W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie podsumowano 2016 rok. – Zanotowaliśmy około 10-procentowy wzrost zdarzeń, w neutralizacji których uczestniczyliśmy – mówił podczas spotkania mł. bryg. Jarosław Jakubik, zastępca komendanta powiatowego w Mrągowie.

W zebraniu uczestniczyli m.in. komendant wojewódzki st. bryg. Mirosław Hołubowicz, poseł Jerzy Gosiewski, przedstawiciele władz samorządowych, a także kierownictwo i strażacy z mrągowskiej komendy. Rok 2016 w statystykach to 855 zdarzeń, w tym ponad 200 pożarów i ponad 600 miejscowych zagrożeń. Statystyki nie odbiegają znacząco od lat poprzednich. – W powiecie mrągowskim rokrocznie mamy około 700-800 zdarzeń. Duży wpływ na ilość naszych interwencji w danym roku mają z pewnością warunki atmosferyczne,w tym wichury, ulewy i gradobicia. W roku ubiegłym, najpoważniejszymi zdarzeniami były pożar budynku wielorodzinnego w Brodzikowie oraz wypadek auta osobowego z autobusem na ulicy Dziękczynnej w Mrągowie – tłumaczy mł. bryg. Jarosław Jakubik, zastępca komendanta powiatowego w Mrągowie.

Jak przedstawia się ilość interwencji mrągowskich strażaków z podziałem na gminy? Najwięcej zdarzeń zanotowano w mieście Mrągowo. W tym przypadku było ich 288. W mieście i gminie Mikołajki odnotowano 210 zdarzeń, w gminie Mrągowo 176, w gminie Piecki 107, a w gminie Sorkwity 74.

– Nie prowadzimy rankingów najlepszych jednostek w województwie, ale wiem, że funkcjonowanie Komendy Powiatowej w Mrągowie stoi na bardzo wysokim poziomie. Oceniam działalność bardzo pozytywnie – mówił podczas zebrania st. bryg. Mirosław Hołubowicz, komendant wojewódzki. – Przed strażakami z Warmii i Mazur stoją w tym roku ważne wyzwania. Ruszył program „modernizacji służb”, w ramach którego będą możliwe zakupy nowego sprzętu i wyposażenia, inwestycje budowlane oraz wprowadzenie motywacyjnego systemu płac. Duży nacisk będzie także położony na kampanię „Czad i ogień”, która polegać będzie na zwiększonych działaniach prewencyjnych w społeczeństwie.

Podczas spotkania, strażakom za służbę na rzecz mieszkańców dziękowali m.in. poseł Jerzy Gosiewski, burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec oraz wicestarosta mrągowski Magdalena Lewkowicz.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Podsumowanie roku w KP PSP w Mrągowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# gadzet (IP: 94.254.*.16) 2017-03-08 10:56
można sobie trochę pospać na naradzie rocznej, bo człowiek po roku jest taki zmęczony, nie budżcie tego w trzecim rzędzie ,cicho!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 855 zdarzen rocznie? (IP: 176.221.*.194) 2017-02-21 09:04
pogotowie od poczatku tego roku ma juz ponad 700 wyjazdow! ale o tym to juz nikt nie napisze,nikt nawet w ciagu roku nie przyjdzie i nie powie zwykle "dziekuje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do łysego (IP: 89.229.*.52) 2017-02-21 18:04
To zrób w pogotowiu podsumowanie, zaproś gości, a i podziękowania się znajdą. Albo jak coś Ci nie pasuje to zmień pracę i zatrudnij się w straży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij