Prawdziwy historyczny unikat trafił do mrągowskiego muzeum. Szkic z 1812 roku autorstwa Adama Albrechta wzbogacił właśnie zbiory wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980”. Mimo, iż ekspozycję mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać od końca listopada ubiegłego roku, to dopiero teraz dzięki Januszowi Sibikowi szkic trafił do muzeum.

Sztych z 1812 roku został nabyty na jednym z portali aukcyjnych w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. Szczęśliwym posiadaczem szkicu został Janusz Sibik, mieszkaniec naszego miasta, który obecnie przebywa w Niemczech i od lat kolekcjonuje dawne pocztówki i zdjęcia powiązane z naszym miastem.

- Jak tylko zobaczyłem ten sztych na aukcji od razu pomyślałem o muzeum w Mrągowie. Było kilku chętnych na zakup, ale trafił w moje ręce - relacjonuje Pan Janusz Sibik. - Zarówno czekanie na zakończenie aukcji jak i na otrzymanie przesyłki ze sztychem było bardzo emocjonujące, w końcu takie rzeczy mogą być wystawione tylko raz na aukcji i późnej się już nie pokazać. Śledzę od wielu lat historię Mrągowa (Sensburga) i jako filokartysta posiadam bogaty zbiór pocztówek i zdjęć tego miasta do 1945 roku, i przyznaję że taki sztych widziałem po raz pierwszy.

Wyjątkowy unikat trafił do mrągowskiego ratusza. Dzisiaj został oficjalnie odsłonięty i mieszkańcy naszego miasta mogą go już oglądać w muzeum.

- Mam nadzieję, że sztych przysłuży się poznawaniu i pogłębianiu wiedzy o historii Mrągowa i że będzie on udostępniony odwiedzającym muzeum, gdyż niewątpliwie warto go zobaczyć - dodaje Pan Janusz Sibik.

Paulina Duszak-Jabłonowska

Sztych już w muzeum

Słowa kluczowe:
muzeum sztych szkic Mrągowo Janusz Sibik galeria 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jola (IP: 87.78.*.43) 2017-02-17 10:03
Świetna sprawa, że takie rzeczy jeszcze się odnajdują. Niesamowite - no i ten gest, mało już takich ludzi. Super.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij