W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie podsumowano 2016 rok. – Zanotowaliśmy około 10-procentowy wzrost zdarzeń, w neutralizacji których uczestniczyliśmy – mówił podczas spotkania mł. bryg. Jarosław Jakubik, zastępca komendanta powiatowego w Mrągowie.

W zebraniu uczestniczyli m.in. komendant wojewódzki st. bryg. Mirosław Hołubowicz, poseł Jerzy Gosiewski, przedstawiciele władz samorządowych, a także kierownictwo i strażacy z mrągowskiej komendy. Rok 2016 w statystykach to 855 zdarzeń, w tym ponad 200 pożarów i ponad 600 miejscowych zagrożeń. Statystyki nie odbiegają znacząco od lat poprzednich. – W powiecie mrągowskim rokrocznie mamy około 700-800 zdarzeń. Duży wpływ na ilość naszych interwencji w danym roku mają z pewnością warunki atmosferyczne,w tym wichury, ulewy i gradobicia. W roku ubiegłym, najpoważniejszymi zdarzeniami były pożar budynku wielorodzinnego w Brodzikowie oraz wypadek auta osobowego z autobusem na ulicy Dziękczynnej w Mrągowie – tłumaczy mł. bryg. Jarosław Jakubik, zastępca komendanta powiatowego w Mrągowie.

Jak przedstawia się ilość interwencji mrągowskich strażaków z podziałem na gminy? Najwięcej zdarzeń zanotowano w mieście Mrągowo. W tym przypadku było ich 288. W mieście i gminie Mikołajki odnotowano 210 zdarzeń, w gminie Mrągowo 176, w gminie Piecki 107, a w gminie Sorkwity 74.

– Nie prowadzimy rankingów najlepszych jednostek w województwie, ale wiem, że funkcjonowanie Komendy Powiatowej w Mrągowie stoi na bardzo wysokim poziomie. Oceniam działalność bardzo pozytywnie – mówił podczas zebrania st. bryg. Mirosław Hołubowicz, komendant wojewódzki. – Przed strażakami z Warmii i Mazur stoją w tym roku ważne wyzwania. Ruszył program „modernizacji służb”, w ramach którego będą możliwe zakupy nowego sprzętu i wyposażenia, inwestycje budowlane oraz wprowadzenie motywacyjnego systemu płac. Duży nacisk będzie także położony na kampanię „Czad i ogień”, która polegać będzie na zwiększonych działaniach prewencyjnych w społeczeństwie.

Podczas spotkania, strażakom za służbę na rzecz mieszkańców dziękowali m.in. poseł Jerzy Gosiewski, burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec oraz wicestarosta mrągowski Magdalena Lewkowicz.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Podsumowanie roku w KP PSP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# gadzet (IP: 94.254.*.16) 2017-03-08 10:56
można sobie trochę pospać na naradzie rocznej, bo człowiek po roku jest taki zmęczony, nie budżcie tego w trzecim rzędzie ,cicho!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 855 zdarzen rocznie? (IP: 176.221.*.194) 2017-02-21 09:04
pogotowie od poczatku tego roku ma juz ponad 700 wyjazdow! ale o tym to juz nikt nie napisze,nikt nawet w ciagu roku nie przyjdzie i nie powie zwykle "dziekuje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do łysego (IP: 89.229.*.52) 2017-02-21 18:04
To zrób w pogotowiu podsumowanie, zaproś gości, a i podziękowania się znajdą. Albo jak coś Ci nie pasuje to zmień pracę i zatrudnij się w straży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij