Stacja Hydrobiologiczna IBD PAN w Mikołajkach organizuje pokaz filmów podwodnych pod tytułem "Magia Wielkiego Błękitu". Prezentowane filmy to produkcje unikalne na skalę światową. Nie powstał bowiem dotychczas dokument tak doskonale oddający piękno podwodnego świata, a w dodatku zrealizowany przez Polaka - Darka Sepioło – człowieka, któremu udało się połączyć pasję nurkowania i profesjonalną fotografię.

Filmy te, to niezwykła podróż przez kilka kontynentów pokazana oczami człowieka, który potrafi odkryć przed nami wyjątkowość najpiękniejszych miejsc, ukrytych pod powierzchnią wody – każde ujęcie, każda scena hipnotyzuje i zadziwia widza: od ławic kolorowych ryb rafowych Australii, przez spotkanie z groźnym lampartem morskim przy majestatycznych górach lodowych Antarktyki, aż po wielkie polowanie na sardynki u wybrzeży RPA.

Pokaz zaplanowano na sobotnie przedpołudnie (18 marca) do Stacji Hydrobiologicznej IBD PAN w Mikołajkach (ul. Leśna 13).

Program:

10:00 - film: Australia i Oceania (45 min)

11:00 - film: Ameryka Południowa (47 min)

12:00 - przerwa kawowa

12:15 - prelekcja o polskich badaniach podwodnych w Antarktyce oraz pokaz sprzętu nurkowego, wykorzystywanego przez polskich płetwonurków w najzimniejszych wodach świata (30 min)

12:45 - film: Antarktyda (31 min)
oraz film dodatkowy

13:20 - film: Afryka (45 min)

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij