Po ponad rocznej przerwie do Mrągowa powraca Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Instytucja znana również jako Inkubator Ekonomi Społecznej od stycznia zaprasza do nowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie.

Inkubator Ekonomii Społecznej w Mrągowie rozpoczął swoją działalność na terenie powiatu mrągowskiego pod koniec 2013 roku. Początkowo siedziba mieściła się przy ulicy Królewieckiej, a następnie przy ulicy Kopernika. Po prawie dwóch latach funkcjonowania w naszym mieście, w 2015 roku Inkubator zawiesił swoją działalność. Od nowego roku powrócił z nową nazwą oraz siedzibą.

Mrągowski oddział Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej od połowy stycznia mieści się przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Instytucja zaprasza przede wszystkim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotne i niepełnosprawne zainteresowane utworzeniem np. spółdzielni socjalnej, grupy nieformalne, społeczności lokalne, które planują inicjatywy z zakresu ekonomii społecznej, a także organizacje pozarządowe, które chcą wzmocnić swój potencjał poprzez prowadzenia działalności gospodarczej czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Inkubator w ramach swoich zadań organizuje warsztaty, szkolenia, cykle edukacyjne, wizyty studyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych, zapewnia pomoc opiekuna biznesowego i ekspertów z zakresu prawa, księgowości i marketingu oraz udziela wsparcia finansowego na założenie i rozwój przedsiębiorstw społecznych.

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej funkcjonuje w strukturach Stowarzyszenia WAMA-COOP w Olsztynie, który realizuje projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Paulina Duszak-Jabłonowska

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ewelina (IP: 79.188.*.113) 2017-02-20 09:41
Powodzenia i sukcesów życzymy !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij