Najważniejsze nekropolie świata starożytnego na terenach dzisiejszego powiatu mrągowskiego będą tematem nowej wystawy, która już od środy 15 lutego zagości w murach mrągowskiego muzeum. Oficjalne otwarcie o godzinie 18:00. Zapraszamy zainteresowanych.

Zapraszam serdecznie na otwarcie wystawy pt. Starożytne nekropolie powiatu mrągowskiego 15 lutego o godz. 18.00 do Muzeum w Mrągowie przy ulicy Ratuszowej. Wystawa jest poświęcona najważniejszym nekropoliom świata starożytnego na terenach dzisiejszego powiatu mrągowskiego.

W okolicach Mrągowa odbyły się po II Wojnie Światowej pierwsze polskie wykopaliska na Mazurach, które były kontynuowane z dużą intensywnością przez dziesięciolecia aż po dzień dzisiejszy. Efektem tych działań region mrągowski należy obecnie do najlepiej rozpoznanych pod względem archeologicznym obszarów Mazur. Liczne ekspedycje archeologiczne z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przyczyniły się do świetnego poznania starożytnej przeszłości Mrągowa i jego okolic. I za słowami dr Tomasza Nowakiewicza z IA UW i jego żony Aleksandry Rzeszotarskiej - Nowakiewicz autorów książki pt. "Starożytności Pojezierza Mrągowskiego" zapraszamy Państwa do zapoznania się z "ojczystą przeszłością", tajemniczą, mroczną i niezwykłą.

Dariusz Żyłowski - kierownik Muzeum

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Hania (IP: 89.229.*.66) 2017-02-13 17:03
To swietnie ze pojawiaja sie nowe wystawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij