Prawdziwy historyczny unikat trafił do mrągowskiego muzeum. Szkic z 1812 roku autorstwa Adama Albrechta wzbogacił właśnie zbiory wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980”. Mimo, iż ekspozycję mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać od końca listopada ubiegłego roku, to dopiero teraz dzięki Januszowi Sibikowi szkic trafił do muzeum.

Sztych z 1812 roku został nabyty na jednym z portali aukcyjnych w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. Szczęśliwym posiadaczem szkicu został Janusz Sibik, mieszkaniec naszego miasta, który obecnie przebywa w Niemczech i od lat kolekcjonuje dawne pocztówki i zdjęcia powiązane z naszym miastem.

- Jak tylko zobaczyłem ten sztych na aukcji od razu pomyślałem o muzeum w Mrągowie. Było kilku chętnych na zakup, ale trafił w moje ręce - relacjonuje Pan Janusz Sibik. - Zarówno czekanie na zakończenie aukcji jak i na otrzymanie przesyłki ze sztychem było bardzo emocjonujące, w końcu takie rzeczy mogą być wystawione tylko raz na aukcji i późnej się już nie pokazać. Śledzę od wielu lat historię Mrągowa (Sensburga) i jako filokartysta posiadam bogaty zbiór pocztówek i zdjęć tego miasta do 1945 roku, i przyznaję że taki sztych widziałem po raz pierwszy.

Wyjątkowy unikat trafił do mrągowskiego ratusza. Dzisiaj został oficjalnie odsłonięty i mieszkańcy naszego miasta mogą go już oglądać w muzeum.

- Mam nadzieję, że sztych przysłuży się poznawaniu i pogłębianiu wiedzy o historii Mrągowa i że będzie on udostępniony odwiedzającym muzeum, gdyż niewątpliwie warto go zobaczyć - dodaje Pan Janusz Sibik.

Paulina Duszak-Jabłonowska

Sztych już w muzeum

Słowa kluczowe:
muzeum sztych szkic Mrągowo Janusz Sibik galeria 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jola (IP: 87.78.*.43) 2017-02-17 10:03
Świetna sprawa, że takie rzeczy jeszcze się odnajdują. Niesamowite - no i ten gest, mało już takich ludzi. Super.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij