Wracamy do tematu odśnieżania dróg i chodników w naszym mieście. Głos w tej sprawie zabrała Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec.

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Okm (IP: 89.229.*.243) 2017-02-11 15:24
Dzieki Ci Panie za te słońce, przynajmniej część śniegu już roztopiona, bo nie wiadomo kiedy służby porządkowe ruszą z robotą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 5.60.*.103) 2017-02-11 07:30
Pani Burmistrz. To skandal, żeby w całym mieście zalegało tyle błota pośniegowego. Niech się Pani nie powołuje na firmy sprzątające. Są też osoby, które mają do odpracowania godziny społeczne, więc dlaczego ul Rybna, Traugutta, Roosevelta, Warszawska i Kròlewiecka tonie w śniegu? To błoto trzeba zebrać i wywieźć. Właściciele prywatni odśnieżają chodniki zsypyjąc śnieg na ulicę. To już dobra droga do wypadku. Auta ślizgają się po tym błocie, dodatkowo na kostce. Zakręt na Traugutta to przekleństwo. Aż cud, że tam jeszcze nikt na budynku nie wylądował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 83.6.*.37) 2017-02-10 22:39
Mialczecie jak kot Jarka,za szuflad i będzie po problemie nieroby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miedzkaniec (IP: 37.248.*.253) 2017-02-10 21:23
Dziś osobiście widziałem jak to Pani burmistrz szła ..Dużo powiedziane że szła po chodniku....Po śniegu ledwie szła i mało sobie nóg nie polamala. Tak to chodniki odśnieżane,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Leviatan (IP: 89.229.*.255) 2017-02-10 20:49
przed moim domem droga nie odśnieżona od początku zimy. Teraz jest ubity śnieg i lód. Ul. Żołnierska k.orlika. każdy może sprawdzić. Jest to droga publiczna w/g babci. Babcia ma nas w duu... kasa się liczy. Babcia ne emkę i koty głaskać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wioska barbarzyńska (IP: 83.9.*.113) 2017-02-10 18:49
Jest spoko Zima spoko wszystko przejezdne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# FredFox (IP: 5.172.*.177) 2017-02-10 17:53
"Jolka, Jolka pamiętasz zimę ze snów,
chodziłaś brodząc śniegu w w walonkach,
tanie wino uderzało do głów";)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# WALDI (IP: 89.231.*.52) 2017-02-10 14:15
W ZIMIE POWINIEN BYĆ ŚNIEG JAK ONEGDAJ BYWAŁO - OD LISTOPADA DO MARCA, A LATEM GORĄCE SŁOŃCE. NIE MA CO NARZEKAĆ. BRAK ŚNIEGU - WODY MNIEJ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.229.*.176) 2017-02-10 13:07
Pani Siemieniec, dobrze to może wygląda u Pani pod domem...przesta n bredzić kobieto. Dzis (10.02.2017) więcej słońce roztopiło , jak Pani służby ogarneły i uporządkowały przez ostatnie dni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 13:37
Widać ta biel i nadmiar słońca bardzo Ci Mieszkańcu szkodzą - zmień klimat - dużo wycieczek z południa szło już do Europy - może czas byś poszedł na południe - tam się poluźniło i śniegu jakby mniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 89.229.*.176) 2017-02-10 15:26
Pani Jolu. Słonko akurat na mnie pozytywnie wpływa i Pani nie będzie mi mówiła, gdzie Ja mam mieszkać. Po prostu, jak płacę podatki, to wymagam, żeby ulice i chodniki były (w MIARĘ) ogarnięte. Tak jak to jest w pobliskich miastach. Tylko tyle. I kobieto, wyjdz z domu, bo widzę po komentarzach (godziny dodanych postów) że siedzisz sporo czasu przed komputerem. Może wtedy ujrzysz istotę problemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 17:21
Po co się trzęsiesz, spokojnie bo Ci żyłka pęknie i się spocisz. Jak płacisz podatki, tak masz, a po pierwsze, to zacznij wymagać od siebie. Zawsze możesz startować na Burmistrza lub idź do Sądu - zrobiłeś jedno lub drugie. A i informacja dla lekko w tyle będących, by być w sieci nie trzeba siedzieć w domu przy komputerze jak Ty to Mieszkańcu robisz - jest XXI wiek, a Mieszkaniec, to pewnie z poprzedniej epoki - PŁACĘ, WYMAGAM - litości, zamień to na MYŚLĘ I DZIAŁAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do jolki (IP: 5.172.*.55) 2017-02-10 18:06
Jolka wyjdź z domu kretynko i wtedy się wypowiadaj, chodniki były zaje*ane śniegiem. A na początku stycznia rano nie mogłam normalnie iść do pracy, sam goły lód z wodą NICZYM nie sypany w centrum miasta. Idz siej herezje gdzie indziej, babo z ciemnogrodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 18:20
FredDox - się odezwał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 18:21
FredFox - poprawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 18:19
Nie podniecaj się chłopczyku, bo więcej przebywam na zewnątrz niż Ty i proszę, odejdź od komputerka i zadbaj o swoją tężyznę fizyczną - nie będziesz miał problemów z chodzeniem i zmień sandały na porządne zimowe buty. Weź łopatę - to uspokaja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.251) 2017-02-10 11:02
Nie narzekajcie nie jest tak tragicznie. Codziennie chodzę przy sądzie na ul. Królewieckiej i tam zawsze jest widoczny chodnik. Śniegu tam nie ma. Jest bezpiecznie w tym miejscu. Można? Można jeśli się chce. Ale pamiętajmy o jednym. Taki mamy klimat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.79.*.2) 2017-02-10 10:34
A jeśli się samochodami blokuje przez cały dzień zatoczki, pobocza, parkingi - jak ma tam wjechać sprzęt i to oczyścić - no nie da się - ale narzekać można - prosta zasada - blokujesz - odśnież i będzie dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.79.*.2) 2017-02-10 10:30
Wystarczy mieć porządne buty z głębokim protektorem i cholewą, a jak się komuś do pantofelków lub adidasków śnieg nasypuje, to tragedia - bo się ślizgam - bo nie mogę przejść - sandałki pozakładajcie i będzie lepiej. a kierowcy - jak nie umiesz jeździć w warunkach zimowych, to dawaj z buta - porządnego - a nie stękanie i narzekanie - ludzie ogarnijcie się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.79.*.2) 2017-02-10 10:24
A kto z was wziął łopatę i odśnieżył choć kawałek - narzekanie, to jest to co wam najlepiej wychodzi. Firmy odśnieżające się nie potroją, a na pewno nie odśnieżą wszystkiego przy ciągłych opadach śniegu. Nie zedrą też śniegu do samego asfaltu, czy chodnika. Inną sprawą, jest to, że właściciele posesji lub inne osoby oczyszczając swoje chodniki lub placyki wyrzucają śnieg na środek jezdni - co jest karalne - został ktoś ukarany - "Pani to się rozjeździ" - a jak samochód nie może wyjechać lub wpada w poślizg - to wina drogowców. Litości i trochę szacunku dla czyjejś pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-02-10 10:31
Ktoś za to pieniądze dostaje więc czemu mam za free odśnieżać skoro to nie jest mój obowiązek? A co do chodników przy domach jednorodzinnych - w zimę to właściciel ma odśnieżać bo to niby jego teren a w lato zapalić czy piwa się napić nie można bo zaraz mandat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bmw normalny (IP: 5.174.*.124) 2017-02-10 20:39
Co prawda to prawda. .. równość i sprawiedliwość. . name="voodoo"]K toś za to pieniądze dostaje więc czemu mam za free odśnieżać skoro to nie jest mój obowiązek? A co do chodników przy domach jednorodzinnych - w zimę to właściciel ma odśnieżać bo to niby jego teren a w lato zapalić czy piwa się napić nie można bo zaraz mandat.
Co praw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.79.*.2) 2017-02-10 10:40
Jaki rząd - takie prawo - a co ci zaszkodzi wziąć łopatę - piwo przed tv się lepiej pije - a może trochę ćwiczeń - tylko krytyka i krytyka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# voodoo (IP: 79.188.*.194) 2017-02-10 11:16
To mi zaszkodzi bo mam inne ciekawsze zajęcia a nie odśnieżanie ku chwale ojczyzny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jola (IP: 87.78.*.151) 2017-02-10 12:15
To siedź na tyłku i nie marudź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mateusz (IP: 89.229.*.12) 2017-02-10 10:01
My wszyscy płacimy podatki , a chodniki wyglądają tak że pożal się panie boże . To jest skandal żeby tak chodniki wyglądały . Na ulicy olsztyńskiej to jest tragedia .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Magda (IP: 89.231.*.214) 2017-02-10 13:36
10-02 o 7 rano jechał po chodniku pług i odsniezał-widzi ałam!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tommi (IP: 83.9.*.251) 2017-02-10 09:56
Na warszawskiej tragedia,śnieg zalega na poboczach np koło eurobank nie można wyjechać z miejsca parkinkowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Żart (IP: 37.47.*.144) 2017-02-10 09:12
Chodniki, wejścia na pasy...to dramat w Mrągowie,brak pieniążków?? To takie biedne miasto?? Żart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds