Pstrąg sous vide, puree ze skorzonery, wanilii i pomarańczy do tego burak karmelizowany z dodatkiem daktyli, chips z jarmużu i sos na bazie wywaru rybnego, białego wina i śmietany oraz kulka z kaszy jaglanej. Właśnie tak skomponowane danie pozwoliło reprezentacji z naszego miasta zdobyć drugie miejsce w prestiżowym konkursie kulinarnych „Black Box” w Elblągu.

W piątek, 17 lutego w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyła się II edycja konkursu kulinarnego „Black Box”. Wzięli w nim udział młodzi i kreatywni kucharze z całej Polski. Ich zadaniem było przygotowanie dania konkursowego z wylosowanych produktów ukrytych w tzw. czarnej skrzynce.

Do rywalizacji stanęło 9 zespołów z różnych miast Polski. Uczniowie mieli 1,5 godziny na stworzenie wyjątkowo smacznych i pięknie wyglądających dań ze składników, które wylosowali w czarnej skrzynce. Konkurs sprawdzał umiejętności młodych kucharzy przede wszystkim w gotowaniu, ale także ich kreatywność, organizację pracy oraz odporność na stres i presję czasu.

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajął zespół z Gdańska. Drugie - ekipa z Mrągowa: Mateusz Galbarczyk i Rafał Zajkowski z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. Trzecie miejsce zdobyli młodzi adepci sztuki kulinarnej z Łodzi. Zwycięską drużynę do sukcesu poprowadził Grzegorz Ciosek - Master Chef ZS nr 2 Mrągowo.

Katarzyna Krawczyk nauczyciel z ZS nr 2

Ekipa z ZS nr 2 zajęła drugie miejscie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij