Mieszkańcy ulicy Jeziornej w Warpunach doczekali się nowej drogi. Inwestycja kosztowała Gminę Sorkwity prawie 300 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy samorząd pozyskał z funduszy unijnych.

Gmina Sorkwity zakończyła realizację inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Jeziornej w Warpunach” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich ”Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

w miniony wtorek, 14 marca inwestycja została oddana do użytku. Wyłoniona w ramach przetargu firma – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD Sp. z o. o. z siedzibą w Olsztynie wykonała przebudowę ulicy Jeziornej w miejscowości Warpuny prowadzącej do ośrodka zdrowia oraz do plaży wiejskiej. Przed remontem ulica posiadała na części nawierzchnię bitumiczną w bardzo złym stanie, natomiast na pozostałym odcinku gruntową, bez wyznaczonych ciągów pieszych.

Inwestycja polegała na przebudowie odcinka 220 m obejmującej wykonanie nawierzchni z kostki brukowej oraz płyt ażurowych, wykonaniem wjazdów na posesję, schodów terenowych do posesji oraz budowie zatoki parkingowej, budowę kanalizacji deszczowej i układu skrzynek rozsączających do odprowadzenia wód opadowych z terenu drogi.

Całkowita wartość inwestycji: 290.167,73 zł, w tym wnioskowana kwota dofinansowania 152.513,00.

Źródło: Gmina Sorkwity

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# lol (IP: 149.12.*.75) 2017-03-16 17:24
wspaniale wiadomosci.oby tak dalej.pelen profesjonalizm. brawo redaktorzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij