Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi 42 – latkowi. Mężczyzna wsiadł do osobowego Volkswagena mimo, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie miał za to prawa jazdy. W efekcie czego doprowadził do kolizji drogowej z ciągnikiem.

W poniedziałek (13.03.2017) przed godziną 19.00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na trasie Krzywy Róg – Dłużec. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że doszło tam do zderzenia kierowcy VW Golfa z kierującym ciągnikiem rolniczym. Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę nieprawidłowego manewru kierowcy osobówki. Po badaniu alkomatem okazało się, że 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a nie miał prawa jazdy, bo nigdy takiego uprawnienia nie zdobył. Za popełnione wykroczenia, czyli kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej 42-latek otrzymał dwa mandaty na kwotę 1000 złotych.

Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
policja na sygnale kolizja promile prawo jazdy 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Dziadek (IP: 109.243.*.175) 2017-03-16 10:06
Dwa mandaty, do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, nie mniej niż 5 tys. zł grzywny... A gdzie konfiskata samochodu, zakucie w dyby na 24 godziny i kara chłosty - 20 kijów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec