Po ponad rocznej przerwie do Mrągowa powraca Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Instytucja znana również jako Inkubator Ekonomi Społecznej od stycznia zaprasza do nowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie.

Inkubator Ekonomii Społecznej w Mrągowie rozpoczął swoją działalność na terenie powiatu mrągowskiego pod koniec 2013 roku. Początkowo siedziba mieściła się przy ulicy Królewieckiej, a następnie przy ulicy Kopernika. Po prawie dwóch latach funkcjonowania w naszym mieście, w 2015 roku Inkubator zawiesił swoją działalność. Od nowego roku powrócił z nową nazwą oraz siedzibą.

Mrągowski oddział Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej od połowy stycznia mieści się przy ul. Wojska Polskiego 1 w Mrągowie. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Instytucja zaprasza przede wszystkim osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotne i niepełnosprawne zainteresowane utworzeniem np. spółdzielni socjalnej, grupy nieformalne, społeczności lokalne, które planują inicjatywy z zakresu ekonomii społecznej, a także organizacje pozarządowe, które chcą wzmocnić swój potencjał poprzez prowadzenia działalności gospodarczej czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Inkubator w ramach swoich zadań organizuje warsztaty, szkolenia, cykle edukacyjne, wizyty studyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych, zapewnia pomoc opiekuna biznesowego i ekspertów z zakresu prawa, księgowości i marketingu oraz udziela wsparcia finansowego na założenie i rozwój przedsiębiorstw społecznych.

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej funkcjonuje w strukturach Stowarzyszenia WAMA-COOP w Olsztynie, który realizuje projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Paulina Duszak-Jabłonowska

 


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij