Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi 42 – latkowi. Mężczyzna wsiadł do osobowego Volkswagena mimo, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie miał za to prawa jazdy. W efekcie czego doprowadził do kolizji drogowej z ciągnikiem.

W poniedziałek (13.03.2017) przed godziną 19.00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na trasie Krzywy Róg – Dłużec. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że doszło tam do zderzenia kierowcy VW Golfa z kierującym ciągnikiem rolniczym. Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę nieprawidłowego manewru kierowcy osobówki. Po badaniu alkomatem okazało się, że 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a nie miał prawa jazdy, bo nigdy takiego uprawnienia nie zdobył. Za popełnione wykroczenia, czyli kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej 42-latek otrzymał dwa mandaty na kwotę 1000 złotych.

Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
policja na sygnale kolizja promile prawo jazdy 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Dziadek (IP: 109.243.*.175) 2017-03-16 10:06
Dwa mandaty, do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, nie mniej niż 5 tys. zł grzywny... A gdzie konfiskata samochodu, zakucie w dyby na 24 godziny i kara chłosty - 20 kijów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij