Mrągowo mocnym akcentem zadebiutuje na tenisowej scenie kraju i świata. W okresie tegorocznych wakacji, na kortach hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, odbędzie się 6 turniejów tenisowych w ramach cyklu ITF Men’s Futures. W Polsce takiej imprezy jeszcze nie było!

Turnieje cyklu ITF Men’s Futures, zwane potocznie „futuresami” są wpisane do międzynarodowego kalendarza ITF (International Tennis Federation), w których zawodnicy walczą nie tylko o premie finansowe, ale także o punkty do prestiżowego rankingu ATP. Każdy tenisista świata występował w takiej imprezie. Na takich turniejach spotkać można wielu utytułowanych zawodników, którzy odbudowują swój ranking, wracają po kontuzjach lub chcą się sprawdzić po sezonie przygotowawczym przed serią turniejów. W każdym z turniejów wystąpi 88 zawodników, a do tego należy doliczyć trenerów, osoby towarzyszące zawodników, obsługę techniczną turnieju (sędziowie, lekarz, fizjoterapeuci, stringerzy), dziennikarzy i gości zawodów, co oznacza, że można liczyć na około 200 osób przy każdym turnieju.

Pierwszym krokiem w realizacji cyklu imprez w Mrągowie było skierowanie wniosku do Polskiego Związku Tenisa o przyznanie terminów na najbliższy rok kalendarzowy. 1 lutego odbyło się spotkanie członków zarządu PZT, na którym omawiany był ramowy terminarz ITF Futures Men’s w Polsce. Mrągowo, debiutujące na tenisowej scenie, dostało aż 6 turniejów tej rangi!

Do Mrągowa zawodnicy z całego świata przyjadą po raz pierwszy już 26 czerwca i będą mogli zostać tu praktycznie do połowy sierpnia.
– W Mrągowie odbędzie się kilka zawodów pod rząd - wyjaśnia Aleksander Fereniec, inicjator mrągowskich imprez tenisa ziemnego, który zabiegał o to, by turnieje w ramach cyklu odbywały się w Mrągowie. - Zawodnicy są zadowoleni z takiej propozycji. U nas zawodnik przez kilka tygodni będzie mógł skupić się wyłącznie na trenowaniu i graniu w turniejach. Każdy zawodnik otrzyma pełną opiekę: zakwaterowanie, odnowę biologiczną, wyżywienie oraz relaks.

Dzięki podpisanej umowie mecze będę rozgrywane na kortach Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa. Hotel będzie również miejscem rezydowania wszystkich chętnych uczestników. – Sport powinien być ważny dla każdego na naszym świecie. Myślę, że takie imprezy to dobra motywacja do odwiedzenia pięknego Mrągowa. Zrobimy wszystko by nasi przyszli goście nie tylko czuli się bardzo dobrze, ale również bezpiecznie – mówi zarządca hotelu Sabri Bekdas.
W podobnym tonie wypowiada się burmistrz miasta Otolia Siemieniec. - Każda inicjatywa, dzięki której do miasta trafia nowa dyscyplina sportu, jest ważna i cenna. Sport to dla nas priorytet. Mamy ustabilizowane hasła, które kojarzą się z naszym miastem. Dzięki takim inicjatywom sport naprawdę zmienia Mrągowo.

Kalendarz imprez ITF Futures Men’s w Polsce:

 • 12-18.06.2017 Sopot
 • 19-25.06.2017 Gdynia
 • 26.06-02.07.2017 Mrągowo
 • 03-09.07.2017 Mrągowo
 • 10-16.07.2017 Mrągowo
 • 17-23.07.2017 Mrągowo
 • 24-30.07.2017 Częstochowa
 • 31.07-06.08.2017 Mrągowo
 • 07-13.08.2017 Mrągowo
 • 14-20.08.2017 Bydgoszcz
 • 21-28.08.2017 Poznań
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij