To może być bardzo ciekawa propozycja dla pasjonatów kolarstwa i biegania. Rozgrywany do tej pory w Łebie, Duathlon na Wydmach, zadebiutuje już sobotę 25 marca w Gdańsku z bazą imprezy usytuowaną na terenie dobrze znanego Hotelu Galion. Co czeka na kibiców i uczestników tego wydarzenia?

Duathlon to połączenie kolarstwa i biegania. W przypadku Duathlonu na Wydmach, uczestnicy będą musieli zmierzyć się z 3,5-kilometrową trasą biegową (pokonywaną trzykrotnie) oraz 25-kilometrową trasą rowerową. Duathlon na Wydmach to nowość na sportowej mapie Trójmiasta. Po raz pierwszy bowiem będzie rozgrywany nad Zatoką Gdańską. Te zawody wywodzą się z Łeby i po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku. Od tamtego czasu miało miejsce już kilka edycji, a w tym roku dzięki zaangażowaniu AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego oraz Hotelu Galion możliwe stało się rozszerzenie cyklu zawodów o rywalizację w Gdańsku.

Trasa biegowa została wytyczona wzdłuż piaszczystego wybrzeża i częściowo po wydmach w lesie. Runda biegowa wynosi 3,5 km i uczestnicy cross-duathlonu zmierzą się z nią parokrotnie: pokonując jedną rundę po starcie, przed wyścigiem rowerowym oraz dwie po wyścigu rowerowym.  Trasy rowerowe zostały wyznaczone po terenach leśnych, a prócz uczestników duathlonu, organizatorzy zapraszają także kolarzy do uczestnictwa w wyścigu MTB – na dystansie MINI (ok. 25 km) oraz MEGA (ok. 48 km).

Miasteczko zawodów w Gdańsku razem ze strefą zmian zlokalizowane zostanie na terenie Hotelu Galion. Planowana jest także strefa EXPO dla wystawców, a dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli liczyć na pyszny posiłek regeneracyjny serwowany przez restaurację hotelową. Podczas weekendu, w który rozegrane zostaną zawody, w Hotelu Galion organizowane są również warsztaty triathlonowe.

Dodatkowo, w sobotę i niedzielę (25-26 marca) w Hotelu Galion odbędzie się kursokonferencja triathlonowa z serii Akademia Zawodnika. Wydarzenie przeznaczone jest dla biegaczy, triathlonistów, zawodników początkujących, jak i zaawansowanych, a także dla trenerów. Prelegentami będą m.in. Jakub Czaja (dietetyk), Radosław Dudycz (zawodnik i trener), Łukasz Grass (dziennikarz) czy Filip Szołowski (trener i zawodnik). Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Elektroniczna platforma do zapisów - kliknij tutaj.

Na liście zgłoszeń widnieje już prawie 300 nazwisk! Zapowiada się zatem emocjonująca rywalizacja! Gospodarz zawodów czyli Hotel Galion przygotował także specjalną ofertę zakwaterowania dla uczestników, kibiców i ich rodzin.

Oferta noclegowa dla uczestników obejmuje:

  • Nocleg w pokoju dwuosobowym możliwość późniejszego wymeldowania po zawodach,
  • Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego,
  • Dostęp do strefy SPA,
  • Miejsce na przetrzymanie roweru,
  • Badanie składu i masy ciała.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym: 100 zł

Jednocześnie dla wszystkich osób korzystających z powyższej oferty przysługuje RABAT 10% na udział w konferencji triathlonowej organizowanej przez Akademię Triathlonu w terminie 25-26.03.2017 w AZS Hotelu Galion.

PROGRAM ZAWODÓW

Termin: sobota 25 marca 2017 roku

godz. 7.30 – 9.30 - zapisy w Biurze Zawodów lub w formie elektronicznej

godz. 9.45 – otwarcie strefy zmian Duathlonu oraz sektora startowego dla Maratonu MTB

godz. 10.00 – start Maratonu MTB na dystansie MINI i MEGA

godz. 10.05 – start Duathlonu

godz. 14.00 – 15.00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy

* Artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe:
Gdańsk Hotel Galion duathlon zawody 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij