Mieszkańcy ulicy Jeziornej w Warpunach doczekali się nowej drogi. Inwestycja kosztowała Gminę Sorkwity prawie 300 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy samorząd pozyskał z funduszy unijnych.

Gmina Sorkwity zakończyła realizację inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Jeziornej w Warpunach” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich ”Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

w miniony wtorek, 14 marca inwestycja została oddana do użytku. Wyłoniona w ramach przetargu firma – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD Sp. z o. o. z siedzibą w Olsztynie wykonała przebudowę ulicy Jeziornej w miejscowości Warpuny prowadzącej do ośrodka zdrowia oraz do plaży wiejskiej. Przed remontem ulica posiadała na części nawierzchnię bitumiczną w bardzo złym stanie, natomiast na pozostałym odcinku gruntową, bez wyznaczonych ciągów pieszych.

Inwestycja polegała na przebudowie odcinka 220 m obejmującej wykonanie nawierzchni z kostki brukowej oraz płyt ażurowych, wykonaniem wjazdów na posesję, schodów terenowych do posesji oraz budowie zatoki parkingowej, budowę kanalizacji deszczowej i układu skrzynek rozsączających do odprowadzenia wód opadowych z terenu drogi.

Całkowita wartość inwestycji: 290.167,73 zł, w tym wnioskowana kwota dofinansowania 152.513,00.

Źródło: Gmina Sorkwity


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# lol (IP: 149.12.*.75) 2017-03-16 17:24
wspaniale wiadomosci.oby tak dalej.pelen profesjonalizm. brawo redaktorzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec