To może być bardzo ciekawa propozycja dla pasjonatów kolarstwa i biegania. Rozgrywany do tej pory w Łebie, Duathlon na Wydmach, zadebiutuje już sobotę 25 marca w Gdańsku z bazą imprezy usytuowaną na terenie dobrze znanego Hotelu Galion. Co czeka na kibiców i uczestników tego wydarzenia?

Duathlon to połączenie kolarstwa i biegania. W przypadku Duathlonu na Wydmach, uczestnicy będą musieli zmierzyć się z 3,5-kilometrową trasą biegową (pokonywaną trzykrotnie) oraz 25-kilometrową trasą rowerową. Duathlon na Wydmach to nowość na sportowej mapie Trójmiasta. Po raz pierwszy bowiem będzie rozgrywany nad Zatoką Gdańską. Te zawody wywodzą się z Łeby i po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku. Od tamtego czasu miało miejsce już kilka edycji, a w tym roku dzięki zaangażowaniu AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego oraz Hotelu Galion możliwe stało się rozszerzenie cyklu zawodów o rywalizację w Gdańsku.

Trasa biegowa została wytyczona wzdłuż piaszczystego wybrzeża i częściowo po wydmach w lesie. Runda biegowa wynosi 3,5 km i uczestnicy cross-duathlonu zmierzą się z nią parokrotnie: pokonując jedną rundę po starcie, przed wyścigiem rowerowym oraz dwie po wyścigu rowerowym.  Trasy rowerowe zostały wyznaczone po terenach leśnych, a prócz uczestników duathlonu, organizatorzy zapraszają także kolarzy do uczestnictwa w wyścigu MTB – na dystansie MINI (ok. 25 km) oraz MEGA (ok. 48 km).

Miasteczko zawodów w Gdańsku razem ze strefą zmian zlokalizowane zostanie na terenie Hotelu Galion. Planowana jest także strefa EXPO dla wystawców, a dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli liczyć na pyszny posiłek regeneracyjny serwowany przez restaurację hotelową. Podczas weekendu, w który rozegrane zostaną zawody, w Hotelu Galion organizowane są również warsztaty triathlonowe.

Dodatkowo, w sobotę i niedzielę (25-26 marca) w Hotelu Galion odbędzie się kursokonferencja triathlonowa z serii Akademia Zawodnika. Wydarzenie przeznaczone jest dla biegaczy, triathlonistów, zawodników początkujących, jak i zaawansowanych, a także dla trenerów. Prelegentami będą m.in. Jakub Czaja (dietetyk), Radosław Dudycz (zawodnik i trener), Łukasz Grass (dziennikarz) czy Filip Szołowski (trener i zawodnik). Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Elektroniczna platforma do zapisów - kliknij tutaj.

Na liście zgłoszeń widnieje już prawie 300 nazwisk! Zapowiada się zatem emocjonująca rywalizacja! Gospodarz zawodów czyli Hotel Galion przygotował także specjalną ofertę zakwaterowania dla uczestników, kibiców i ich rodzin.

Oferta noclegowa dla uczestników obejmuje:

  • Nocleg w pokoju dwuosobowym możliwość późniejszego wymeldowania po zawodach,
  • Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego,
  • Dostęp do strefy SPA,
  • Miejsce na przetrzymanie roweru,
  • Badanie składu i masy ciała.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym: 100 zł

Jednocześnie dla wszystkich osób korzystających z powyższej oferty przysługuje RABAT 10% na udział w konferencji triathlonowej organizowanej przez Akademię Triathlonu w terminie 25-26.03.2017 w AZS Hotelu Galion.

PROGRAM ZAWODÓW

Termin: sobota 25 marca 2017 roku

godz. 7.30 – 9.30 - zapisy w Biurze Zawodów lub w formie elektronicznej

godz. 9.45 – otwarcie strefy zmian Duathlonu oraz sektora startowego dla Maratonu MTB

godz. 10.00 – start Maratonu MTB na dystansie MINI i MEGA

godz. 10.05 – start Duathlonu

godz. 14.00 – 15.00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy

* Artykuł sponsorowany{jcomments off}

Słowa kluczowe:
Gdańsk Hotel Galion duathlon zawody 
Święta piekarnia szabelski - content

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij