Swoje setne urodziny obchodziła w środę mieszkanka Mikołajek Regina Jawor. Na uroczystość przybyła najbliższa rodzina oraz przyjaciele jubilatki.

Pani Regina pomimo problemów ze wzrokiem i słuchem charakteryzuje się wielkim poczuciem humoru, które towarzyszy jej przez całe życie. Podczas uroczystości opowieści solenizantki przerywane były salwami śmiechu. Bez wątpienia jest to osoba, która pomimo wielu życiowych doświadczeń nie traci pogody ducha. W młodości działała w Armii Krajowej, przez co w 1946 roku trafiła na rok do więzienia w Zamku Lubelskim. W 2008 roku, za swoją działalność w AK, Lech Kaczyński nadał jej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Na urodzinach pojawił się również burmistrz Piotr Jakubowski oraz radny Sławomir Gawliński. Pani Regina otrzymała od gości m.in. kosz kwiatów, tort z herbem Mikołajek oraz list gratulacyjny. Z okazji setnych urodziny list do solenizantki napisała również premier Beata Szydło.

Regina Jawor urodziła czworo dzieci, ma siedmioro wnucząt, ośmioro prawnucząt i dwoje praprawnucząt. Z okazji urodzin Pani Reginie życzymy kolejnych stu lat!

Mateusz Klimek

100 lat pani Reginy Jawor. Fot. Mateusz Klimek

Słowa kluczowe:
Mikołajki Regina Jawor 100 lat urodziny 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij