest zmiana formuły. Po raz pierwszy nie będzie punktacji jury, a występy uczniów będą miały charakter przeglądu. – Chcemy spróbować jak przyjmie się takie rozwiązanie – tłumaczą organizatorzy.

W Przeglądzie wystąpią uczniowie pięciu szkół: Zespołu Szkół Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”, Zespołu Szkół nr 2 oraz, co jest absolutną nowością – debiutanci z Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie tej ostatniej placówki do tej pory wystąpili tylko gościnnie, tym razem będą uczestnikami Przeglądu.

Uczniowie zaprezentują się w czterech konkurencjach – piosence, scence teatralnej/kabaretowej, pokazie historycznym oraz pokazie talentów. Swoją obecność potwierdził już Wojciech Malajkat, który od lat jest jedną z postaci nierozerwalnie związanych z Turniejem Szkół. Zaproszeni na Powiatowy Przegląd Szkół, w formie gości honorowych, zostali także wszyscy dotychczasowi jurorzy z poszczególnych edycji Turnieju, pojawią się także przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy oraz oczywiście uczniowie ze szkół uczestniczących w Przeglądzie, którzy mamy nadzieję, stworzą jak zwykle niepowtarzalną atmosferę.

Nagrody w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Szkół przewidziane są dla wszystkich szkół uczestniczących w imprezie. Gospodarzem tegorocznej edycji jest I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mrągowie, a we współorganizacji od lat pomaga Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Przegląd rozpocznie się w piątek 7 kwietnia o godzinie 10:00.

pp

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Magda (IP: 83.9.*.102) 2017-03-21 20:59
Ciekawe,ze wszyscy urzędnicy Starostwa na sali!Robota w 4ekach się pali!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# # (IP: 89.229.*.176) 2017-03-20 12:54
I bardzo dobrze, w końcu skończy się faworyzowanie dwóch szkół przez jury, które od zawsze co roku wygrywały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij