McDonald`s

Koty wolno żyjące na terenie naszego powiatu dzięki Stowarzyszeniu Kociarze Mrągowo oraz karmicielkom mają co jeść, gdzie spać i są pod stałą opieką. Odkąd stowarzyszenie działa w naszym powiecie zdecydowanie poprawiła się sytuacja kotów. Jednak nie każdemu to odpowiada. Są tacy, którzy pozbawiają je dachu nad głową.  

Niespełna miesiąc temu uczniowie z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, ze środków Urzędu Miejskiego zbudowali specjalnie dla kotów wolno żyjących domek, który stanął przy byłym Zakładzie Doskonalenia Zawodowego na osiedlu Grunwaldzkim. Budowla o niewielkich wymiarach została postawiona w bezpiecznym i zarazem niewidocznym miejscu, tak żeby nikomu nie przeszkadzała. Niestety, nie na długo.

– W sobotę 12 lutego zauważyliśmy zniknięcie domku dla kotów – mówi Pani Ania, karmicielka z Osiedla Grunwaldzkiego. – Domek zbudowali uczniowie mrągowskiego OHP, był nie za duży, wyściełany styropianem oraz specjalną matą izolacyjną, która chroniła przed zimnem. W domku szybko znalazły schronienie bezdomne kociaki. Specjalnie został postawiony w takim miejscu, żeby nikomu nie przeszkadzał.

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek. Dwa lata temu jeden z mieszkańców osiedla zbudował podobny domek dla kotów i także został zniszczony. W ostatnim czasie dochodziło również do sytuacji podtruwania czworonogów.

W zbudowanym przez uczniów domku zamieszkiwały trzy koty. Po tym jak domek zniknął, w to miejsce powrócił tylko jeden z nich (widoczny na zdjęciu). Wolontariusze stowarzyszenia szukają obecnie osoby, która przygarnęłaby kotka na stałe.

O zaistniałej sytuacji niszczenia domków została poinformowania mrągowska policja, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. Dodatkowo Stowarzyszenie Kociarze Mrągowo wystosowało w formie pisemnej „Apel o tolerancji” do wspólnot mieszkaniowych oraz zarządców ogrodów działkowych na terenie Mrągowa. Treść apelu znajdziecie poniżej. Spółdzielnia Mieszkaniowa na osiedlu Grunwaldzkim wyraziła już chęć rozmowy w tej sprawie ze Stowarzyszeniem.

pj
 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mania (IP: 37.47.*.77) 2017-03-11 12:34
Domki nie do zamieszkania,bo kociary ich nie świecą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hubab (IP: 37.47.*.92) 2017-03-03 23:24
Szczerze. Lubie koty. Mam . Im wiecej karmimy i pomagamy to w kotach zanika instynkt i nie poradza sobie potem same,nic nie zlapią bo poco jak pomiałczą pod oknem i ktos nakarmi.. I jak sie je nauczy karmic w jednym miejscu to codziennie bedzie ich wiecej.. z 2 zrobi sie 22 ... ale szanuje to co robicie. Podziwiam. Tylko nie karmcie ich w jednym miejscu bo dla ludzi to moze byc uciazliwe. Nie kazdy je kocha tak jak my,a potem artykuly "ten otrul , a tamten zabil ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-03-06 16:47
Cytuję Hubab:
Szczerze. Lubie koty. Mam . Im wiecej karmimy i pomagamy to w kotach zanika instynkt i nie poradza sobie potem same,nic nie zlapią bo poco jak pomiałczą pod oknem i ktos nakarmi.. I jak sie je nauczy karmic w jednym miejscu to codziennie bedzie ich wiecej.. z 2 zrobi sie 22 ... ale szanuje to co robicie. Podziwiam. Tylko nie karmcie ich w jednym miejscu bo dla ludzi to moze byc uciazliwe. Nie kazdy je kocha tak jak my,a potem artykuly "ten otrul , a tamten zabil ...

Popieram w 100%

A do reszty miałczków - pokażcie w jaki sposób koteczek zakopuje gówno na trawniku??? Co ma saperkę ze sobą?
Nie - sra do piaskownicy tam gdzie bawią się dzieciaki a potem rozgrzebuje, o przepraszam "zakopuje". I co nasze dzieci bawią się wtedy z kocim gównem??? Pomyślcie zanim coś zrobicie dla biednych koteczków. A jak chcecie mieć kotka to trzymać go w domu i prowadzać na smyczy tak jak pieskarze w innym wypadku nigdy nie będzie międzysąsiedzki ej zgody. Wyjściem z sytuacji jest zrobienie kociej fermy na działkach, i tam rozwinąć produkcję sierści, ale nie na osiedlu gdzie mieszkają ludzie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hubab (IP: 37.47.*.92) 2017-03-03 23:24
Szczerze. Lubie koty. Mam . Im wiecej karmimy i pomagamy to w kotach zanika instynkt i nie poradza sobie potem same,nic nie zlapią bo poco jak pomiałczą pod oknem i ktos nakarmi.. I jak sie je nauczy karmic w jednym miejscu to codziennie bedzie ich wiecej.. z 2 zrobi sie 22 ... ale szanuje to co robicie. Podziwiam. Tylko nie karmcie ich w jednym miejscu bo dla ludzi to moze byc uciazliwe. Nie kazdy je kocha tak jak my,a potem artykuly "ten otrul , a tamten zabil ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-02-21 12:23
Wszyscy kociarze powinni płacić podatek od sztuki posiadanego sierścia tak jak płacą posiadacze psów. Koty oznakować a jak złapie się wtedy takiego na sraniu na trawniku a właściciel nie posprząta to walić mandatem. Sprawa by się rozwiązała i skończyło by się to miauczenie kociarzy!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kot (IP: 89.229.*.55) 2017-02-21 16:17
Cytuję Leviatan:
Wszyscy kociarze powinni płacić podatek od sztuki posiadanego sierścia tak jak płacą posiadacze psów. Koty oznakować a jak złapie się wtedy takiego na sraniu na trawniku a właściciel nie posprząta to walić mandatem. Sprawa by się rozwiązała i skończyło by się to miauczenie kociarzy!!!!

ja zakopuje po sobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:00
do leviatora/posłu jach beznadziejo, jak powiedziałes koty sraja , hahaha ale koty sraja wykopują dołek zasypują, wątpie jeżeli tobie zachce sie srac , wysrasz sie pod drzewkiem ,czy za sobą zasypiesz , czy szybko uciekniesz jak kojot żeby ciebie nie nakryli...żebys nie zapłacił mandatu...ludzi e pozbywają sie zwierząt -psów-poniewaz musza płacic podatki, kupowac jedzenie , leczyć, nie kazdego na to stać, są pózniej skutki pozbywania się zwierząt...jest eś złą osoba nie chciałabym nawet ciebie znać...popieram osoby które walczą o dobro zwierząt, a ten co niszczy domki wykonane przez inne osoby..powinny uschnąć mu łapska...to tyle do tematu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-02-21 18:34
Cytuję Kot:
ja zakopuje po sobie

Współczuje. A ja spuszczam wodę. A twój kot co robi po sobie ??? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Koty (IP: 94.254.*.5) 2017-02-21 20:18
Hahaha dokladnie kot zawsze zakopie a pis niestety nie haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szarcia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-20 22:13
1) Zgodnie z definicją „zwierząt wolno żyjących”, obowiązującą zgodnie z art. 4 ust. 21 ustawy

z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.), koty

oraz inne zwierzęta dzikie przebywające w ekosystemie miejskim, przystosowane lub/i urodzone

w warunkach niezależnych od człowieka pozostają zwierzętami dzikimi, które w myśl art. 21 w/w

us t a w y stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju

i swobodnego bytu. Koty wolnożyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego, a ich

obecność na terenach miejskich w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności

i rozmnażaniu się gryzoni (myszy i szczurów), które mogą być potencjalnym źródłem

niebezpiecznych chorób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-02-21 12:16
Od kiedy kot jest zwierzęciem dzikim???? Kot jest sierścią udomowioną. Czy nie??? Nawet jak żyje na wolnym powietrzu. Jak sierść dostanie domek i karmę pod nos to myślisz że mu się będzie chciało ruszyć dupsko za myszą??? Same wtedy się rozplenią i będą jak te szkodniki. Więc nie cytuj tu paragrafów bo nie masz racji. A najlepszą rzeczą na szczury i myszy jest trutka a nie sierście. Jak tak bardzo je lubisz to weź je do domu i wyprowadzaj na smyczy a nie puszczasz wolno rano żeby się wysrał na trawnik czy też do piaskownicy i guzik cię obchodzi gdzie one są.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szarcia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-22 09:03
tylko dożywiony kot ma siłę polować to leży w jego instynkcie nie masz wiedzy zero i nadrabiasz wulgarnością
czy ci sie podoba czy nie koty są chronione prawem poczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem - na spokojnie, napij się meliski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-02-20 10:39
Wyłapać sierściuchy !!! U weterynarza można wypożyczyć żywo łapkę na sierścia. Jak się go złapie dzwonimy do straży miejskiej i oni zabierają to do weterynarza a on śmierdziucha ciach po jajach i już nie będzie obszczywać wszystkiego. Na to kasa w UM Mrągowo jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szarcia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-20 22:08
Jak się go złapie dzwonimy do straży miejskiej i oni zabierają to do weterynarza a on śmierdziucha ciach po jajach i już nie będzie obszczywać wszystkiego. Na to kasa w UM Mrągowo jest.

co za bzdura, sam musisz doopsko ruszyć i się tym zająć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-02-20 08:36
Czy kociarze, którzy sierściuchami się opiekują, sprzątają po nich na całym mieście? Czy myją elewacje, auta po ich sikach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# haha (IP: 159.205.*.117) 2017-02-20 13:01
Chyba kota z psem pomyliłeś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:11
jesteście dnem , czytając wasze wypowiedzi robi sie nie dobrze, wypisują tu bzdury osoby samotne bezduszne , bez uczuć...po mojej działce biegaja koty , i co narobją mi wiele szkód , dupa, podrapią drzewka , wylegują sie , nie gonie ich , i nie bije , to zwierze ma wiecej uczuc od was, wiem kto to wypisuj, jest sam , zdziwaczały , z bloku num 6....najważniej sze auta, hehehe od kiedy kot szczy jak pies...ktoś ma w głowie klepki przestawione...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-02-20 14:48
To kot nie załatwia swoich potrzeb? Dobre :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 94.254.*.5) 2017-02-21 20:20
voodoo pomysl czlowieku. Kot zawsze zakopie swoje odchody.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 89.229.*.6) 2017-02-21 21:39
A dziecko zawsze może rozgrzebać piach. Tyle twoja teoria kociarzu. Dla mnie jesteście nikim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-05 06:22
nikim to ty jestes voodoo widac że dobry z ciebie dziad....może to ty przyczyniłeś się do zniknięcia domku, jak tak nie nawidzisz kotów...żeby nie koty to dawno zrzarłby ciebie szczury i myszy...których jest więcej niż kotów....ale co tu dyskutować z beznadziejnym debilem...który na pewno nie lubi sam siebie....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 37.24.*.154) 2017-02-20 06:40
Ludzie, zamiast trollowac zajmijcie sie czymś pożytecznym, pomaganiem komukolwiek, zobaczycie jaka satysfakcja. Naprawde czerpiecie przyjemnosc z takiego hejtowania i wypisywania negatywnych komentarzy? To smutne. Czego tu nie rozumiecie? Ktos sie napracowal, a druga osoba to niszczy. Koty to czesc miasta, tak samo jak Wy. Zeby Was nikt kiedys nie chcial osadzic i zamknac gdzies. Co one przeszkadzają? Sa cały czas sterylizowane aby sie nie zwiekszala populacja, co wam przeszkadza domek, w ktorego ktos wlozyl tyle pracy i serca? One sa stworzeniami, tak samo jak Wy. Dajcie im zyc. Osoby ktore tu negatywnie komentują, pewnie co tydzien lataha do kosciola i kochaja wszystkie boskie stworzenia. Skad w Was Ludzie tyle nienawisci ?Moze lepiej zajac sie czyms pozytecznym ? Uszanujcie prace innych, to tak duzo ? I dajcie zyc tym kotom w miescie, one na codzień sa praktycznie niezauwazalne. Sa elementem ekosystemu tak samo jak i Wy. Nie jestescie tu od wydawania sądów, kto.ma prawo zyc...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magdalena (IP: 94.254.*.178) 2017-02-19 21:05
Bezmyślne postępowanie ludzi, ktorzy nie szanuja pracy i cennego czasu innych osob.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# EM (IP: 37.47.*.228) 2017-02-19 14:45
Rozumiem i szanuję osoby, które zajmują się bezdomnymi kotami jednakże uważam, że są ważniejsze problemy na świecie niż koty. Może warto rozejrzeć się dookoła i pomyśleć o innych ludziach. Może obok nas jest ktoś kto potrzebuje bardziej pomocy niż kocury. Zamiast zajmować się pierdołami pomóżcie dzieciom, bezdomnym czy też ubogim mało macie biedy w Polsce?Błagam ogarnijcie się...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ME (IP: 83.9.*.207) 2017-02-19 17:18
Jednego nie rozumiem, dlaczego ludzie, którzy poświęcają swój czas, wysiłek i pieniądze mają zmieniać swoje priorytety i zacząć pomagać chorym, dzieciom, komarom, królikom itp itd? Dlaczego ktoś ma im narzucać komu maja pomagać, skoro robią to z własnej nieprzymuszonej woli....a może to jednak EM musi się 'ogarnąć' i zacząć czynić zamiast doradzać innym..? A może jedno mogą pomagać kotom, inni psom, jeszcze inni ludziom, dzieciom, komarom, królikom, świnkom morskim itp itd?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# nie kociarz (IP: 89.229.*.138) 2017-02-19 13:20
może weźcie kociarze te kotki do domu bo oszczanych przez koty drzwi wejściowych do bloków i samochodów mamy dość !!!! Smród pod oknami na parterze jest nie do zniesienia !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:23
już tyle tych kotó biega że faktycznie obsmrodzili całą grunwaldzką..he heheheh , ja na codzień prawie ich nei widuje ...obrały obiekt budynku num 6 i robia na złość...siusiaj a robią kupkie nie zasypuja po sobie kiedys ludzie kochali zwierzęta mieli po pare w domu , teraz samoluby, pieska broń boże , kotka ooooooooooooooo oj nie ,trzeba miec kuwete posprzatac ...co sie stało z ludzmi...powiem krótko poumierali za życia...siedza w czterech kontach , zapatrzeni w ektan,,,nie lubia ludzi, nie lubia , zwierząt...sami sobie , tak od rana do nocy, i tak w kółko...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# R.m (IP: 94.254.*.178) 2017-02-19 23:42
Bieda intelektualna. Jak ktos wie co to znaczy,, czas " i praca. To rozumie cel osob ktore to robia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mika (IP: 89.231.*.47) 2017-02-18 20:00
sama jestem właścicielem jednego kotka, ale to co wyprawiają Ci Kociarze to już jest lekka przesada, rozumiem że chcą pomagać, ale linczować jakiegoś człowieka za to że zniknął domek dla "BEZDOMNYCH" kotów to lekkie przegięcie. Skoro są bezdomne to jakim cudem mają dom. Tak samo pisanie, że koty są dobrem narodowym tak jak to na facebook było napisane to lekka przesada. Skoro tak dbacie o koty to może i o inne zwierzęta zacznijcie dbać bo będzie im smutno że są pomijane. Zapewne zaraz i ja zostanę zlinczowana za to co piszę, ale Kochani Nasi Kociarze ogarnijcie się troszkę, są poważniejsze problemy niż bezdomne koty. Może już lepiej zacząć pomagać biednym chorym dzieciom, które potrzebują pomocy w leczeniu na przykład. Bo te dzieci już prędzej są naszym dobrem narodowym niż jakieś tam koty. Pozdrawiam Serdecznie Fanatyków Kociarstwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K2 (IP: 89.229.*.55) 2017-02-24 21:26
A Ty? Pomagasz chorym, biednym dzieciom? Jeżeli tak to ok; jeżeli nie to wybacz. Ale ja sama będę decydowała na co przeznaczam SWOJE pieniądze. Jeżeli ktoś ma chęci i czas na pomaganie ludziom, zwierzętom lub działalność innego typu to zawsze trzeba to uszanować. Przykro czytać takie komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szarcia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-20 22:15
Cytuję mika:
sama jestem właścicielem jednego kotka, ale to co wyprawiają Ci Kociarze to już jest lekka przesada, rozumiem że chcą pomagać, ale linczować jakiegoś człowieka za to że zniknął domek dla "BEZDOMNYCH" kotów to lekkie przegięcie. Skoro są bezdomne to jakim cudem mają dom. Tak samo pisanie, że koty są dobrem narodowym tak jak to na facebook było napisane to lekka przesada. Skoro tak dbacie o koty to może i o inne zwierzęta zacznijcie dbać bo będzie im smutno że są pomijane. Zapewne zaraz i ja zostanę zlinczowana za to co piszę, ale Kochani Nasi Kociarze ogarnijcie się troszkę, są poważniejsze problemy niż bezdomne koty. Może już lepiej zacząć pomagać biednym chorym dzieciom, które potrzebują pomocy w leczeniu na przykład. Bo te dzieci już prędzej są naszym dobrem narodowym niż jakieś tam koty. Pozdrawiam Serdecznie Fanatyków Kociarstwa.


PANI nie posiada wiedzy ogólnej

W świetle prawa – to ogólnonarodowe dobro. Powód? To właśnie dzięki dzikim kotom unikamy plagi gryzoni, często roznoszących groźne choroby – bo kot, co oczywiste, jest naturalnym wrogiem tak szczurów, jak myszy. Wystarczy, by gryzonie wyczuły jego zapach, a nigdy nie osiedlą się w takiej okolicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fanatyk kociarstwa (IP: 83.24.*.146) 2017-02-18 21:38
Najwięcej mają do powiedzenia ludzie, którzy robią najmniej! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pani pomagała tym biednym, chorym dzieciom, a nie narzucała swoje propozycje pomocy innym...hm najlepiej pomaga się cudzymi rączkami i najwięcej się wtedy 'kłapie dzióbkiem' :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# nie kociarz (IP: 89.229.*.138) 2017-02-19 13:22
to weź sobie te kotki do domu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mika (IP: 89.231.*.47) 2017-02-18 22:04
A skąd Pan/Pani wie, że nie pomagam ? Skoro Pani?pan nie wiesz to proszę się nie wypowiadać. Prawo do swojego zdania i takiej wypowiedzi też mam i jak się coś nie podoba to nikt nie każe czytać. Tym tak zwanym BEZDOMNYM kotą tez pomagałam nie raz, bo jak były zbiórki to dawałam ile mogłam i ile byłam wstanie, ale bez przesady żeby od razu nazywać koty dobrem narodowym, to już przegięcie. Skoro tak zażarcie pomagacie kotom i walczycie o ich prawa to dlaczego nie zawalczycie o prawa innych zwierząt w Mrągowie ? Mogą poczuć się urażone, a skoro koty to dobro narodowe to i inne zwierzęta również. Ciągle tylko koty, a co z psami, co z ptakami, rybami itp. ? Inne zwierzęta pomocy nie potrzebują ? Tylko koty ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 37.24.*.154) 2017-02-20 06:44
Oni walcza o koty, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby poprowadzila Pani fundacje pomocy np dla psow. Jedni walcza o koty, inni o psy, inni o konie. 3 osoby nie dadza rady zbawic calego świata i pomagac wszystkim zwierzetom... trzeba osob chetnych do pracy i do pomagania a niestety takich brak. Moze chce Pani tez dolaczyc ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ktos (IP: 88.156.*.233) 2017-02-19 23:39
Dobra, masz prawo do wyrażania własnego zdania a inni mają prawo mieć je w dupie wiec lepiej będzie jak zamkniesz już ten r** i zacznij pomagać innym ludziom czy komu tam chcesz a to ze ktoś pomaga kotom powinno cię cieszyć ze są jeszcze dobrzy ludzie ktorzy coś robią i działają a nie wypisują swoje żale na stronie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fanatyk kociarstwa (IP: 83.24.*.146) 2017-02-19 10:05
W dalszym ciągu polecam Pani, żeby sama zajęła się Pani pomocą tym wszystkim wymienionym zwierzakom, skoro ich los, tak bardzo leży Pani na sumieniu...i żeby przestała Pani narzucać innym swoją wole i pomysły na pomoc, każdy pomaga jak chce, potrafi i tyle, a argumenty, że inne zwierzęta, chore dzieci, starsi ludzie, ptaszki itp itd są po prostu nie na miejscu. Nie podoba się Pani forma pomocy kotom, to proszę nie brać w tym udziału i nie marudzić, a najlepiej zabrać się za tą pomoc innym, o której Pani tak szumie tu się rozpisuje i ratuje te wszelkie dobra narodowe, które są w Pani mniemaniu tak bardzo ważne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# nie kociarz (IP: 89.229.*.138) 2017-02-19 13:23
a na te inne zwierzątka dają kasę z naszego budżetu ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 83.6.*.242) 2017-02-18 11:42
PROPONUJĘ ZBUDOWAĆ NA OBRZEŻACH MIASTA WIELKĄ KOCIARNIĘ I TAM PRZECHOWYWAĆ TE BEZDOMNE KOCIARSKIE STADO, A NIE BUDOWAĆ DOMKI WŚRÓD LUDZI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:27
hahahha ludziom wybudowac domy w kosmosie i ich tam wysłać....a kotki niech żyja na ziemi...i co ty na to....123
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 37.24.*.154) 2017-02-20 06:46
Jestes tak samo elementem tego miasta i swiata jak inne stworzenia i daj im zyc...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.26) 2017-02-16 21:15
Jak bezdomny kotek mógł stracić domek sama nazwa bezdomny mówi że był bez domku. Biedne sierściuchy... Hahahahahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 89.229.*.6) 2017-02-17 21:16
To są ludzie, którzy mają fazy. Na fb już łoją osobę, która ma inne poglądy. Sierściucha raz przejechałem przy 140 km/h na trasie OL-NMR i pomimo urwanej dokładki zderzaka nie żałuję :D .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ewa (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 07:52
i ty zasrańcu nie wstydzisz sie pisać żer nie żałujesz ...niech cie szlak trafi...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# fanatyk kociarstwa (IP: 83.24.*.146) 2017-02-18 21:40
Cytuję voodoo:
To są ludzie, którzy mają fazy. Na fb już łoją osobę, która ma inne poglądy. Sierściucha raz przejechałem przy 140 km/h na trasie OL-NMR i pomimo urwanej dokładki zderzaka nie żałuję :D .

Brawo! Doprawdy jest się czym pochwalić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-05 06:48
powinieneś stracić kontrole nad kierownicą i pi....ąć w pierwsze drzewo, na pewno nikt takiego zasrańca by nie żałował...jak ty nie żałuje zwierzęcia , obojentnie czy to kot , pies, czy inne zwierze,one chcą żyć , a widze duma cię rozsadz, czego ty uczysz swoich dzieci....współ czuje rodzińce ...ze mają debila w domu... inaczej nie mogę Ciebie nazwać, normalny człowiek , nigdy nie chwaliłby się że zabił jak ujełeś sierściucha...d aj boże jak będzieśz zdychał aby ten sierściuch stanął ci w oczach...rozjec hałeś jednego zrobisz to jeszcze nie raz , uważam ciebie za typowego morderce zwierząt....pow inieneś za ten czyn stanąc przed sądem wychodząc z wyrokiem skazującym...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wioska barbarzyńska (IP: 83.9.*.176) 2017-02-15 17:39
Ale panowie im Kotom bezpańskim bedzie lepiej tym więcej będa się rozmnażały i będzie więcej bezdomnych biednych kotków lepiej by było przeznaczyć parę groszy na kastrację kocic .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:32
wiadomo ze te panie co zajmują sie kotkami chodza do weteryniarza , kotki sa wysterelizowane ...nie rozmarzają sie, ale nie są w stanie wszystkie wysterelizować , poniewaz są dzikie nie dadza sie złapać,i tu kotki maja racje , bo czytając wypowiedzi co nie którzy z chęcia by sie ich pozbyli....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kocia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-15 18:23
odsyłam do programu walki z bezdomnością, Mragowo od kilku lat oferuje zabiegi na koszt miasta, wykonywane są w lecznicach po złożeniu wniosku. Wszystko jest pod kontrolą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 5.60.*.103) 2017-02-15 15:42
Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, szanowna redakcjo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kocia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-15 18:25
nie bądzmy tacy szczegółowi od lat funkcjonuje i się przyjęło w głowach i umysłach ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Oburzona (IP: 31.0.*.121) 2017-02-15 14:40
Zabic tego sk... co ukradl domek i jeszcze podtruwa biedne zwierzaki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 89.229.*.6) 2017-02-17 23:20
Cytuję Oburzona:
Zabic tego sk... co ukradl domek i jeszcze podtruwa biedne zwierzaki

Pani oburzona, mam nadzieję że będziesz umierać w męczarniach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 94.254.*.26) 2017-03-04 08:36
voodoo, nie życz nikomu co tobie nie miłe , pani oburzona ma rację...znajdzi e sie jeden , dwie osoby i rozpętaja wojne,,,,a niech by sobie biegały kotki, przeciez nie długo nie bedziemy wiedzieli jak wygladają...poz bywając sie ich uroku wdzieku...do pani oburzonej popieram panią...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kocia (IP: 89.229.*.55) 2017-02-15 18:27
on nie rozumie, że nie ma racji to mieszaniec bloku mysli że jak nienawidzi kotów to mu wszystko wolno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
20°C
zachmurzenie umiarkowane
1031 hPa
Noc
temp. 9°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa
Jutro
temp. 18°C
zachmurzenie umiarkowane
1034 hPa

Sonda

Jakie macie plany na wakacyjny urlop?

Wybieram się na zagraniczne wczasy - 16.8%
Spędzę urlop na Mazurach - 27.7%
Spędzę urlop w innym regionie Polski - 18.5%
Nie planuję wakacyjnego urlopu - 35.3%

Głosów ogółem: 119
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: lipiec 13, 2017
X Zamknij