Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie włączył się ogólnopolską kampanię społeczną związaną z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji organizowany jest konkurs plastyczny „Mam autyzm i jestem twoim kolegą” dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III  i IV-VI szkół podstawowych.

Na całym świecie dramatycznie rośnie liczba dzieci z autyzmem. Również w Polsce problem autyzmu dotyka coraz więcej rodzin. Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie obejmuje terapią uczniów z autyzmem i w tym roku szkolnym po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną związaną z obchodami  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Kampanię rozpoczynamy od ogłoszenia konkursu plastycznego pt. „Mam autyzm i jestem twoim kolegą” dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych.

31 marca przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci z mrągowskich przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych ubrani na niebiesko (kolor autyzmu) - na znak solidarności z osobami z autyzmem - przemaszerują dookoła CKiT,  a następnie obejrzą przedstawienie teatralne pt. „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz - o autystycznym chłopcu”. Po przedstawieniu, wyróżnionym w konkursie dzieciom oraz uczniom zostaną wręczone  dyplomy
i nagrody.  Wystawę konkursowych prac plastycznych będzie można obejrzeć w CKiT oraz w cukierni Państwa Szabelskich, która solidaryzuje się z  osobami z autyzmem i z tej okazji upiecze „niebieskie ciasteczka”.

Zachęcamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mam autyzm i jestem twoim kolegą”.

Regulamin konkursu – kliknij.

Karta zgłoszeniowa – kliknij.

Mirosława Bogucka  - koordynator, terapeuta autyzmu w ZSS w Mrągowie


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij