Od 1 marca Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mrągowie nie są już jednostką prowadzoną przez TPD Koło Rodziców Dzieci Specjalnej Troski. Zarząd Powiatu Mrągowskiego powierzył utworzenie i prowadzenie tej instytucji Fundacji „Elf” z siedzibą w powiecie olsztyńskim. Zmiany nie dotyczą jedynie nowego organu prowadzącego, ale także siedziby placówki.

WTZ w Mrągowie od ponad 10 lat prowadziło TPD Koło Rodziców Dzieci Specjalnej Troski na podstawie umów zawartych z Powiatem Mrągowskim. Warsztaty mieściły się przy ulicy Sienkiewicza w Mrągowie. Jednak nieprawidłowości, które wykryły przeprowadzone kontrole spowodowały, iż Zarząd Powiatu wypowiedział umowę na prowadzenie warsztatów. O tej sprawie informowaliśmy na łamach naszego portalu na początku styczniu bieżącego roku -  kliknij tutaj!.

Od dzisiaj Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mrągowie prowadzi już nowa organizacja. Zarząd Powiatu Mrągowskiego powierzył to zadanie Fundacji „Elf" z miejscowości Tarniny (powiat olsztyński). Nowa siedziba placówki będzie zlokalizowana w budynku Parafii Błogosławionego Honorata Koźmińskiego przy ulicy Olsztyńskiej 16 w Mrągowie.

Warsztat obejmie terapią 30 uczestników. Pierwszeństwo przyjęcia mają osoby będące uczestnikami WTZ prowadzonych dotąd przez TPD Koło Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Mrągowie, któremu Powiat Mrągowski wypowiedział umowę. W nowo utworzonych Warsztatach zajęcia będą realizowane w formie: terapii zajęciowej, treningów umiejętności społecznych, wsparcia psychologicznego i logopedycznego, zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej, zajęć z zakresu aktywizacji zawodowej, treningów ekonomicznych czy wycieczek i imprez integracyjnych. Dodatkowo Warsztaty będą prowadziły terapię w sześciu przygotowanych pracowniach - gospodarstwa domowego, rehabilitacji społecznej, florystycznej i hortiterapii, rękodzieła artystycznego i technik różnych, stolarstwa artystycznego i użytkowego oraz gospodarczo-porządkowej.

Od kilkunastu dni w budynku przy ulicy Olsztyńskiej 16 w Mrągowie trwają prace związane z rozpoczęciem działalności nowych Warsztatów (podłączenie mediów, zapewnienie ogrzewania, przygotowywanie pracowni). We wszystkich pracach pomagają rodziny już zadeklarowanych uczestników Warsztatów oraz przyszli pracownicy.

Nabór uczestników do nowych WTZ nie został jeszcze zakończony. - Zapraszamy więc wszystkich chętnych, tj. osoby niepełnosprawne, które ukończyły 16 lat i w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności mają wskazanie do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Deklaracje uczestnictwa, z okazaniem orzeczenia o stopniu niepełnoprawności można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie lub bezpośrednio w Warsztacie przy ulicy Olsztyńskiej Nr 16 w Mrągowie - mówi Izabela Darecka-Dębowska, prezes fundacji "Elf".

Prosimy też mieszkańców Mrągowa o pomoc w wyposażeniu Warsztatu. Konieczne są meble, sprzęt gospodarstwa domowego i inny, aby jak najszybciej zagospodarować duży budynek nowych Warsztatów. Całe bowiem wyposażenie zakupione dla dotychczasowego WTZ pozostało w jego siedzibie przy ulicy Sienkiewicza 16, a jego odzyskanie zapewne potrwa wiele tygodni.

PCPR/pj
 

Słowa kluczowe:
WTZ Mrągowo PCPR Fundacja Elf 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# jupi (IP: 89.229.*.72) 2017-03-04 18:15
....I JESZCZE RZECZNIK PRAW DZIECKA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maniek (IP: 37.47.*.77) 2017-03-06 20:25
Oj i jeszcze praw dziecka,to ciekawe jak dalej bendzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obserwatorka (IP: 89.229.*.175) 2017-03-04 09:07
Przyszła kryska na Kryskę. Przyjdzie i na tych, którzy ją wspierają - widać mają powody.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 37.47.*.128) 2017-03-03 22:06
Może i zle zarządzany?Ale tyle obowiązków dla jednej osoby to stanowczo za dużo.wyjazdy fakultatywne, bezkresne szkolenia, doskonalenie samookreslajace ,wszystkie pozostałe wymagają ciężkiej pracy.jak im podołać??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUHHHHHHHHA (IP: 89.229.*.72) 2017-03-03 21:51
Krystyna na BURMISTRZA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zygmunt (IP: 78.133.*.131) 2017-03-02 10:26
Winszuję odwagi redakcji wszak jest to temat kolokwialnie pisząc śmierdzący. Dlaczego odwagi?? Ponieważ każdy kto chce się bliżej przyjżeć poczynaniom pani K narażony jest na spotkanie w sądzie lub prokuraturze. Starostwo oraz Pfron podjęły odpowiednie decyzje na podstawie kontroli i audytu i wypowiedziały umowę Towarzystwu. A co zrobi miasto?? Przecież budynek jest własnością miasta. Bedą mieli odwagę by odebrać budynek osobie która doprowadziła do takiej sytuacji?? Czy zamiecie sprawę pod przysłowiowy dywan wszak pani K jest także pracownikiem Urzędu Miasta. Mam nadzieję że podmiot który będzie prowadził warsztaty terapii zajęciowej wniesie w i tak trudne życie podopiecznych promień słońca i radości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maniek (IP: 37.47.*.164) 2017-03-02 08:01
Bedzie zaje fajnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 83.24.*.225) 2017-03-01 23:47
Cwaniara w kapeluszu też tam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania (IP: 37.47.*.14) 2017-03-01 22:43
Bustwo mnie wysluchalo,i dzięki że nie będzie tam domu stracencow a jedynie warsztat dzieciecy.bo na łasce kleru można z głodu zdechnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maniek (IP: 37.47.*.59) 2017-03-01 17:54
Fajna sprawa ,bedzie lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek (IP: 188.146.*.163) 2017-03-01 15:01
Gdzie dom spokojnej starości? Kolejne kłamstwo obecnych władz? Przenoszą WTZ żeby nie robić tam domu złotej jesieni życia, który był obiecywany z ambony? Pięknie starosta z burmistrz tańcują. Oczu nam nie zamydlą. Gdzie DPS dla osób starszych???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ja (IP: 79.185.*.147) 2017-03-01 20:38
W Mikołajkach... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mmm (IP: 94.254.*.118) 2017-03-01 14:24
Skończyły się rządy TPD, to w końcu Warsztaty będą miały spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieciu Inc (IP: 89.231.*.50) 2017-03-01 13:12
Ten budynek zostanie zawsze w mojej pamięci jako moja szkoła rolnicza to były piękne lata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Justa (IP: 94.254.*.153) 2017-03-01 12:57
A czy w tym budynku nie miał się mieścić dom spokojnej starości jak obiecywała Pani Burmistrz przed wyborami? Nie wiem czy dobrze pamiętam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-03-03 10:14
Ale to nie Miasta obiekt! Parafia -wspólnota- może z obiektem zrobić co chce.Podejmowan o chyba kroki,ale bez skutku.
Dom spokojnej starości żeby dawał dochód musi być na wysokim poziomie (lokalizacja,wy posażenie zapewniona opieka).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jiu (IP: 83.9.*.120) 2017-03-01 13:24
Może starczy miejsca dla jednych i drugich, przecież KK jak się buduje to zawsze z rozmachem niezależnie od potrzeb.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
20°C
zachmurzenie umiarkowane
1031 hPa
Noc
temp. 10°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa
Jutro
temp. 18°C
zachmurzenie umiarkowane
1035 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij