W tygodniu od 6 do 12  lutego straż pożarna na terenie powiatu zanotowała 6 zdarzeń w tym 3 pożary i 3 miejscowe zagrożenia. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Szczerzbowie, gdzie spłonęła chlewnia. We wszystkich działaniach brało udział łącznie 11 zastępów straży pożarnej w obsadzie 45  strażaków.

  • 8 luty

Mrągowo – zastęp z JRG Mrągowo na prośbę policji pomagał w otwarciu mieszkania,

Szczerzbowo gm. Mrągowo - o godzinie 23.40 dyżurny SKKP w Mrągowie otrzymał informację o pożarze chlewni. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Szestno, Piecki i Wyszembork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek chlewni wraz ze znajdującym się wewnątrz inwentarzem i zagrożone są budynek mieszkalny oraz stodoła. Strażacy podali w sumie 4 prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt i w obronie sąsiednich. Zbudowali zasilanie wodne na zbiorniku wodnym po wcześniejszym wykonaniu otworów w lodzie. Po przytłumienia ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania palących się elementów konstrukcyjnych obiektu. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały obiekt wraz z wyposażeniem oraz kilkadziesiąt sztuk trzody chlewnej. Działania trwające ponad 5 godzin prowadzone były przy temperaturze -10 st. C.

  • 9 luty

Jędrychowo gm. Sorkwity - zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Sorkwity, prowadziły działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. W czasie działań niezbędny okazał się demontaż czopucha komina, który uniemożliwiał ugaszenie pożaru sadzy. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego. Zakazano użytkowania pieca do czasu wykonania naprawy oraz sprawdzenia  przez uprawnione osoby. Działania trwały ponad 2 godziny.

Szczerzbowo - zastęp z OSP Wyszembork w godzinach popołudniowych dogaszał pogorzelisko po nocnym pożarze chlewni,

  • 11 luty

Mrągowo – strażacy z JRG Mrągowo  zabezpieczali postój i start śmigłowca LPR,

  • 12 luty

Mrągowo – strażacy z JRG Mrągowo po raz kolejny w tym roku interweniowali po zasłabnięciu osoby w łazience wyposażonej w piecyk gazowy. Po przybyciu na miejsce przy pomocy miernika wielogazowego stwierdzono niewielka obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Pomiar wykonany był już po przewietrzeniu mieszkania, osoba poszkodowana została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala.

Od początku roku obserwujemy znaczny wzrost ilości pożarów spowodowanych nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych i zdarzeń związanych z występowaniem tlenku węgla w mieszkaniach. W związku z tym przypominamy o konieczności sprawdzania stanu technicznego i czyszczenia kominów, wentylacji oraz urządzeń grzewczych. Jeszcze raz apelujemy o montaż w domach i mieszkaniach czujników tlenku węgla oraz czujek dymowych. Urządzenia te mogą uratować życie i mienie twoje i twojej rodziny.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik   

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# SKKP (IP: 95.41.*.42) 2017-02-13 19:31
SKKP - czego to skrót ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hdhs (IP: 176.221.*.104) 2017-02-13 20:12
Cytuję SKKP:
SKKP - czego to skrót ?

Stanowisko kierowania komendy powiatowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij