W piątek 7 kwietnia uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w Powiatowym Przeglądzie Szkół. To nowa formuła Powiatowego Turnieju Szkół. Tym razem występy uczniów nie będą oceniane przez jury, a organizatorzy postawili przede wszystkim na wspólną zabawę i integrację uczniów.

Zasadniczą zmianą w tegorocznej edycji Turnieju Szkół jest zmiana formuły. Po raz pierwszy nie będzie punktacji jury, a występy uczniów będą miały charakter przeglądu. – Chcemy spróbować jak przyjmie się takie rozwiązanie – tłumaczą organizatorzy.

W Przeglądzie wystąpią uczniowie pięciu szkół: Zespołu Szkół Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza”, Zespołu Szkół nr 2 oraz, co jest absolutną nowością – debiutanci z Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie tej ostatniej placówki do tej pory wystąpili tylko gościnnie, tym razem będą uczestnikami Przeglądu.

Uczniowie zaprezentują się w czterech konkurencjach – piosence, scence teatralnej/kabaretowej, pokazie historycznym oraz pokazie talentów. Swoją obecność potwierdził już Wojciech Malajkat, który od lat jest jedną z postaci nierozerwalnie związanych z Turniejem Szkół. Zaproszeni na Powiatowy Przegląd Szkół, w formie gości honorowych, zostali także wszyscy dotychczasowi jurorzy z poszczególnych edycji Turnieju, pojawią się także przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy oraz oczywiście uczniowie ze szkół uczestniczących w Przeglądzie, którzy mamy nadzieję, stworzą jak zwykle niepowtarzalną atmosferę.

Nagrody w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Szkół przewidziane są dla wszystkich szkół uczestniczących w imprezie. Gospodarzem tegorocznej edycji jest I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Mrągowie, a we współorganizacji od lat pomaga Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Przegląd rozpocznie się w piątek 7 kwietnia o godzinie 10:00.

pp


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Magda (IP: 83.9.*.102) 2017-03-21 20:59
Ciekawe,ze wszyscy urzędnicy Starostwa na sali!Robota w 4ekach się pali!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# # (IP: 89.229.*.176) 2017-03-20 12:54
I bardzo dobrze, w końcu skończy się faworyzowanie dwóch szkół przez jury, które od zawsze co roku wygrywały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij