W tygodniu od 6 do 12  lutego straż pożarna na terenie powiatu zanotowała 6 zdarzeń w tym 3 pożary i 3 miejscowe zagrożenia. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Szczerzbowie, gdzie spłonęła chlewnia. We wszystkich działaniach brało udział łącznie 11 zastępów straży pożarnej w obsadzie 45  strażaków.

  • 8 luty

Mrągowo – zastęp z JRG Mrągowo na prośbę policji pomagał w otwarciu mieszkania,

Szczerzbowo gm. Mrągowo - o godzinie 23.40 dyżurny SKKP w Mrągowie otrzymał informację o pożarze chlewni. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Szestno, Piecki i Wyszembork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek chlewni wraz ze znajdującym się wewnątrz inwentarzem i zagrożone są budynek mieszkalny oraz stodoła. Strażacy podali w sumie 4 prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt i w obronie sąsiednich. Zbudowali zasilanie wodne na zbiorniku wodnym po wcześniejszym wykonaniu otworów w lodzie. Po przytłumienia ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania palących się elementów konstrukcyjnych obiektu. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały obiekt wraz z wyposażeniem oraz kilkadziesiąt sztuk trzody chlewnej. Działania trwające ponad 5 godzin prowadzone były przy temperaturze -10 st. C.

  • 9 luty

Jędrychowo gm. Sorkwity - zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Sorkwity, prowadziły działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. W czasie działań niezbędny okazał się demontaż czopucha komina, który uniemożliwiał ugaszenie pożaru sadzy. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego. Zakazano użytkowania pieca do czasu wykonania naprawy oraz sprawdzenia  przez uprawnione osoby. Działania trwały ponad 2 godziny.

Szczerzbowo - zastęp z OSP Wyszembork w godzinach popołudniowych dogaszał pogorzelisko po nocnym pożarze chlewni,

  • 11 luty

Mrągowo – strażacy z JRG Mrągowo  zabezpieczali postój i start śmigłowca LPR,

  • 12 luty

Mrągowo – strażacy z JRG Mrągowo po raz kolejny w tym roku interweniowali po zasłabnięciu osoby w łazience wyposażonej w piecyk gazowy. Po przybyciu na miejsce przy pomocy miernika wielogazowego stwierdzono niewielka obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Pomiar wykonany był już po przewietrzeniu mieszkania, osoba poszkodowana została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala.

Od początku roku obserwujemy znaczny wzrost ilości pożarów spowodowanych nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych i zdarzeń związanych z występowaniem tlenku węgla w mieszkaniach. W związku z tym przypominamy o konieczności sprawdzania stanu technicznego i czyszczenia kominów, wentylacji oraz urządzeń grzewczych. Jeszcze raz apelujemy o montaż w domach i mieszkaniach czujników tlenku węgla oraz czujek dymowych. Urządzenia te mogą uratować życie i mienie twoje i twojej rodziny.

Oprac. mł. bryg. Jarosław Jakubik   


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# SKKP (IP: 95.41.*.42) 2017-02-13 19:31
SKKP - czego to skrót ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hdhs (IP: 176.221.*.104) 2017-02-13 20:12
Cytuję SKKP:
SKKP - czego to skrót ?

Stanowisko kierowania komendy powiatowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij