W niedzielę 26 lutego w Mrągowie, podobnie jak w wielu innych częściach kraju, odbył się bieg „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. To wydarzenie w naszym mieście odbyło się już po raz drugi. Nie zawiedli zawodnicy i organizatorzy, którzy wspólnie przygotowali to wyjątkowe wydarzenie.

Biegacze mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów (rok, w którym zmarł ostatni żołnierz Józef Franczak pseudonim „Lalek”). Organizatorzy przygotowali także bieg dodatkowy na 8 kilometrów.

Ważnym wydarzeniem niedzielnego biegu, była obecność Mieczysława Pawłowskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, który chętnie dzielił się swoimi przeżyciami z uczestnikami niedzielnego wydarzenia w Mrągowie.

W biegu na 1963 wyniki nie były ważne, a sam symboliczny udział upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. W biegu na 8 km rywalizacja odbyła się już na poważnie, a zwycięzcami zostali wśród mężczyzn Dariusz Reginia, a wśród kobiet Justyna Bogusz.

Głównymi organizatorami biegu byli: ZOS Baza Mrągowo, Powiat Mrągowski, Urząd Miejski w Mrągowie, Patriotyczne Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki, Luz Grupa Mrągowo, Klub Biegacza Mrągowo, Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych SZWADRON, Mrągowski Klub „Morsa”, ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Hufiec im. Janusza Korczaka oraz Daniel Nurczyk.

Wyniki biegu na dystansie 8 km

Fotorelacja z "Tropem Wilczym" 2017


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij