Po ponad rocznej przerwie do Mrągowa powraca Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Instytucja znana również jako Inkubator Ekonomi Społecznej od stycznia zaprasza do nowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie.

Inkubator Ekonomii Społecznej w Mrągowie rozpoczął swoją działalność na terenie powiatu mrągowskiego pod koniec 2013 roku. Początkowo siedziba mieściła się przy ulicy Królewieckiej, a następnie przy ulicy Kopernika. Po prawie dwóch latach funkcjonowania w naszym mieście, w 2015 roku Inkubator zawiesił swoją działalność. Od nowego roku powrócił z nową nazwą oraz siedzibą.

Mrągowski oddział Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej od połowy stycznia mieści się przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Instytucja zaprasza przede wszystkim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotne i niepełnosprawne zainteresowane utworzeniem np. spółdzielni socjalnej, grupy nieformalne, społeczności lokalne, które planują inicjatywy z zakresu ekonomii społecznej, a także organizacje pozarządowe, które chcą wzmocnić swój potencjał poprzez prowadzenia działalności gospodarczej czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Inkubator w ramach swoich zadań organizuje warsztaty, szkolenia, cykle edukacyjne, wizyty studyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych, zapewnia pomoc opiekuna biznesowego i ekspertów z zakresu prawa, księgowości i marketingu oraz udziela wsparcia finansowego na założenie i rozwój przedsiębiorstw społecznych.

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej funkcjonuje w strukturach Stowarzyszenia WAMA-COOP w Olsztynie, który realizuje projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Paulina Duszak-Jabłonowska

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ewelina (IP: 79.188.*.113) 2017-02-20 09:41
Powodzenia i sukcesów życzymy !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij