W miejscowości Maradki nietrzeźwy 33-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Nie mniej promili mieli jego dwaj pasażerowie. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie przed sądem.

W środę około godziny 22.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Maradki, w przydrożnym rowie leży rozbity samochód marki BMW. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali policjanci. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie osoby stojące przy aucie i jednego mężczyznę siedzącego za kierownicą osobówki. Ustalając przebieg zdarzenia policjanci usłyszeli, że kierowca w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i dlatego wjechał do przydrożnego rowu. Wspólnie udało się im wypchnąć auto i próbowali odjechać. W trakcie interwencji szybko wydała się główna przyczyna nieprawidłowego manewru. Okazało się bowiem, że 33-letni kierujący był pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie ponad 2 promile. Nie mniej alkoholu w organizmie mieli też jego dwaj pasażerowie. Dodatkowo kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów niezbędnych podczas kontroli drogowej. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, bo nigdy takiego uprawnienia nie zdobył. W efekcie BMW trafiło na policyjny parking, a jego kierowca będzie teraz tłumaczyć się za naruszenie przepisów prawa.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja Mrągowo Maradki zdarzenie na sygnale 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij