Najważniejsze nekropolie świata starożytnego na terenach dzisiejszego powiatu mrągowskiego będą tematem nowej wystawy, która już od środy 15 lutego zagości w murach mrągowskiego muzeum. Oficjalne otwarcie o godzinie 18:00. Zapraszamy zainteresowanych.

Zapraszam serdecznie na otwarcie wystawy pt. Starożytne nekropolie powiatu mrągowskiego 15 lutego o godz. 18.00 do Muzeum w Mrągowie przy ulicy Ratuszowej. Wystawa jest poświęcona najważniejszym nekropoliom świata starożytnego na terenach dzisiejszego powiatu mrągowskiego.

W okolicach Mrągowa odbyły się po II Wojnie Światowej pierwsze polskie wykopaliska na Mazurach, które były kontynuowane z dużą intensywnością przez dziesięciolecia aż po dzień dzisiejszy. Efektem tych działań region mrągowski należy obecnie do najlepiej rozpoznanych pod względem archeologicznym obszarów Mazur. Liczne ekspedycje archeologiczne z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przyczyniły się do świetnego poznania starożytnej przeszłości Mrągowa i jego okolic. I za słowami dr Tomasza Nowakiewicza z IA UW i jego żony Aleksandry Rzeszotarskiej - Nowakiewicz autorów książki pt. "Starożytności Pojezierza Mrągowskiego" zapraszamy Państwa do zapoznania się z "ojczystą przeszłością", tajemniczą, mroczną i niezwykłą.

Dariusz Żyłowski - kierownik Muzeum


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Hania (IP: 89.229.*.66) 2017-02-13 17:03
To swietnie ze pojawiaja sie nowe wystawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Pogoda

Dziś
2°C
deszcz ze śniegiem
1018 hPa
Noc
temp. 1°C
deszcz
1014 hPa
Jutro
temp. 4°C
deszcz
1010 hPa

Sonda

Czy chcesz wprowadzenia dwukandencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

Tak - 61.7%
Nie - 35%
Nie mam zdania - 2.4%

Głosów ogółem: 206
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: luty 15, 2017