Stacja Hydrobiologiczna IBD PAN w Mikołajkach organizuje pokaz filmów podwodnych pod tytułem "Magia Wielkiego Błękitu". Prezentowane filmy to produkcje unikalne na skalę światową. Nie powstał bowiem dotychczas dokument tak doskonale oddający piękno podwodnego świata, a w dodatku zrealizowany przez Polaka - Darka Sepioło – człowieka, któremu udało się połączyć pasję nurkowania i profesjonalną fotografię.

Filmy te, to niezwykła podróż przez kilka kontynentów pokazana oczami człowieka, który potrafi odkryć przed nami wyjątkowość najpiękniejszych miejsc, ukrytych pod powierzchnią wody – każde ujęcie, każda scena hipnotyzuje i zadziwia widza: od ławic kolorowych ryb rafowych Australii, przez spotkanie z groźnym lampartem morskim przy majestatycznych górach lodowych Antarktyki, aż po wielkie polowanie na sardynki u wybrzeży RPA.

Pokaz zaplanowano na sobotnie przedpołudnie (18 marca) do Stacji Hydrobiologicznej IBD PAN w Mikołajkach (ul. Leśna 13).

Program:

10:00 - film: Australia i Oceania (45 min)

11:00 - film: Ameryka Południowa (47 min)

12:00 - przerwa kawowa

12:15 - prelekcja o polskich badaniach podwodnych w Antarktyce oraz pokaz sprzętu nurkowego, wykorzystywanego przez polskich płetwonurków w najzimniejszych wodach świata (30 min)

12:45 - film: Antarktyda (31 min)
oraz film dodatkowy

13:20 - film: Afryka (45 min)

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec